Felelős ​alkoholista 26 csillagozás

Túlélési tanácsok világjárvány esetére

„Lenyűgöző alkotás. Ha lesz időm, majd el is olvasom.”- Kiss Ádám humorista
„Hashasítóan humoros!”- Varga Livius zenész

Hogyan éli meg egy humorista a bezártságot, és milyen az, amikor egy járvány közepén, fellépések híján, tudatosan menekül az alkoholizmusba? Milyen módszerrel tudjuk a saját testsúlyunk többszörösét hazavinni borból? Hogyan keveredik egy pacifista kocsmai verekedésbe? Miért kell megfenyegetni egy fitneszgurut? Mi a baj a gravitációval? Hány sör nem sör?
Az olvasó az év legviccesebb túlélési tanácstárát tartja a kezében, egy intim naplót, ami a végén szerves egésszé lesz, és szerencsére nem hal meg a főhős.
Bálint Ferenc a Szomszédnéni Produkciós Iroda humortársulat tagja, a Dumaszínház és a Showder Klub fellépője, 2014-ben kapott Karinthy-gyűrűt.

kratas P>!

Bálint Ferenc: Felelős alkoholista Túlélési tanácsok világjárvány esetére

Nagyon szeretem azokat a könyveket, amelyekben emberi szenvedésről van szó. Nekem ezért rossz a májam, nem az alkohol miatt.
Félre a tréfát, abból van elég a könyvben, engem már az elejétől kezdve megvett magának, a csúcspont a „tested meghálálja” volt, meg az indiai utazás, de az írások nagy többségén nagyon jókat kuncogtam. Az előbb említett két esetben könnyezve röhögtem.
Köszönöm @Mallarme, hogy az értékelésed meghozta a kedvem a könyvhöz, megérte :)
Cinikus, vicces, valóságos, az olvasás közben megittam egy csomó vizet, fél liter málnaszörpöt és úgy két kávét.

gabona P>!

Bálint Ferenc: Felelős alkoholista Túlélési tanácsok világjárvány esetére

Alapvetően szkeptikus vagyok ismert emberek ilyen vagy olyan irodalmi megmozdulásait illetően, aztán mégis jön valami megmagyarázhatatlan indíttatás, aminek hatására csak lekerül a polcról egy olyan könyv, aminek szerzője úgymond outsider.

A Szomszédnéni Produkciós Iroda egyik feleként ismert Bálint Ferenc járványnaplója a koronavírus első hullámának „köszönhető” bezártság napjain vezet végig – részemről – sajnálatos módon rövid kis bejegyzésekben. No igen, az egyetlen igazi negatívum, amit fel tudnék emlegetni a kötettel kapcsolatban, az a fejezetek hossza. Ugyanis megmondom őszintén, akár dupla ekkora terjedelemben is nagyon szívesen olvastam volna ezeket a humoros, emberségtől sem mentes, meglepően őszinte és kellemes csalódást okozó kis szövegeket.

Mert hogy tényleg nagy meglepetés volt úgy ez a könyv, hogy az erdélyi srácok műsorai már réges-régen nem tudnak mosolyra fakasztani, most meg gyakorlatilag két percenként hangosan felnevettem valamin – és ez jó. Szerzőnk nem poénra veszi a járványt vagy a karantént, sokkal inkább a meglehetősen érdekes saját életére helyezi a hangsúlyt és néha olyan dolgokat is képes bedobni (remek asszociációs készséggel áldották meg, az biztos), hogy csak lestem.

Nem gondoltam volna, hogy ennyire jó élmény lesz, azt pedig különösen nem, hogy ennyire addiktív, de minden egyes pillanatát élveztem, így az újabb nehéz időszak küszöbén. Feldobott, kikapcsolt és megnevettetett. (És igazodva a kötet szellemiségéhez: az értékelés írása közben belekortyoltam a cukor- és szénsavmentes körtés ásványvízbe, valamint hagytam lepörögni a Machine Mouse Fenn a csúcson című számát, ha már a Spotify ezt keverte be véletlenszerűen.)

