1. legjobb meseregény könyv a molyok értékelése alapján
3. legjobb gyermekkönyv iskolásoknak könyv a molyok értékelése alapján
3. legjobb klasszikus könyv a molyok értékelése alapján

Frakk, ​a macskák réme (Frakk 1.) 213 csillagozás

Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

„Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy szép kis kertes ház. Abban lakott két kövér macska. Rajtuk kívül ott lakott még Károly bácsi és Irma néni is." A kövér macskák boldogan éltek a szép kertes házban, igaz, hogy Irma néni nagyon elkényeztette őket. Ebből lett a baj. Károly bácsi addig álmodozott egy olyan kutyáról, amelyik macskát reggelizik, ebédel, vacsorázik, amíg egyszer csak valóban egy eleven kutya jelent meg a házban: Frakk, a macskák réme. Így kezdődött a kutya-macska háború, amelynek minden epizódját jól ismeri tévénézők apraja és nagyja. Irma néni és Károly bácsi, Lukrécia, Szerénke és Frakk, a macskák réme személyes ismerősként köszöntik az Olvasót.

Eredeti megjelenés éve: 1973

Móra, Budapest, 2013
84 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631193718 · Illusztrálta: Várnai György

Nikolett0907 P>!
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Néha elkap egy érzés, hogy kezd beporosodni a gyermeki énem.
Ilyenkor veszek egy – egy mesekönyvet.
Ezzel a történettel is így volt, mikor megakadt rajta a szemem úgy üdvözöltem, mint egy régen látott „barátot”.
Hogy őszinte legyek én gyerekként elég elfoglalt voltam, de a szabad perceket Frakk, a macskák réme, Pom- Pom meséi és társain csüngtem.
Elragadta a fantáziámat, élveztem a macska – kutya harcot, szinte egyé váltam vele. Ahogy most felnőtt fejjel is történt. Nagyon aranyos és tanulságos kis mese. Most már meglátom, mire is tanít minket, de őszintén ki ne fürdetné tejben vajban az Ő házi kedvencét!?
Ami picit zavart, hogy a rajzok olyan „félkész” érzést adtak számomra.
Csak ajánlani tudom.:)

Deziréé>!
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Még mindig kedvenc mese. Imádom minden szereplőjét.
A gyerekeknek ilyen meséket kellene olvasniuk, nem pedig agresszív számítógépes játékokon felnőni.

pannik P>!
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Több mint 13 éve élek együtt egy MAGYAR VIZSLÁVAL :) és a könyvből készült meséket megszámlálhatatlanul sokszor láttam, de a könyv valahogy kimaradt.

Pedig alap egy magyar vizslás gazdinak :) Most pótoltam és nagyon jól szórakoztam. Szuper jó kis történetek, kedvesek, aranyosak, viccesek, életszerűek. A szereplők szerethetőek (még a macskák is, pedig kicsit negatív szereplőként vannak feltüntetve :D )
Irma néni és Károly bácsi annyira jól el vannak találva, megy a macska-egér harc közöttük de közben nagy a szeretet is és az állattartás „csapdáiba” is rendre beleesnek :D ezáltal kapunk kis tanulságokat is.

Na és persze ott van Frakk, a magyar vizsla, aki oltári :) Imádtam minden megmozdulását. Néha felmordultam, hogy hát igen, ez pont így van a mi vizslánknál is, a szerző ismerte a fajta jellemzőit és annyira jól írja le a viselkedését és a szokásokat. Csak az az egy baja van, hogy lehetne sokkal-sokkal hosszabb :)
Kár, hogy ilyen rövid, olvastam volna még. Újra olvasós lesz az biztos.

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Ez nekem sokkal jobban tetszett, mint a Szeleburdi család, szívem szerint egy 6. csillagot is adnék erre a könyvre. :)
A könyv nem ma íródott, de ez a nyelvezetén, vagy a történetek olvasása közben ez egyáltalán nem érzékelhető, abszolút élvezhető és olvastatja magát. Jó volt nosztalgiázni,
hiszen gyerekkoromból már ismerős volt Frakk és a macskák 1-1 története.
Próbáltam elhúzni a könyv olvasását, hogy minél tovább tartson, ezért naponta csak egy vagy két kis történetet engedélyeztem magamnak. Hamarosan a Frakk és a foci is a kezembe fog kerülni! Nem véletlenül ez az 1. legjobb meseregény a molyok értékelése alapján, megérdemli! :)

