7. legjobb mese könyv a molyok értékelése alapján

Frakk, ​a macskák réme 152 csillagozás

Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

„Hol volt, hol nem volt, volt egyszer egy szép kis kertes ház. Abban lakott két kövér macska. Rajtuk kívül ott lakott még Károly bácsi és Irma néni is." A kövér macskák boldogan éltek a szép kertes házban, igaz, hogy Irma néni nagyon elkényeztette őket. Ebből lett a baj. Károly bácsi addig álmodozott egy olyan kutyáról, amelyik macskát reggelizik, ebédel, vacsorázik, amíg egyszer csak valóban egy eleven kutya jelent meg a házban: Frakk, a macskák réme. Így kezdődött a kutya-macska háború, amelynek minden epizódját jól ismeri tévénézők apraja és nagyja. Irma néni és Károly bácsi, Lukrécia, Szerénke és Frakk, a macskák réme személyes ismerősként köszöntik az Olvasót.

Eredeti megjelenés éve: 1973

Móra, Budapest, 2010
ISBN: 9789631188653 · Felolvasta: Zsurzs Kati

Nikolett0907 P
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Néha elkap egy érzés, hogy kezd beporosodni a gyermeki énem.
Ilyenkor veszek egy – egy mesekönyvet.
Ezzel a történettel is így volt, mikor megakadt rajta a szemem úgy üdvözöltem, mint egy régen látott „barátot”.
Hogy őszinte legyek én gyerekként elég elfoglalt voltam, de a szabad perceket Frakk, a macskák réme, Pom- Pom meséi és társain csüngtem.
Elragadta a fantáziámat, élveztem a macska – kutya harcot, szinte egyé váltam vele. Ahogy most felnőtt fejjel is történt. Nagyon aranyos és tanulságos kis mese. Most már meglátom, mire is tanít minket, de őszintén ki ne fürdetné tejben vajban az Ő házi kedvencét!?
Ami picit zavart, hogy a rajzok olyan „félkész” érzést adtak számomra.
Csak ajánlani tudom.:)

Deziréé
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Még mindig kedvenc mese. Imádom minden szereplőjét.
A gyerekeknek ilyen meséket kellene olvasniuk, nem pedig agresszív számítógépes játékokon felnőni.

K_Eraa93 P
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

♤ Ez is egy " veterán „ mese. A szüleink és néhányunk nagyszüleinek kedvence. Egy borzasztóan aranyos alaptörténettel, rejtett és nem rejtett tanulsággal, egy aranyos párral, két szemtelen – lusta macskával .. na és persze, az imádni való kutyával. Sajnálom, hogy csak ennyi oldal. ( Persze vannak további kiadásai, azokat azonban még nem olvastam. ) A televíziós változata, részletesebb és több része van. Ennek ellenére, szerettem és szeretem olvasni. Felidéz egy csomó emléket.
Ajánlom, felnőttnek és gyereknek egyaránt… akár a tv- s / akár az írott változatát ! :D

Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

A sógornőm ajándéka, úgy vélte a közel 14 éves fia már kinőtte a történetet, de a közel 30 éves nagynéninek épp testre szabott. Már ott kezdődik a jóság, hogy bemutatják nekünk Károly bácsit és Irma nénit, bírom a nevüket és a két öreg civakodása is aranyos. És ha már a neveknél tartunk, sosem volt macskám, de ha lett volna a Lukrécia és a Szerénke, mint név szóba jöhetett volna. Alattomos macskaságok és egy megvesztegethető kutya története, amely sok civódás, kiházasítási kísérlet, fogyás és egyéb viszontagságok után nagyon szép kutya-macska barátságban teljesedik ki. A rajzfilmet is szerettem.

Emília5
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Egy kihívás miatt kerestem elő a fiam szobájából. A történet ismert, jó volt feleleveníteni. Még emlékszem a rajzfilmre is. Jó mese volt, vicces, és kutyás-macskás, az életből. Szerintem régen is, ma is mindenki élvezi Frakk történetét Szerénkével és Lukréciával. :-)

Slezihr
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Kiskoromban is nagyon szerettem ezt a könyvet, jó érzés volt újra a kezembe venni. :)

tündérrózsa P
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Nem emlékszem, hogy korábban olvastam volna, mert inkább a rajzfilm maradt meg, de attól persze még lehetséges. Most viszont jó volt kicsit elmerülni benne. Szeretem ezt a két dinka macskát, na meg természetesen Frakkot mint minden vizslát. Kedvem támadt mesét nézni, ráadásul olvasás közben a zenétől megkezdve a hangokig minden szólt a fejemben. :)

Marcsika74
Bálint Ágnes: Frakk, a macskák réme

Nagyon jó volt! nagyokat nevettünk rajta a kislányommal. Jövőre lesz nekik kötelező olvasmány. Kedves és szórakoztató, sokkal jobb, mint a tévében. Próbáltam Lukrécia lefitymáló és Szerénke kényeskedő hangját utánozni :) szerintem egész jó voltam :)))

sztimi53 P

– Enzimes mosószer… Te, Károly, mondd csak: mik azok az enzimek?
Károly bácsi hosszas gondolkodás után így felelt:
– Olyan egészen irinyó-pirinyó valamik, amik megeszik a piszkot.
– Ó, de aranyosak! – kiáltotta Irma néni elragadtatással. – Igazán megeszik? És nem tudod, mi a kedvenc ételük?
– Azt hiszem, a zsírpecsét meg a gyümölcsfolt – mondta Károly bácsi bizonytalanul. – De nem vagyok biztos benne.
– Hát nézd meg a Természettudományi Lexikonban! – ajánlotta Irma néni. – Mégis más, ha az ember tudja, hogy azok a kedves kis enzimek mit esznek szívesebben.
Károly bácsi hosszasan tűnődött, érdemes-e feltápászkodnia ezért a kényelmes fotelből. Miután azonban elgondolta, milyen boldog jövő várna rá, ha mondjuk kiderülne, hogy az enzimek kedvenc étele a jó sűrű bableves – amit Károly bácsi az abroszra szokott csöpögtetni, s amiért Irma néni mindig pörölt vele – mégiscsak odament a könyvszekrényhez, és elővette a Természettudományi Lexikon megfelelő kötetét.

