Megint ​Mazsola (Mazsola 2.) 92 csillagozás

Bálint Ágnes: Megint Mazsola Bálint Ágnes: Megint Mazsola Bálint Ágnes: Megint Mazsola Bálint Ágnes: Megint Mazsola Bálint Ágnes: Megint Mazsola

A nagysikerű Mazsola és Mazsola és Tádé után megint Mazsola, pontosabban Megint Mazsola! A Bálint Ágnes által megálmodott és a Bródy Vera bábtervező által létrehozott bájos malacka, a tévémese halhatatlan hőse – no és kis barátai, Fülöpke meg Manócska – legújabb kalandjait olvashatják az új kötetben a gyerekek és a régi mesék iránt nosztalgiát érző szülők, nagyszülők egyaránt.

Eredeti megjelenés éve: 1966

Holnap, Budapest, 2015
68 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633491263 · Illusztrálta: Bródy Vera
Holnap, Budapest, 2013
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633467435 · Illusztrálta: Bródy Vera
Holnap, Budapest, 2010
62 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633467435 · Illusztrálta: Bródy Vera

Mazsola · Manófalvi Manó (Manócska)

gabiica P
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Mazsola újabb története nagyon cuki volt. Jókat nevettem rajta, hihetetlenül aranyos ez az egész. Jólesik visszatérni ezekhez a régi mesékhez, és továbbra is csak sajnálni tudom, hogy ez a saját gyermekkoromból kimaradt.

MissFortune
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Kapott tőlem még egy esélyt Mazsola, ezúttal hangoskönyv formájában.
Tádé nélkül egészen aranyos mese. Für Anikó hangja pedig nagyon illik hozzá.

dianna76 P
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Cuki, cuki, cuki. Ebben a kötetben Mazsolán túl megjelentek emlékeim egyéb állatkölykei is: Fülöpke a nyúl, Rezsőke a róka, Menyus a medve és itt volt ismét Egérke.
Mazsola persze változatlanul nyafka-hisztis, és türelmetlen, meg ugye nem rest rosszalkodni sem. Szóval az első kötethez képest semmit sem változott. De ez így van jól, mert Mazsola így Mazsola, s mi, az olvasók Őt így szeretjük. Azért azt megnéztem volna, hogy balettozik…
Tetszett, hogy emberi dolgok, eszközök is megjelentek a mesében, mint az újság (konkrétan a Csőr lap), a mozi (melyben természetesen egy disznóról szól a film), de említést kap a pókháló kiállítás (mert az állatok is szeretik a kultúrát), és a vakond aluljáró (egy aluljárónak mi is lehetne más a neve). A meséket kísérő szépia fényképeket szívesen nézegettem. Egy valami hiányzott: a hang, hogy halljam Mazsola nyafogásait.
Most már tényleg ki kell hoznom a könyvtárból a Futrinka utca lakóinak történetét.

Holnap, Budapest, 2001
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 963346451X
Light_House
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

A fiam kacagva hallgatta Mazsola és Manócska újabb történeteit. Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam :)

Szédültnapraforgó
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Nem emlékeztem már erre a részre, de most nagyon jól szórakoztam, akkorákat nevettem egyes részeken :) Olyan „káromkodások” voltak benne:
„Azt a lobogós lidérces lángját” vagy "Azt a hétlövetű kukoricacsövét :D

A lényeg, hogy Mazsola szinte semmit nem változik, most is egy önző, lusta kismalac.
Viszont Manócska igazán jó és bölcs tanító, aki különböző furfangokkal ráveszi a szófogadásra :)
Megismerhettük ebben a részben Fülöpkét (egér), Menyust (medve) és Rezsőkét (róka).
Nem hiányozhatott Manócska sakkozó társa sem, Varjú bácsi sem.

Megismerhettünk két focicsapatot is :D Mangalica Sport Club és a Bunda Sport Club-ot :)

Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Karácsony előtti nosztalgiázásként jött rám a Mazsola-olvasgatás, és gyorsan elkértem az unokaöcsémtől. Mazsola az örök gyerek, és még mindig pont annyira imádnivaló, mint annak idején, Manócskával, Varjú bácsival, Fülöpkével és az egész pereputtyukkal. Mazsolát szeretjük, mert ki ne szeretne egy szeleburdi zöld malacot?
Most így felnőttként viszont elgondolkoztam azon, hogy hogy is van az, hogy Mazsola zsíros kenyeret eszik….

Juci P
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Namost az az egyetlen bajom, hogy Andris kezdi komolyan venni Mazsolát mint példaképet. Tegnap azon röhögtünk, hogy már teljesen úgy hangzott, mint Mazsola, amikor kiabált valamiért. Gondolhatjátok!

blankaveronika IP
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Hangoskönyv volt, majdnem egyben sikerült ledarálni, annyira beszippantott. Bár eléggé hiányzott Tádé, de Mazsola nélküle is tökéletesen belekeveredik a dolgok kellős közepébe. Nagyon ajánlom ezeket a régi meséket, mert ma is annyira jó őket hallgatni!

TiszlaviczMarcsi IP
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Szerintem férjem jobban élvezte, mint a kislányunk – de Réka még csak másfél éves, a férjem meg Mazsola kalandjain nőtt fel.
Mindenesetre biztosan el fogjuk még párszor olvasni Rékának ezt is meg az első kötetet is. Sőt, a harmadik rész már a kifényesített csizmácskára vár :)

dorcika
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Ez egy cseppet kevésbé tetszett, mint az előző rész, de csak azért, mert A kerek kő c. mese tanulsága kifejezetten ellenszenves volt spoiler. De a maradék továbbra is aranyos, és bár Manócska módszere az utolsó mesében kicsit ellenszenves a gyermeki énemnek, a felnőtt énem örülne, ha ilyen könnyen lehetne a gyerekeket „rendre nevelni” :D --> most rájöttem, hogy ez az utolsó mese nem is ebben a kötetben van, hanem még az előzőben. Na ezért nem szabad ilyen gyorsan elolvasni őket egymás után :)

ÁrnyékVirág

– Hóvirágot szedtünk Fülöpkével – sietett Mazsola másra terelni a szót. – Fülöpke mondta, hogy a hóvirág a tavasz hírnöke.
– No és hol a tavasz korai hírnöke? – nézett körül Manócska kérdőn.
– Megettem. – mondta Mazsola.

Kapcsolódó szócikkek: Manófalvi Manó (Manócska) · Mazsola
cseri P

[Mazsola] „Kisvártatva elaludt, és azt álmodta, hogy Manócska tojásos galuskát főz.”

Holnap Kiadó, 2007, 15. o., A sárkány

Szédültnapraforgó

– Egérke már tud s..sss…spiccelni.
– Könnyű neki! – szólt Manócska nagyot fújva. – Ő olyan kis vékony, aprócska…
– Ha baletteznék, én is lefogynék – jegyezte meg Mazsola. Manócska elnevette magát:
– Miért akarsz lefogyni? Tudod, milyen szívet szomorító látvány egy girhes malac?

eeszter

– Nem lehet mindig mindenkinek mindenhez kedve! -szögezte le Menyus. – Azért mondta Varjú bácsi, hogy tiszteljük egymás hangulatait!

ÁrnyékVirág

Megenyhült az idő, lehetett megint turkálni. Legalábbis Mazsola így gondolta. Manócska azonban más véleményen volt.

yumechan P

Azt a lobogós lidérces lángját neki! – ripakodott rájuk a manó. – Hallgattok el tüstént?

Mazsola sorozat · Összehasonlítás