32. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
34. legjobb gyermek- és ifjúsági irodalom könyv a molyok értékelése alapján
38. legjobb gyermekkönyv könyv a molyok értékelése alapján

Megint ​Mazsola (Mazsola 2.) 102 csillagozás

Bálint Ágnes: Megint Mazsola Bálint Ágnes: Megint Mazsola Bálint Ágnes: Megint Mazsola Bálint Ágnes: Megint Mazsola Bálint Ágnes: Megint Mazsola

A nagysikerű Mazsola és Mazsola és Tádé után megint Mazsola, pontosabban Megint Mazsola! A Bálint Ágnes által megálmodott és a Bródy Vera bábtervező által létrehozott bájos malacka, a tévémese halhatatlan hőse – no és kis barátai, Fülöpke meg Manócska – legújabb kalandjait olvashatják az új kötetben a gyerekek és a régi mesék iránt nosztalgiát érző szülők, nagyszülők egyaránt.

Eredeti megjelenés éve: 1966

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Irodalmi Fülbevaló

Holnap, Budapest, 2015
68 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633491263 · Illusztrálta: Bródy Vera
Holnap, Budapest, 2013
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633467435 · Illusztrálta: Bródy Vera
Holnap, Budapest, 2010
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633467435 · Illusztrálta: Bródy Vera

Mazsola · Manófalvi Manó (Manócska)

gabiica P
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Mazsola újabb története nagyon cuki volt. Jókat nevettem rajta, hihetetlenül aranyos ez az egész. Jólesik visszatérni ezekhez a régi mesékhez, és továbbra is csak sajnálni tudom, hogy ez a saját gyermekkoromból kimaradt.

MissFortune
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Kapott tőlem még egy esélyt Mazsola, ezúttal hangoskönyv formájában.
Tádé nélkül egészen aranyos mese. Für Anikó hangja pedig nagyon illik hozzá.

dianna76 P
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Cuki, cuki, cuki. Ebben a kötetben Mazsolán túl megjelentek emlékeim egyéb állatkölykei is: Fülöpke a nyúl, Rezsőke a róka, Menyus a medve és itt volt ismét Egérke.
Mazsola persze változatlanul nyafka-hisztis, és türelmetlen, meg ugye nem rest rosszalkodni sem. Szóval az első kötethez képest semmit sem változott. De ez így van jól, mert Mazsola így Mazsola, s mi, az olvasók Őt így szeretjük. Azért azt megnéztem volna, hogy balettozik…
Tetszett, hogy emberi dolgok, eszközök is megjelentek a mesében, mint az újság (konkrétan a Csőr lap), a mozi (melyben természetesen egy disznóról szól a film), de említést kap a pókháló kiállítás (mert az állatok is szeretik a kultúrát), és a vakond aluljáró (egy aluljárónak mi is lehetne más a neve). A meséket kísérő szépia fényképeket szívesen nézegettem. Egy valami hiányzott: a hang, hogy halljam Mazsola nyafogásait.
Most már tényleg ki kell hoznom a könyvtárból a Futrinka utca lakóinak történetét.

Holnap, Budapest, 2001
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 963346451X
Light_House
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

A fiam kacagva hallgatta Mazsola és Manócska újabb történeteit. Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam :)

Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Nekem leginkább ennek a középső résznek a meséi rémlettek. Emlékszem Manócska és Varjú bácsi sakkozására, meg hogy Mazsola mindig háborgatta őket. Az már kevésbé rémlett, hogy miért is volt olyan rosszaska éppen Mazsola. Bevallom: a mesék humora így felnőtt fejjel fenomenális, hogy gyerekként átjött-e, azt nem tudom – de szerettük nagyon. Minden bizonnyal más az, amit a gyerek szeret benne, és más az, ami a felnőtt Manócskák szájszögletébe varázsol leheletnyi mosolyt. Egyáltalán nem bántam meg, hogy elővettem ezeket a közel 40 éve utoljára látott meséket.

tschilla
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Aranyos könyv, de szerintem inkább felnőtteknek való. Szülőként jót mosolygunk a gyermekünk és Mazsola közti párhuzamokon, és irigyeljük Manócska higgadtságát és probléma megoldó bravúrjait. Viszont egy gyerek, félek, inkább csak rossz példát vesz Mazsoláról. A kisfiam szereti ezeket a történeteket, nagy sláger, mert az oviban ez az elalvás előtti mese. Egy darabig olvasom most én is neki, de aztán majd igyekszem jó mélyen elásni a szekrénybe Mazsoláékat, hátha megfeledkezik róluk, ha az oviban is lecseng.

Szédültnapraforgó
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Nem emlékeztem már erre a részre, de most nagyon jól szórakoztam, akkorákat nevettem egyes részeken :) Olyan „káromkodások” voltak benne:
„Azt a lobogós lidérces lángját” vagy "Azt a hétlövetű kukoricacsövét :D

A lényeg, hogy Mazsola szinte semmit nem változik, most is egy önző, lusta kismalac.
Viszont Manócska igazán jó és bölcs tanító, aki különböző furfangokkal ráveszi a szófogadásra :)
Megismerhettük ebben a részben Fülöpkét (egér), Menyust (medve) és Rezsőkét (róka).
Nem hiányozhatott Manócska sakkozó társa sem, Varjú bácsi sem.

Megismerhettünk két focicsapatot is :D Mangalica Sport Club és a Bunda Sport Club-ot :)

Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Karácsony előtti nosztalgiázásként jött rám a Mazsola-olvasgatás, és gyorsan elkértem az unokaöcsémtől. Mazsola az örök gyerek, és még mindig pont annyira imádnivaló, mint annak idején, Manócskával, Varjú bácsival, Fülöpkével és az egész pereputtyukkal. Mazsolát szeretjük, mert ki ne szeretne egy szeleburdi zöld malacot?
Most így felnőttként viszont elgondolkoztam azon, hogy hogy is van az, hogy Mazsola zsíros kenyeret eszik….