Mallarme P>!

Bálint Ferenc: Felelős alkoholista Túlélési tanácsok világjárvány esetére

Hát ez csak 5* lehet. Szeretem a Szomszéd Nénit és Ferenc humorát. Ez a könyv roppant mókás. Könnyeimet törölgetve, hangosan hahotázva olvastam végig, miközben drága ebem néha ugrásra készen bámult rám, hogy mikor kell megmenteni, mert ennek valami baja van. ☺ Szóval, ha könnyed kikapcsolódásra vágytok, olvassátok! ☺

Bálint Ferenc: Felelős alkoholista Túlélési tanácsok világjárvány esetére

A könyv pozitívumai, hogy rövidek a fejezek és gyorsan lehet vele haladni, valamint hogy vannak benne természetesen humoros részek is! Nekem is van belőle 1-2 kedvenc idézetem amin nagyon jót nevettem! :))
Kikapcsolódásnak szuper kis könyv, viszont senki se várjon óriási mondandókat vagy nagy tanulságokat! Ez a könyv nem arról szól! :)
Ebben az értékelésben pártatlan maradtam, de egyébként én nagyon kedvelem a Szomszédnéni Produkciós Irodát! ;)

Camelia>!

Bálint Ferenc: Felelős alkoholista Túlélési tanácsok világjárvány esetére

Előre is bocsánat, sajnos nekem nem nyerte el a tetszésem ez a könyv. Nem is tudom mit vártam, mert alapból azt a műfajt sem szeretem annyira, amit a humoristák képviselnek, ezt könyvbe foglalva meg szinte szenvedés.
Tv-ben és rádióban még hagyján, mert a hangsúly és az előadásmód tudja tényleg viccessé tenni a szituációt, de leírva csak a szavak vannak az embernek, és ebből, főleg egy olyannak, aki nem jártas a témában nehéz kihozni vicceset.
Nem azt mondom, voltak fejezetek, amik kivételesen tetszettek, néhol fel is nevettem, de összességében unalmas és száraz volt.
Ami miatt 3 csillagot kap tőlem, az az, hogy szerintem nagyon jó kis könyv lesz ez pár év múlva, mikor már majd remélhetőleg nem leszünk bekaranténozva és csak egy vicces emlék marad mindenki számára. Most túl friss még az emlék, emiatt talán egy kicsit az az érzésem, hogy az író túlkomplikálta az egész vírushelyzetet és off nagyítva adja elő a dolgokat. off
Szerintem miután lecseng ez az egész öröm lesz visszatekinteni, és büszkék lehetünk magunkra, hogy ezt is túléltük, és mégis megy tovább az életünk. Ezt olvasva biztos eszébe fog majd jutni mindenkinek egy egy személyes élmény, ami már csak egy jó nevetés forrása lehet. És tanács egy következő járvány esetére. :D

Zsofia__Molnar>!

IMÁDTAM!
A kedvenc humoristáim közé tartozik a Szomszédnéni Produkciós Iroda ezért nem volt kérdés hogy ezt nekem muszáj elolvasnom. Igazából nem nagyon tudtam mire számítsak a könyvvel kapcsolatban de minden várakozásomat felülmúlta. Én nagyon élveztem és sokszor hangosan nevettem rajta. Én nem tudtam hogy ennyire sokfajta bor létezik a világon de most kedvem támadt kipróbálni egy párat.

Morhen P>!

Bálint Ferenc: Felelős alkoholista Túlélési tanácsok világjárvány esetére

Nagyon bírom a Szomszédnéni Produkciós Iroda fellépéseit és a könyv hozta is a hasonló humort, amit szerettem benne. Érdekes szemszögből, kis „Szomszédnénis” fűszerezésű, könnyed, humoros naplószerűség karantén idején. El tusom képzelni, hogy majd több évvel később előveszem megint, hogy kicsit újraéljem milyen is volt ez a fura időszak.

