Minden ​héten szüret 2 csillagozás

52 kerti növény portréja
Bálint György: Minden héten szüret Bálint György: Minden héten szüret Bálint György: Minden héten szüret Bálint György: Minden héten szüret Bálint György: Minden héten szüret

52 kerti növény portréját mutatja be a szerző a kertbarátoknak, akik szabadidejükben megfigyelik, szinte dédelgetik kertjük növényeit; akik néhány olyan dologra is kíváncsiak, amelyek a kertészkedéshez nem feltétlenül szükségesek, de mindenek fölött érdekesek.

Kossuth, Budapest, 2019
Kossuth, Budapest, 2017
Kossuth, Budapest, 2017

Ottivilága>!
Bálint György: Minden héten szüret

Bálint György: Minden héten szüret 52 kerti növény portréja

Nekem nagyon tetszett ez a könyv.
1. Praktikus
Külön tetszett, hogy Gyuri bácsi alapvetően igénytelen növényeket válogatott be, ezért mindenkinek lehet egy kis sikerélménye:) Találtam hasznos új tanácsokat is. Pl: Minden évben megszenvedünk a csicsóka szárával, mire összevagdossuk, kitesszük zöld hulladéknak. És most kiderült, hogy milyen jó ágyas takarónak (amire eddig külön vettünk fóliát ugye:) És még sok ilyen hasznos ötlet.
2. Érdekes
Minden növényről van egy kis leírás, sokszor irodalmi utalásokkal, vers idézetekkel. Honnan jött az a növény hozzánk, mióta, mire használják. Én nagy örömmel olvastam ezeket a kis összeállításokat.
3.Hasznos
Minden növényről leírja, hogyan használhatjuk, tartósíthatjuk. Innen is sok ötletet szereztem.

Röviden: Köszönöm ezt a könyvet, sok örömet szerzett és némi tudást is adott :)

Ezt a könyvet itt említik