Kkatja P>!
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Imádom még mindig, annyira kedvesen, szerethetően van megírva Frakk, a macskák és a kisöregek mindennapi örömei, busszúságai.
… és hogy ezek mennyit esznek! :D

Cs_N_Kinga>!
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Hát a csillagozásnál elég erősen bennem volt a nosztalgia. Aranyos könyv volt, megmosolyogtatott, de szerintem a mese sokkal többet tudott adni, vagy megint az volt velem a baj, hogy hamarabb láttam. Ezért nem is szeretek olyan könyvet olvasni, amit már láttam filmen/mesében. Nem is emlékeztem a történetből arra, hogy hogyan is kezdődött, szóval volt egy picike meglepetés is benne nekem. Egyszer ezt is elolvastam, köszönöm elég is volt, bár még várnak rám részei, hátha azok jobban meg tudnak fogni. De hát nem is engem kell, hiszen nem az én korosztályomnak szól.

K_Eraa93 P>!
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

♤ Ez is egy " veterán „ mese. A szüleink és néhányunk nagyszüleinek kedvence. Egy borzasztóan aranyos alaptörténettel, rejtett és nem rejtett tanulsággal, egy aranyos párral, két szemtelen – lusta macskával .. na és persze, az imádni való kutyával. Sajnálom, hogy csak ennyi oldal. ( Persze vannak további kiadásai, azokat azonban még nem olvastam. ) A televíziós változata, részletesebb és több része van. Ennek ellenére, szerettem és szeretem olvasni. Felidéz egy csomó emléket.
Ajánlom, felnőttnek és gyereknek egyaránt… akár a tv- s / akár az írott változatát ! :D

Lady_L>!
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

5 csillag és millió szivecske. Nem olyan volt, mint a rajzfilm, a kevés rajz és sok szöveg miatt bonyolultabb és összetettebb, ami nekem nagyon bejött, sokkal többet tudunk így meg a szereplőkről. Szép a nyelvezete, imádnivalóak a szereplők, imádatos az egész úgy, ahogy van.

Csoszi>!
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Imádtam a rajzfilmet, és ezt a mesekönyvet is rengetegszer olvastam a gyerekeimnek. A mostani újraolvasás nagyon kellemes élményt nyújtott. Számos mosolyogtató és vicces jelenet fordult elő a kedves, idős házaspár, a macskáik és Frakk mindennapjaiból. Nem véletlen a mese népszerűsége. Kicsiknek és nagyoknak egyaránt szórakoztató.

Móra, Budapest, 2002
84 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631176622 · Illusztrálta: Várnai György

sztimi53>!

– Enzimes mosószer… Te, Károly, mondd csak: mik azok az enzimek?
Károly bácsi hosszas gondolkodás után így felelt:
– Olyan egészen irinyó-pirinyó valamik, amik megeszik a piszkot.
– Ó, de aranyosak! – kiáltotta Irma néni elragadtatással. – Igazán megeszik? És nem tudod, mi a kedvenc ételük?
– Azt hiszem, a zsírpecsét meg a gyümölcsfolt – mondta Károly bácsi bizonytalanul. – De nem vagyok biztos benne.
– Hát nézd meg a Természettudományi Lexikonban! – ajánlotta Irma néni. – Mégis más, ha az ember tudja, hogy azok a kedves kis enzimek mit esznek szívesebben.
Károly bácsi hosszasan tűnődött, érdemes-e feltápászkodnia ezért a kényelmes fotelből. Miután azonban elgondolta, milyen boldog jövő várna rá, ha mondjuk kiderülne, hogy az enzimek kedvenc étele a jó sűrű bableves – amit Károly bácsi az abroszra szokott csöpögtetni, s amiért Irma néni mindig pörölt vele – mégiscsak odament a könyvszekrényhez, és elővette a Természettudományi Lexikon megfelelő kötetét.

61. oldal (Móra, 1998)

sztimi53>!

– Így ni! – mondta rendkívül nagy elégedettséggel a hangjában. – Ma ott fogtok
aludni. Frakk, a te helyed pedig itt lesz az ágyam előtt, ezen a szép, virágos
szőnyegen. És ha valamelyik macska…
– Hát ez a kutya itt marad? – szörnyedt el Irma néni. – Itt akarod tartani? A
mi békés otthonunkban?
– Nagyon jó helye lesz itt! – jelentette ki Károly bácsi magabiztosan. – Egyik
volt osztálytársam kért meg, a Jenő, hogy vállaljam el a vizsláját, mert ő
felköltözik vidékről a gyerekeihez Pestre. Fél, hogy egy ötödik emeleti
lakásban Frakk nem érezné jól magát. Minthogy nekünk kertes házunk van…
– És két macskánk! – csattant fel Irma néni. – Károly, Károly! Hát azokra nem
gondoltál?
– Dehogyisnem! – sietett megnyugtatni Károly bácsi. – Elsősorban rájuk
gondoltam. Azért is vállaltam el Frakkot habozás nélkül, mert Jenő mondta, hogy
ez a kutya nem tűri a macskákat…

21. oldal, II. Érettségi találkozó (Móra, 1998)

pannik P>!

