8. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Mazsola (Mazsola 1.) 335 csillagozás

Bálint Ágnes: Mazsola Bálint Ágnes: Mazsola Bálint Ágnes: Mazsola Bálint Ágnes: Mazsola Bálint Ágnes: Mazsola Bálint Ágnes: Mazsola

Manófalvi Manó a madárijesztők barátja egy szép napon födél nélkül maradt. Beköltözött hát egy jókora sütőtökbe amelyet kívülről egy induri pinduri kismalac, aki nem más mint Mazsola rágcsálni kezdett. Ebből a humoros, vidám meséből megtudhatjátok mi minden történt még Mazsolával és barátaival.

Eredeti megjelenés éve: 1965

Tagok ajánlása: 3 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Irodalmi Fülbevaló

Holnap, Budapest, 2017
Holnap, Budapest, 2016
Holnap, Budapest, 2015
76 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633491034 · Illusztrálta: Bródy Vera

Mazsola · Manófalvi Manó (Manócska)

Futrinka utca

Nikolett0907 P
Bálint Ágnes: Mazsola

„Lámpagyújtás után nemigen háborgatták, mert a tökházikó ablaka messzire világított, s még a legvaksibb vén varjúnak is feltűnt, hogy amiben lámpa ég, az nem ehető.”

Csupa cukiság, és nem is gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog.
Keresztfiam, édes kis tündérem nagyon mosolygot közben és most értettem meg mennyire fontosak a mesék is a kicsiknek és nekünk, nagyoknak is.
Nagyon tetszett.

KönyvParfé
Bálint Ágnes: Mazsola

Manócska, mint egy jó szülő, tanítgatja, vezetgeti kis társát. Mazsola sokszor nyűgös, lusta kis jószág. Szereti a hasát, falánk, mindig nyüszög valami miatt. De elnézzük, mert pontosan olyan, mint egy kisgyerek. Aranyos és tanulságos, ugyanakkor nyúlfarknyi kis történetek ezek. Ideális lefekvés előtti olvasmány. És a legnagyobb erőssége, hogy illemtudó gyerekeket nevel. Sok fejezete alkalmazható mindennapokra és Manócska tőlem megkaphatja a legtürelmesebb mesehősnek járó díjat.
Bővebben: http://konyvparfe.blog.hu/2015/06/10/balint_agnes_mazso…

gabiica P
Bálint Ágnes: Mazsola

Mazsola belopta magát a szívembe. Nagyon imádtam volna, ha gyermekkoromban ismerem meg ezt a mesét, hiszen csupa kedvesség és cukiság.
Mazsola tényleg olyan, mint egy igazi kisgyerek, Manócska pedig, mint egy igazi szülő. Nagyon élveztem az olvasását a rövid kis történeteknek, ha egyszer gyermekem lesz, biztosan elő fogom venni és vele is olvasom!

Madama_Butterfly
Bálint Ágnes: Mazsola

Gyerekkorom egyik kedvenc meséje, amely még így, felnőtt fejjel is megőrizte a varázsát. És egy mese ettől jó… és azt hiszem, hogy ilyennek is kell lennie! :) :)

Bélabá P
Bálint Ágnes: Mazsola

Azt gondolom, kultikus mesévé vált az idők során. Mazsola, a kismalac és Manófalvi Manó története kellemes olvasmány a kicsiknek és nosztalgiát ébreszt a felnőtt olvasókban. Ezt a könyvecskét most két okból vettem elő a polc leghátuljáról: hogy megszerezzem a plecsnit és kikapcsoljam az agyamat a náci birodalom kemény világából (Shirer gigantikus könyvét olvasom épp). Jólesett felidézni a mesét, amit gyerekfejjel, a tévében mindig nagy lelkesen néztem. 5 csillag (4,7 pont), mert aranyos. :-)

Kiss_Csillag_Mackólány P
Bálint Ágnes: Mazsola

Igazán kellemes olvasmány volt lefekvéskor az ágyban, elalvás előtt. Még az alvás is pihentetőbb lett utána. Az volt a legjobb az egészben – amellett, hogy visszahozta a régi szép időket, amikor még normális mesék voltak a tévében –, hogy hallottam magamban a hangjukat is, ahogy megszoktuk őket annak idején.
Köszönöm az indíttatást az újraolvasására @yumechan-nak!