Juci P
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Namost az az egyetlen bajom, hogy Andris kezdi komolyan venni Mazsolát mint példaképet. Tegnap azon röhögtünk, hogy már teljesen úgy hangzott, mint Mazsola, amikor kiabált valamiért. Gondolhatjátok!

blankaveronika IP
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Hangoskönyv volt, majdnem egyben sikerült ledarálni, annyira beszippantott. Bár eléggé hiányzott Tádé, de Mazsola nélküle is tökéletesen belekeveredik a dolgok kellős közepébe. Nagyon ajánlom ezeket a régi meséket, mert ma is annyira jó őket hallgatni!

ÁrnyékVirág

– Hóvirágot szedtünk Fülöpkével – sietett Mazsola másra terelni a szót. – Fülöpke mondta, hogy a hóvirág a tavasz hírnöke.
– No és hol a tavasz korai hírnöke? – nézett körül Manócska kérdőn.
– Megettem. – mondta Mazsola.

Kapcsolódó szócikkek: Manófalvi Manó (Manócska) · Mazsola
cseri P

[Mazsola] „Kisvártatva elaludt, és azt álmodta, hogy Manócska tojásos galuskát főz.”

Holnap Kiadó, 2007, 15. o., A sárkány

Szédültnapraforgó

– Egérke már tud s..sss…spiccelni.
– Könnyű neki! – szólt Manócska nagyot fújva. – Ő olyan kis vékony, aprócska…
– Ha baletteznék, én is lefogynék – jegyezte meg Mazsola. Manócska elnevette magát:
– Miért akarsz lefogyni? Tudod, milyen szívet szomorító látvány egy girhes malac?

eeszter P

– Nem lehet mindig mindenkinek mindenhez kedve! -szögezte le Menyus. – Azért mondta Varjú bácsi, hogy tiszteljük egymás hangulatait!

ÁrnyékVirág

Megenyhült az idő, lehetett megint turkálni. Legalábbis Mazsola így gondolta. Manócska azonban más véleményen volt.

yumechan P

Azt a lobogós lidérces lángját neki! – ripakodott rájuk a manó. – Hallgattok el tüstént?!

Kek P

– Baj, hogy megettem a hóvirágot, Manócska? – kérdezte Mazsola tanácstalanul.
– Dehogy baj! – nevetett a manó.
– De most akkor… most te honnan tudod, hogy tavaszodik?
– Onnan, hogy rád nézek – mondta Manócska. – Ennyire csak tél végén, hóolvadáskor képes egy malac összesározni magát.
Mazsola csillogó szemmel fordult Manócskához:
– Akkor egy sáros malac ugyanúgy… ugyanúgy…
– Ugyanúgy a tavasz hírnöke, mint a hóvirág – egészítette ki Manócska a félbeszakadt mondatot.

Kek P

Azt a hétlövetű kukoricacsövét neki!

Kek P

Mazsola egészen kétségbeesett. Egy kukkot sem bírt szólni. Csak nézte, nézte a kristálytisztán csörgedező vízerecskét, és majd a szíve szakadt meg bánatában, hogy ez a szép, tiszta vizecske csak nekik, kettejüknek folyik, akiknek pedig kútjuk is van otthon.
Hirtelen károgás hallatszott a magasból:
– Kár, kár, kár volt ezt a forrást kitúrni… – károgott Varjú bácsi ide-oda keringve. – Hallom, hogy a kismalac irigyli a vizét másoktól…
Mazsola szeretett volna elsüllyedni vagy világgá menni, de legalábbis láthatatlanná válni. Manócska látta ezt, ezért hát így felelt Varjú bácsinak:
– Régen volt az, Varjú koma, nagyon régen… Mazsola most már csak azt szeretné, ha minél többen járnának ide vízért…
– Így mindjárt más! – mondta az öreg Varjú, miközben leereszkedett a földre, Manócska mellé. – Nagy dolog egy ilyen forrást kitúrni, nem is sikerül mindenkinek…
– Pedig kitúrni – szólt Manócska –, az a könnyebbik része a dolognak.
– Bizony, bizony! – bólogatott a Varjú. – Kitúrni még csak, csak… De belenyugodni abba, hogy mások is igyanak a vizéből… olyanok, akik nem segítettek túrni… hát az nehéz…
– Nagyon nehéz! -erősítette meg Manócska is.

62-64. oldal, A forrás

Kapcsolódó szócikkek: Mazsola
Kek P

Délután Mazsola moziba ment Rezsőkével, hogy megnézze a Világjáró vaddisznó című színes, szélesvásznú filmet. Manócska zavartalanul böngészhette a Csőr-ben a Vakondok-aluljáró építéséről vagy a Nemzetközi Pókháló-kiállítás megnyitásáról szóló híreket. Mikor odaért az újságolvasásban, hogy az esős időjárás rendkívüli mértékben megnehezíti a méhek munkáját, betoppant a vén Varjú. Manócska őszinte örömmel üdvözölte:
– Soha jobbkor, Varjú barátom! Mazsola moziba ment, egyedül vagyok itthon, nyugodtan sakkozhatunk.
Előszedték a sakktáblát, a figurákat, és belemerültek a játékba. A Varjúnak rossz napja volt; egyik játszmát a másik után veszítette el.
– Pedig most még azt sem mondhatom, hogy Mazsola zavar a gondolkozásban! – mérgelődött.

32. oldal, A vadmalac

Kapcsolódó szócikkek: sakk