Koránkelő ​Darázs 14 csillagozás

Bálint Ágnes: Koránkelő Darázs

"Fülöp Gábort osztálytársai csak így emlegetik: Koránkelő Darázs. Ez a sajátos becenév akkor ragadt rá, mikor biológia órán egyéb – a hártyásszárnyúakra vonatkozó – ismeretek híján költői szárnyalású előadást rögtönzött a korán kelő darázsról, amely már pirkadatkor „lesben áll a szagok országútján, hogy minden más rovart megelőzve jusson el, zümmög útonálló módjára, a nap első zsákmányához.”
(…)"Bálint Ágnes egy eseménydús vakáció történetének megírásával ugyanazt kívánja elérni, mint hőse: értelmes célok érdekében akarja mozgósítani a fiatalokat."

Eredeti megjelenés éve: 1978

Móra, Budapest, 1979
226 oldal · ISBN: 9631114791 · Illusztrálta: Kondor Lajos
Móra, Budapest, 1978
226 oldal · ISBN: 9631114791 · Illusztrálta: Kondor Lajos

A kis herceg

Paulina_Sándorné P>!
Bálint Ágnes: Koránkelő Darázs

Tetszett a történet. Jó volt figyelni, hogy a gyerekek igazi gyerekek voltak még akkor. Kinn voltak levegőn, összejártak. Nagyon bírtam Gábort, tetszett, ahogy rákattant egy témára és tetszettek az ötletei, a megoldásai. Aranyos volt, hogy a szomszéd nénikkel is foglalkozott. Bírtam, ahogy a kertészkedéssel foglalkozott. Ötletes volt, ahogy összeszedte a gyerekeket és levitte őket a strandra. Na, meg ahogy megszervezte a koksz pakolását. Bírtam a barátait is.

Bálint Ágnes: Koránkelő Darázs

Az első könyvem Bálint Ágnestől. Jól döntöttem, hogy ez az első. Először féltem tőle, hogy olyan kötelező olvasmány feeling-je lesz, de kellemesen csalódtam. Nagyon jó nyári olvasmány volt. Sok élménnyel és tanúlsággal gazdagodtam. Kár, hogy vége lett a történetnek. Nagyon jó volt. Mindenkinek szívből ajánlom. :-D

Miyako71 P>!
Bálint Ágnes: Koránkelő Darázs

Gyerekkorom egyik könyve, amire már nem nagyon emlékeztem. Kicsit vegyes érzéseim vannak most olvasás után. Egyrészt a könyv nagyszerűen adja vissza a 70-es évek végének hangulatát, amikor nyári szünetben kint voltunk a szabadban, egész nap együtt játszottunk vagy találtunk ki magunknak elfoglaltságokatspoiler. Remekül visszahozta annak az időszaknak az érzéseit. A másik oldalról viszont úgy látom, erősen idealisztikusan ábrázolja az eseményeket spoiler. A könyv végén ráadásul erősen hiányérzetem maradt: sem Gábor és Zsóka, sem Antal és Annamária története nem zárult le. Pedig abban az időben nem volt még annyira divat a függővég :)

Lahara IP>!
Bálint Ágnes: Koránkelő Darázs

Tudtam, hogy ifjúsági regény, de a cím fogott meg igazán. Viszont valahogy olyan egyszer olvasós, ezért mégse tartottam meg.

Эмма>!
Bálint Ágnes: Koránkelő Darázs

Tök jó volt ez a könyv, eltekintve attól, hogy abból a könyvtári példányból, amit olvastam, hiányoztak oldalak… Viszont lelkesített, hogy kertészkedjek, hogy sportoljak, hogy a nap minden percét használjam ki – az írónő alighanem elérte a célját:)

Dénes_Gabriella>!

Inkább sódert lapátolni, mint egy lányt meggyőzni arról, hogy az ember azért mondja azt, amit mond, mert az felel meg a valóságnak.

csakegyluca>!

Kerékpárt becsúsztatta a bokrok közé, azután bement a szigetre, amely nem sokkal volt nagyobb a kis herceg mesebeli bolygójánál

Kapcsolódó szócikkek: A kis herceg
csakegyluca>!

Pedig ilyen értesülés kényes hadititok, ezt hét lakat alatt kell őrizni

csakegyluca>!

– Se nem snidling, se nem metélőhagyma – szólt közbe Gál doktor –, hanem snigling.
A két öreg egymásra nevetett. Gábor még olyan kicsi volt, hogy a németes snidling helyett sniglinget mondott

csakegyluca>!

A kerékpár majdnem egyidős volt vele, masszív csepeli készítmény, abból az időből, mikor az iparcikkek úgy készültek, hogy egy életen át szolgálják gazdájukat.

csakegyluca>!

„Eszter él ebben a fiúban-gondolta Fülöp Antal.-Gábor mindent az ő szemével lát."

csakegyluca>!

Elpalírozzuk a teret és bevetjük kukacvirágmaggal-mondta egy csinos óvónő.

168