Zsuzsanna_Makai
Bálint Ágnes: Mazsola

A gyerekkori emlèkeimből semmi nem maradt meg, sőt a másik könyv címe alapján Manóról azt hittem h ő Tádé. Mondjuk kiderült, h ezzel nem vagyok egyedül. Manót bírtam, jó arc. Mazsola meg hát… sóhaj… hát ő Mazsola.
Cuki volt, kedves volt. Arra mondjuk nem jöttem rá, h miért kötelező, de vannak benne jó kis leckék az élettől, tehát kicsit talán mégis értem.

icu79 P
Bálint Ágnes: Mazsola

A kislányom még kicsi hozzá, – bár a képeket érdeklődéssel nézegette – alig várom, hogy neki mesélhessem a jópofa kismalac történeteit. Nagyon bírom Manócska apró nevelési célzatú beszólásait és Mazsola reagálásait azokra. :)

Tiger205

Mazsola örök.
Aki tökház evéssel mutatkozik be – hogy is nem lehetne korosztályok kedvence, mindannyiunk kis zöld hőse?
Mazsola esendő, s ezért szeretjük.
Mazsola azonban jó szívű, s vele együtt mi (gyerekeink) is tanuljuk az ÉLETET.
Mazsolát olvasni kell, s akkor talán kevésbé lesz rossz a világ…

Anó P
Bálint Ágnes: Mazsola

Szerettem, szeretem, szeretni fogom. Amíg olvastam az oktondi malackáról szóló történeteket, láttam magam előtt a bábsorozatot is és gyerek voltam újra. Belestem a Tökház ablakán, ahol Manócska főzött épp valamit, Mazsola pedig elmélyülten játszott kedves Csutkababájával..
Köszönöm, Bálint Ágnes, köszönöm Mazsola!
Ùjraolvasva: 2018. jùlius vège

Morn

Az ehető ház

pwz ISP

Egy este éppen a híreknél tartott ("…leugrott a mozgó kerékpárosról és megütötte magát Bolha Barnabás szalmafalvi lakos…"), amikor kintről csámcsogást hallott.
Ugyan ki csámcsoghat odakint? Manófalvi Manó el sem tudta képzelni. Mikor azonban a tökházikó falán lyuk keletkezett, s a csámcsogást már úgyszólván a szobában lehetett hallani, Manófalvi Manó rádöbbent, hogy valaki – lámpavilág ide, lámpavilág oda – megint belerágott a tökházba.
Felkapta hát a seprűt és kirohant.
Egy induri-pinduri malac rágta a házat.

Az ehető ház

Kapcsolódó szócikkek: Manófalvi Manó (Manócska)
redux

A Futrinka utca végén, szinte már a mezőn, ócska, molyette kalap hevert. Ez alatt a kalap alatt tanyázott Manófalvi Manó, a madárijesztők barátja.

Kapcsolódó szócikkek: Futrinka utca
Szelén

A tisztára mosdatott Mazsola már régen aludt, mikor a varjú és Manócska még mindig róla beszélgettek.
– Nagy gond a házban egy ilyen kismalac – vélte a varjú. – Nem is mindenki vállalná.
Manócska erre mindössze annyit mondott.
– Persze az egyedüllét legalább olyan gond. És így mégiscsak vígabban telik az idő.

PannaNyúl P

– Ne beszélj teli szájjal! – figyelmeztette a manó. – És főleg ne csámcsogj! Evés közben szíveskedjél csukva tartani a szádat!
A kismalac szelíd mosollyal nézett rá:
– Hiszen úgy nem lehet enni!
– Dehogynem! – biztatta a manó. – Próbáld csak meg!
Rövid kísérletezés után a kismalac megállapította, hogy csakugyan lehet csukott szájjal enni. Mire ezt jól begyakorolta, elfogyott az egész tál délről maradt kukoricalepény.

Kek P

– Menj a tűzhely mögé, Mazsola! – rendelkezett. – Onnan sompolyogj elő, mikor majd meg akarsz engem enni.

Sli SP

– Mi az, Mazsola? Nem vagy még álmos?
– Álmos vagyok, csak gondolkozom – válaszolt Mazsola.
A meglepő válasz hallatára Manócska nagyot nézett.
– Gondolkozol?
– Igen. Azon gondolkozom, hogy Egérke kiállhatatlan, szemtelen, nagyszájú, és soha többé nem fogok játszani vele.
– Ejha! Aztán miért?
– Mert azt kiabálta, hogy nem tudok fagyos földben turkálni.
– Hát tudsz?
– Hát nem. De azt mondtam, hogy tudok.

32. oldal, A cukorrépa meg a zöld disznó (Móra, 1968)

Kapcsolódó szócikkek: Manófalvi Manó (Manócska) · Mazsola
Csoszi

Az újságokat nem ilyen kismalacok számára írják, mint amilyen te vagy.

Benedict

Pár perc múlva kopogtak az ajtón. Fülöpke lépett be, Nyúlanyóék legkisebb fia, aki körülbelül akkora lehetett, mint Mazsola, csak a füle nőtt sokkal hosszabbra. Gyertyát jött kölcsönkérni, mert náluk kialudt a villany, mire meg beértek volna a Futrinka utcába, éppen bezárt volna a bolt.
Mazsola kikukkantott a kályhalyukból.
– Mi az, nincs gyertyátok? – kérdezte fitymálva. – Nekünk egy egész dobozzal van! Ugye, Manócska?
– Az ám, mert nekünk meg villanyunk nincs! – nevetett Manócska, miközben gyertya után kutakodott a faliszekrényben.

21. oldal, 2. fejezet - A csutkababa (Holnap Kiadó, 2014)

Mazsola sorozat · Összehasonlítás