(MEGJEGYZÉS: Tokyo lemonade sört ittam mellé, zene nélkül.)

Árvai_András>!

Bálint Ferenc: Felelős alkoholista Túlélési tanácsok világjárvány esetére

Mindenkinek csak ajánlani tudom. Fetrengve nevetős…. Jó kedvre derít. :)

szabadost>!

Bálint Ferenc: Felelős alkoholista Túlélési tanácsok világjárvány esetére

A televízióból megismert humorban nem csalódtam. Az egész könyvet átitatja az a fanyar humor amit megszoktunk tőle.
Olvasmányos könyv ami nem csak járvány eseten ad tanácsokat..

Elizabeth_Colmen>!

Bálint Ferenc: Felelős alkoholista Túlélési tanácsok világjárvány esetére

Lévén, hogy párommal együtt kedveljük mint humoristát így nem volt kérdés, hogy megvesszük a könyvet. Nem csalódtam humoros volt kellemes kikapcsolódás, néha persze vannak kevésbé vicces részek de még így is ban nem egy mondat ami nagyon is emlékezetessé vált számomra.

Pesu>!

Én aztán minden könyvet végigolvasok, még a rosszakat is. Tudom, hogy ez eszement baromság, meg közben én sem leszek fiatalabb, és „nem az idő múlik, hanem – mi”, de arra gondolok, hogy ennyit én is adhatok a közösbe, ha már megírta a szerző. Nem akarta ő, hogy rossz legyen, csak hát az lett.

M_Annie_99>!

A nap szava a home office. Egy barátomnak is felajánlották, hogy dolgozhat otthonról, csak hát ő pizzafutár…

M_Annie_99>!

Elhatároztam, hogy utánajárok ennek a rejtélynek. Kiderítettem, hogy a Nagyi Titka finomliszt mellett van még Nagyi Titka grahamliszt, rizsliszt, pizzaliszt, rétesliszt, kenyérliszt, tönkölybúzaliszt, süteményliszt és búzaliszt. Az az érzésem, hogy Nagyinak több titka van, mint a Cosa Nostrának…

M_Annie_99>!

Márquez hitt abban, hogy az írás első mondatában minden eldől. Meglátása szerint az első mondatból meg lehet állapítani, hogy érdemes-e végigolvasni egy könyvet – ezért merem remélni, hogy ezeket a sorokat csak az után olvasod, hogy fizettél a pénztárnál.

M_Annie_99>!

Még mielőtt az olvasó messzemenő következtetéseket vonna le, fontosnak tartom megjegyezni, hogy:
1. nem vagyok apokalipszis szakértő,
2. szerintem kevés világvége kezdődött úgy, hogy valaki vett egy csomag Nagyi Titka finomlisztet.
Szóval optimista vagyok.

M_Annie_99>!

Most képzeljük el azt a hátborzongató jelenetet, amikor a kisboltban véletlenül elköhögöm magam, és egy másik vevő rémülten, de tartva a másfél méteres távolságot, agyonver. Mindössze azért, mert túl gyorsan eszem a fagylaltot.

Pesu>!

Van a házi készítésű dolgoknak egy számomra érthetetlen mítosza. „Ez nem olyan, mint a bolti!” – döngetik a mellüket. Nem értem, miért lenne jobb az a pálinka, amit évente egyszer egy olyan ember főz, aki nem ért hozzá?

B_Viki23 P>!

Egy hulla ne legyen gavallér!

M_Annie_99>!

Carlo M. Cipolla a kaliforniai Berkeley Egyetem professzora 1976-ban közzétett egy tanulmányt, amiben meghatározta az emberi hülyeség öt alaptörvényét. Az az első, hogy mindig, mindenki alábecsüli a környezetében élő hülyék számát. Ez az én szerencsém. A lényeg, hogy ne essek pánikba…

16.-17. oldal

M_Annie_99>!

Mikor kezdem azt hinni, hogy egyedi vagyok, mindig kiderül, hogy nem.