17. legjobb klasszikus könyv a molyok értékelése alapján
45. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján
51. legjobb gyermekkönyv kicsiknek könyv a molyok értékelése alapján

Megint ​Mazsola (Mazsola 2.) 222 csillagozás

Bálint Ágnes: Megint Mazsola Bálint Ágnes: Megint Mazsola Bálint Ágnes: Megint Mazsola Bálint Ágnes: Megint Mazsola Bálint Ágnes: Megint Mazsola

A nagy sikerű Mazsola után ismét olvashatják a gyerekek Mazsola újabb kalandjait.
    A Bálint Ágnes által megálmodott és Bródy Vera bábtervező által létrehozott bájos malacka, a tévémese sorozat halhatatlan hőse és Manócska – no meg kis barátai, Fülöpke, Menyus, Rezsőke – kedves történeteivel találkozhatnak kis olvasóink, valamint a régi mesék iránt nosztalgiát érző szülők és nagyszülők is.

Eredeti megjelenés éve: 1966

68 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633491263 · Illusztrálta: Bródy Vera

Mazsola · Manófalvi Manó (Manócska) · Fülöpke · Varjú bácsi

gabiica P>!
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Mazsola újabb története nagyon cuki volt. Jókat nevettem rajta, hihetetlenül aranyos ez az egész. Jólesik visszatérni ezekhez a régi mesékhez, és továbbra is csak sajnálni tudom, hogy ez a saját gyermekkoromból kimaradt.

MissFortune>!
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Kapott tőlem még egy esélyt Mazsola, ezúttal hangoskönyv formájában.
Tádé nélkül egészen aranyos mese. Für Anikó hangja pedig nagyon illik hozzá.

Kiss_Julianna>!
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Folytatódik Mazsola, Manócska, története. Mulatságos, csínytevések, megbánások bocsánat kérések. Most is jólesett a lelkemnek egy kis mese.

Csoszi>!
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Ez a rész gyerekkoromban kimaradt. Felnőttként olvasva kellemes kikapcsolódást nyújtott, és eléggé szórakoztató. Mazsola, az oktondi kismalac kalandjai folytatódnak. Manócska pedig szeretettel és türelemmel nevelgeti, tanítja.

Gyöngyi0309>!
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Az egyik legnagyobb kedvenc magyar mesehősünk a zöld kismalac, aki állandóan enne, önző, de azért a helyén van a szíve. Rengeteg kalandba keveredik, Manócska pedig szokás szerint hol finoman terelgeti, hol nyíltan neveli. Sok új cimbora lép színre, de azért a régiek is feltűnnek az újabb kalandokban.
Igazi bekuckózós, szívmelengető olvasmány, ami összehozza a családot, és a mese ideje alatt megszűnik a világ, eltűnnek a gondok, csak a kismalac van, a szeretet és az otthon melege.

dianna76 P>!
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Cuki, cuki, cuki. Ebben a kötetben Mazsolán túl megjelentek emlékeim egyéb állatkölykei is: Fülöpke a nyúl, Rezsőke a róka, Menyus a medve és itt volt ismét Egérke.
Mazsola persze változatlanul nyafka-hisztis, és türelmetlen, meg ugye nem rest rosszalkodni sem. Szóval az első kötethez képest semmit sem változott. De ez így van jól, mert Mazsola így Mazsola, s mi, az olvasók Őt így szeretjük. Azért azt megnéztem volna, hogy balettozik…
Tetszett, hogy emberi dolgok, eszközök is megjelentek a mesében, mint az újság (konkrétan a Csőr lap), a mozi (melyben természetesen egy disznóról szól a film), de említést kap a pókháló kiállítás (mert az állatok is szeretik a kultúrát), és a vakond aluljáró (egy aluljárónak mi is lehetne más a neve). A meséket kísérő szépia fényképeket szívesen nézegettem. Egy valami hiányzott: a hang, hogy halljam Mazsola nyafogásait.
Most már tényleg ki kell hoznom a könyvtárból a Futrinka utca lakóinak történetét.

Holnap, Budapest, 2001
72 oldal · keménytáblás · ISBN: 963346451X
mandris>!
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Ezzel a kötettel ki is olvastam a Mazsoláról, a zöld kismalacról szóló sorozatot. Önmagában ez a kötet is nagyon kedves, szórakoztató és tanulságos történeteket tartalmaz, mégis úgy érzem, hogy a másik kettőhöz képest ezek most kevésbé sikerültek jól, nem minden történetet éreztem olyan kereknek, mint a másik két kötetben szereplőket. Nem tudom, ezért van-e, de utóbbi időben a gyerekek is ritkábban kérték, hogy ezt olvassam, ezért is húzódott el az olvasása.

Szédültnapraforgó>!
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Nem emlékeztem már erre a részre, de most nagyon jól szórakoztam, akkorákat nevettem egyes részeken :) Olyan „káromkodások” voltak benne:
„Azt a lobogós lidérces lángját” vagy "Azt a hétlövetű kukoricacsövét :D

A lényeg, hogy Mazsola szinte semmit nem változik, most is egy önző, lusta kismalac.
Viszont Manócska igazán jó és bölcs tanító, aki különböző furfangokkal ráveszi a szófogadásra :)
Megismerhettük ebben a részben Fülöpkét (egér), Menyust (medve) és Rezsőkét (róka).
Nem hiányozhatott Manócska sakkozó társa sem, Varjú bácsi sem.