…aki a nála gyengébb, védtelen állatot bántja, attól embertársai se várjanak sok jót.

8. oldal, Kié a karosszék?

Aquarius>!

A macskák elöl elenni az ételt, ez olyan gyönyörűség, aminél nagyobbat a kutyák nem ismernek.

Marsie>!

…a legnagyobb ellenségekből is lehetnek jó barátok. Éppen csak idő kell hozzá, hogy megismerjék egymást.

Sippancs P>!

Micike zavarba jött.
– Miért, hát ti mit esztek? – kérdezte félszegen.
Amazok megint összenéztek.
– Mi is volt ma vacsorára? – merengett Lukrécia. – Ó, igen, emlékszem már. Túrós csusza tejföllel, tepertővel. Igaz, déli maradék volt, de melegítve, mondhatom neked, még jobb.
– És… ki melegíti meg nektek a túrós csuszát? – kérdezte Micike növekvő tisztelettel.
– Természetesen a gazdaasszonyunk. Végre is ő azért van, hogy melegítsen, főzzön, tejet langyítson.
– Igen, azért tartjuk őt – tett hozzá Szerénke.
– És mondhatom, nagyon meg vagyunk elégedve! – ragadta magához Lukrécia a társalgás fonalát. – Csendes, rendes, pontos, figyelmes, minden másnap csirkeaprólékból főz levest, mert tudja, hogy kedveljük a puha, porcogós csontocskákat. – Elhallgatott, majd kis szünet után folytatta. – Károly bácsiról már korántsem tudnék ennyi jót mondani.
– Az kicsoda? – érdeklődött Micike.
– A komornyikunk. Egyébként Irma néni férje. Ő jár tejért. Ő porszívózza ki a foteljeinket…

9. oldal, I. Kié a karosszék?

Habók P>!

Károly bácsi azonban ragaszkodott hozzá, hogy a megrázó élményt Frakk némi kolbász segítségével feledje el. Frakk lelkesen helyeselt. Miután megkapta a kolbászt, felfedező útra indult a házba, remélve, hogy talál még egy szűk nyílást, amelybe beszorul a feje, s vígasztalásképpen megint kolbászt kap majd.

Belle_Maundrell >!

Micike szép, cirmos cica volt, de Lukrécia soványnak találta.
– Mi az, neked nem adnak enni? – kérdezte, inkább csak tréfának szánva a kérdést. Micike azonban váratlanul így felelt:
– Bizony nemigen adnak. Azt tartják, van itt a raktárban elég egér, fogjak magamnak.
Lukréciának torkán akadt a következő kérdés.
– Egér! – rebegte Szerénke elhűlve. – De hiszen az szalad!
– Szalad bizony! – hagyta rá Micike.
– Futni kell utána! – mondta Lukrécia, borzadállyal a hangjában.
Micike elnevette magát.
– Hiszen abban nincs is hiba. Ha egeret látok, utána vetem magamat, és egykettőre fülön csípem.
A két kövér macska egymásra nézett. Pillantásukban döbbenet tükröződött.
– Elképesztő maradiság! – szólalt meg végül Lukrécia. – Futni az élelmiszer után, mint valamikor régen, a múlt században!

8-9. oldal, I. Kié a karosszék? (Móra, 2002)

Belle_Maundrell >!

A macskák azonnal birtokukba vették a könyvszekrényt. Lukrécia Károly bácsi puha, meleg sálját vitte magával, Szerénke pedig egy keresztöltéses, hímzett párnácskát.
Irma néni, aki csak mocorgásukat hallotta a szekrényből, jóindulatúan biztatta őket:
– Csak tanulgassatok, cicuskáim, művelődjetek! Ott a Természettudományi Lexikon, abból megtudhatjátok, miféle érdekes kísérleteket lehet fehéregerekkel végezni.
A macskák megköszönték a biztatást, majd összegömbölyödtek, és aludtak, mint a bunda.

61. oldal, VI. Szerénke művelődik (Móra, 2002)

Frakk sorozat · Összehasonlítás