A ​királynő meztelen 4 csillagozás

Bálint Antónia: A királynő meztelen

Könyvem ​címével nem megbotránkoztatni akartam a tisztelt Olvasót. Valójában a végtelen sorok rögzítése közben erősödött meg bennem a gondolat: legyen meztelen a királynő. Fizikailag, de főképpen belsőleg, lelkileg. Teljesen.
A meztelenség hallatán sokan felkapják a fejüket. Micsoda? Valaki meztelen?
Igen. Gondolja végig a kedves Olvasó: a meztelenség végigkíséri életünket! Nem ruhában teremtett az Isten! Meztelen az újszülött. Meztelenül lépünk a zuhany alá, meztelenül vizsgálta meg a katonaorvos a bevonult fiatalt, gyakran meztelenül szeretkezünk, a műtőasztalon is meztelenek vagyunk, és amikor letelik földi időnk, kis időre akkor sincs rajtunk ruha, tán csak lepel.
A fizikai meztelenség hozzátartozik az életünkhöz. Nincs mit szégyellni rajta. A természet adja, a természet veszi el. És a lelki meztelenség? Sokan takargatják, titkolják, amit a lelkükben hordoznak. Bezárják magukba. Nos, én kísérletet tettem arra, hogy az Olvasó elé tárjam egyrészt a sokak által… (tovább)

Extra, Budapest, 2013

konyvolvaso>!
Bálint Antónia: A királynő meztelen

Antónia feltűnő jelenség. Amilyen jókor indult a pályája és amilyen sikereket ért el olyan jól tudott volna profitálni belőle. Miután megismertük a szépségkirálynő választáson hamarosan botrány alakult ki körülötte mint még nem volt.
Szerencsés családba érkezett, ennek köszönheti hogy a sikerül a nehéz helyzetekből is talpra állnia. Korán megtanulhatta, hogy ne csak magára gondoljon hanem a testvéreire is.
Fiúknál nincs szerencséje vagy rosszul választ vagy ennyire vakon keresi a párját.
Kívánom, hogy sikerüljön megtalálnia céljait, kislányával együtt és egy szerető párt aki elfogadja olyannak amilyen kislányával együtt.

Bartha_Niké P>!
Bálint Antónia: A királynő meztelen

Emlékszem a szépségversenyre és nagyjából az összes történetre, amelyek a médiában keringtek, iszonyat sok a mocsok. Antónia mindig szimpatikus volt nekem, nagyon helyeslem, hogy megírta az ő oldaláról is a történteket. Nem változott a véleményem róla.

sznikol>!
Bálint Antónia: A királynő meztelen

Kicsit többet vártam tőle. Azt hittem megismerhetem Antóniát, őt magát. Sok szó esik a kapcsolatairól, de saját magát nem adja ki. Vagy még ő sem tudja megfogalmazni.

Érdekes nő, gyerekkoromban csodáltam, mert nagyon szimpatikus volt, és édesanyám mindig dicsérte. Akkor még persze a szépségkirálynő szép volt, mint Antónia. Mindig mosolygott, jó volt rá nézni, néha tett egy – egy kedves gesztust és ezzel be is teljesedett az amit az emberek elvártak tőle (az adott szerepben). Nem nyúzták, nem kutakodtak, nem tolták állandóan az emberek arcába az életét, békén hagyták. És Antónia a szépsége mellett okos volt, diplomás, sokak számára az etalon. Szerettem. Kis mézeskalács a szürkületben. A 90 években a bulvárnak még nem volt ekkora hatalma, nem tenyerelhettek senki magánéletébe, pláne nem forgathatták ki ilyen mértékben. Ma már nem sokat lehet elhinni arról amit írnak, soha nem tudni mi az igaz.

Ezért is vettem meg a könyvet, mert azt hittem megismerhetem őt, akit gyerekként hercegnőnek hittem. Aztán hirtelen azon kaptam magam, hogy a szépséget, akit mindenki szeret, sárral dobálják. Maga a könyv nekem egy kicsit revansnak tűnik a volt férje és annak jelenlegi felesége felé. A végére mar úgy éreztem, hogy békéltető bíró vagyon, és nem érzem túl jól magam… Nyilvánvaló, hogy bízik az emberekben. Nem lehetett egyszerű időszak, ahogy a könyvet megírni sem lehetett számára egyszerű. Valahogy a férfiak is elsiklottak mellette, de a könyvből nem lehet rájönni, hogy miért. Vagy rosszul választott, vagy ő maga volt „alkalmatlan”, kihasználták és senki nem védte meg, ki tudja.
Nagyon odaadó anya! Ez a könyvből is és egyébként is kiderül. Szerintem nagyon jószívű ember lehet, ezért is hiszem, hogy őt csak besározták, és kényelmetlen helyzetbe hozták sokszor. Én legalább is ezt láttam, hogy a sok nem túl szimpatikus figura miatt kényszerül magyarázkodásra. Meg lehet nézni, hogy éppen most is ki mit csinál…

Szóval nekem nem azt adta sajnos a könyv mint amit vártam. Jól indult, és tetszettek a képek is, de nem ismertem meg Antóniát.
Egy barátnőm szerint tipikus celeb, aki mindent megtesz, csak dolgozni ne kelljen. Most kicsit úgy érzem, hogy igaza van… :( Ha lenne egy másik könyv az igazi Antóniáról, szívesen elolvasnám.