Megismerhettünk két focicsapatot is :D Mangalica Sport Club és a Bunda Sport Club-ot :)

Light_House>!
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

A fiam kacagva hallgatta Mazsola és Manócska újabb történeteit. Azt hiszem, ezzel mindent elmondtam :)

lenne P>!
Bálint Ágnes: Megint Mazsola

Sajnos befejeztük ezt a mákos-mazsolás malacos könyvet is. Mindannyian őszintén sajnáltuk, de örömmel olvasom fel még egyszer a többit! Úgyhogy nincs semmi probléma.

ÁrnyékVirág>!

– Hóvirágot szedtünk Fülöpkével – sietett Mazsola másra terelni a szót. – Fülöpke mondta, hogy a hóvirág a tavasz hírnöke.
– No és hol a tavasz korai hírnöke? – nézett körül Manócska kérdőn.
– Megettem. – mondta Mazsola.

Kapcsolódó szócikkek: Manófalvi Manó (Manócska) · Mazsola
cseri>!

[Mazsola] „Kisvártatva elaludt, és azt álmodta, hogy Manócska tojásos galuskát főz.”

15. oldal, A sárkány (Holnap, 2007)

Szédültnapraforgó>!

– Egérke már tud s..sss…spiccelni.
– Könnyű neki! – szólt Manócska nagyot fújva. – Ő olyan kis vékony, aprócska…
– Ha baletteznék, én is lefogynék – jegyezte meg Mazsola. Manócska elnevette magát:
– Miért akarsz lefogyni? Tudod, milyen szívet szomorító látvány egy girhes malac?

eeszter>!

– Nem lehet mindig mindenkinek mindenhez kedve! -szögezte le Menyus. – Azért mondta Varjú bácsi, hogy tiszteljük egymás hangulatait!

Csoszi>!

– Tiszteljük egymás hangulatait, gyermekem!

konyvolvaso >!

Aki nem lép egyszerre,
Nem kap rétest estére..

Kapcsolódó szócikkek: rétes
pannik>!

Nem lehet mindig mindenkinek mindenhez kedve!

Lélle P>!

– Nincs kedvem fürdeni.
– Sajnálom! – mondta Manócska. – Ha van kedved, ha nincs kedved, fürdeni kell!
És Mazsola máris bent találta magát a meleg vízben.
– Uii! – visított, mint akit nyúznak. – Milyen vagy, Manócska, igazán, milyen vagy! Ugye, neked sem volt kedved a meccset hallgatni, és Varjú bácsi mondta is, hogy tiszteljük egymás… egymás… micsodáját is?
– Hangulatait – segítette ki Manócska.
– Igen! Hangulatait! – mondta Mazsola a szappanos vizet köpködve. – De te nem tiszteled az én hangulatomat, Manócska, te nem tiszteled! Miért nem tiszteled?
Manócska szépen kiemelte Mazsolát a vízből, beburkolta a fürdőlepedőbe, azután a következő meglepő kijelentést tette:
– Mert ez a te hangulatod egyszerű lustaság.
Mazsola rámeredt:
– Honnan tudod, Manócska?
– Nagyon egyszerű! – magyarázta a manó. – Ha valami szórakozáshoz, teszem azt, meccshallgatáshoz vagy cukrászdába menéshez nincs valakinek kedve, akkor beszélhetünk hangulatról. De a fürdés, tisztálkodás, az nem hangulat kérdése, Mazsola. Azt el kell végezni, mert kötelesség!
Mazsola tisztán, szárazra dörgölve ágyba bújt, és egy idő múlva megkérdezte:
– Honnan tudjam én mindig, hogy mikor hogy is hívják… és mikor… szóval tudod!
– Hogy mikor hangulat és mikor lustaság? – bólogatott Manócska. – Ó, e tekintetben nyugodtan rám bízhatod magadat! Majd én mindig szólok. Most például mihez volna kedved?
– Jól kupán vágni a mangalicákat, amiért elvesztették a negyeddöntőt – mondta Mazsola komoran.
Manócska megnyugtatta:
– Látod, ez hangulat…
Mazsola megnyugodott.

55. oldal, Kukoricakedvelők-kupája (Holnap, 2019)

ÁrnyékVirág>!

Megenyhült az idő, lehetett megint turkálni. Legalábbis Mazsola így gondolta. Manócska azonban más véleményen volt.

Kek P>!

– Baj, hogy megettem a hóvirágot, Manócska? – kérdezte Mazsola tanácstalanul.
– Dehogy baj! – nevetett a manó.
– De most akkor… most te honnan tudod, hogy tavaszodik?
– Onnan, hogy rád nézek – mondta Manócska. – Ennyire csak tél végén, hóolvadáskor képes egy malac összesározni magát.
Mazsola csillogó szemmel fordult Manócskához:
– Akkor egy sáros malac ugyanúgy… ugyanúgy…
– Ugyanúgy a tavasz hírnöke, mint a hóvirág – egészítette ki Manócska a félbeszakadt mondatot.

Mazsola sorozat · Összehasonlítás