A ​Programozó Könyve 5 csillagozás

Bálint Endre: A Programozó Könyve Bálint Endre: A Programozó Könyve

Miután ​egy fiatal fiú bámulatos módon programozói álláshoz jut egy kutatóintézetben, világhírű matematikusok között különös helyzetekbe keveredik, furcsa problémákba botlik. Kíváncsiságtól és szerelemtől vezérelve, egy ismeretlenségbe burkolózó, titokzatos internetes figura, Joysteen segítségével átvergődik a helyzeteken, ám veszély leselkedik, melynek mibenléte csak kevesek által ismert. A kalandok a valószerűség határain túl és a realitással összefonódva is játszódnak, szokatlan elbeszélés-szövedéket képezve.
Nehéz egyetlen kategóriába sorolni ezt a regényt.
Sci-fi, hisz szereplői zöme egy valódi matematikai probléma, a Collatz-sejtés megoldásán fáradozik illetve fáradozott, az előzmények az első atombombáig nyúlnak vissza, sőt a XIII. századba. Egy titkos projekt révén pedig a háttérben felsejlik a földönkívüliek árnya, ám hogy e történetben mi háttér és mi lényeg, nem is olyan magától értetődő.
Kibontakoznak egy bűnügyi történet körvonalai is, és hősünk… (tovább)

Black_Dawn P
Bálint Endre: A Programozó Könyve

Meglepően jónak találtam ezt a könyvet. Lehet, hogy az új borító is sokat dob rajta, és azért jött át a hangulata megfelelőbben, de tény, hogy nagyon tetszett.
Néhol komoly, szépirodalmi színvonalú, néhol vicces, abszurd, szürreális. Voltak pontok, ahol attól tartottam, vajon végül összeáll ez a komplex élmény egy összefüggő, racionális, konzekvens befejezéssé, konklúzióvá, vagy inkább széthullik a történet közben keletkezett repedések mentén?
Számomra teljesen összeállt, és minden a helyére került! Tehát nagyon is átgondolt, jól megkomponált, megkoreografált mű ez. Nem maradt bennem hiányérzet vagy rossz utóíz, miután leraktam a művet.
Nekem Pézsma kapitány karaktere tetszett benne a legjobban. Azokon a részeken hangosan nevettem. :DDD Pedig ez bizony alapvetően nem egy paródiakötet. Az a rész mégis nagyon humorosra sikerült kiváló szófordulatokkal.
Amikor díjnyertes könyvet olvasok (mivel ez egy Zsoldos Péter-díjas regény), mindig felmerül bennem a kérdés, hogy vajon jogosan kapta-e. Vajon tényleg annyira jó-e a könyv?!
Jelen esetben: szerintem IGEN! Tényleg jó!
Olyannyira, hogy fel is kértem a szerzőt egy interjúra, és ő megtisztelt azzal, hogy válaszolt a kérdéseimre:

Bettina_Töttösi
Bálint Endre: A Programozó Könyve

Egy kollégám a szerző. Fantasztikus regény lett. Hihetetlen mi minden van az emberekben. Ez a könyv megmutatja h sok éves kemény munka megéri.l. Igenis megéri!