61. oldal (Móra, 1998)

– Így ni! – mondta rendkívül nagy elégedettséggel a hangjában. – Ma ott fogtok
aludni. Frakk, a te helyed pedig itt lesz az ágyam előtt, ezen a szép, virágos
szőnyegen. És ha valamelyik macska…
– Hát ez a kutya itt marad? – szörnyedt el Irma néni. – Itt akarod tartani? A
mi békés otthonunkban?
– Nagyon jó helye lesz itt! – jelentette ki Károly bácsi magabiztosan. – Egyik
volt osztálytársam kért meg, a Jenő, hogy vállaljam el a vizsláját, mert ő
felköltözik vidékről a gyerekeihez Pestre. Fél, hogy egy ötödik emeleti
lakásban Frakk nem érezné jól magát. Minthogy nekünk kertes házunk van…
– És két macskánk! – csattant fel Irma néni. – Károly, Károly! Hát azokra nem
gondoltál?
– Dehogyisnem! – sietett megnyugtatni Károly bácsi. – Elsősorban rájuk
gondoltam. Azért is vállaltam el Frakkot habozás nélkül, mert Jenő mondta, hogy
ez a kutya nem tűri a macskákat…

21. oldal, Móra, 1998.

Aquarius

A macskák elöl elenni az ételt, ez olyan gyönyörűség, aminél nagyobbat a kutyák nem ismernek.

Marsie

…a legnagyobb ellenségekből is lehetnek jó barátok. Éppen csak idő kell hozzá, hogy megismerjék egymást.

Habók P

Károly bácsi azonban ragaszkodott hozzá, hogy a megrázó élményt Frakk némi kolbász segítségével feledje el. Frakk lelkesen helyeselt. Miután megkapta a kolbászt, felfedező útra indult a házba, remélve, hogy talál még egy szűk nyílást, amelybe beszorul a feje, s vígasztalásképpen megint kolbászt kap majd.

Sippancs P

Micike zavarba jött.
– Miért, hát ti mit esztek? – kérdezte félszegen.
Amazok megint összenéztek.
– Mi is volt ma vacsorára? – merengett Lukrécia. – Ó, igen, emlékszem már. Túrós csusza tejföllel, tepertővel. Igaz, déli maradék volt, de melegítve, mondhatom neked, még jobb.
– És… ki melegíti meg nektek a túrós csuszát? – kérdezte Micike növekvő tisztelettel.
– Természetesen a gazdaasszonyunk. Végre is ő azért van, hogy melegítsen, főzzön, tejet langyítson.
– Igen, azért tartjuk őt – tett hozzá Szerénke.
– És mondhatom, nagyon meg vagyunk elégedve! – ragadta magához Lukrécia a társalgás fonalát. – Csendes, rendes, pontos, figyelmes, minden másnap csirkeaprólékból főz levest, mert tudja, hogy kedveljük a puha, porcogós csontocskákat. – Elhallgatott, majd kis szünet után folytatta. – Károly bácsiról már korántsem tudnék ennyi jót mondani.
– Az kicsoda? – érdeklődött Micike.
– A komornyikunk. Egyébként Irma néni férje. Ő jár tejért. Ő porszívózza ki a foteljeinket…

konyvolvaso

Szerénke meg volt hatva, Lukrécia azonban Irma néni távozása után azt mondta, hogy inkább egy puha párnát hozott volna az öregasszony.

Belle_Maundrell

Micike szép, cirmos cica volt, de Lukrécia soványnak találta.
– Mi az, neked nem adnak enni? – kérdezte, inkább csak tréfának szánva a kérdést. Micike azonban váratlanul így felelt:
– Bizony nemigen adnak. Azt tartják, van itt a raktárban elég egér, fogjak magamnak.
Lukréciának torkán akadt a következő kérdés.
– Egér! – rebegte Szerénke elhűlve. – De hiszen az szalad!
– Szalad bizony! – hagyta rá Micike.
– Futni kell utána! – mondta Lukrécia, borzadállyal a hangjában.
Micike elnevette magát.
– Hiszen abban nincs is hiba. Ha egeret látok, utána vetem magamat, és egykettőre fülön csípem.
A két kövér macska egymásra nézett. Pillantásukban döbbenet tükröződött.
– Elképesztő maradiság! – szólalt meg végül Lukrécia. – Futni az élelmiszer után, mint valamikor régen, a múlt században!

8-9. oldal, I. Kié a karosszék? (Móra, 2002)

Belle_Maundrell

A macskák azonnal birtokukba vették a könyvszekrényt. Lukrécia Károly bácsi puha, meleg sálját vitte magával, Szerénke pedig egy keresztöltéses, hímzett párnácskát.
Irma néni, aki csak mocorgásukat hallotta a szekrényből, jóindulatúan biztatta őket:
– Csak tanulgassatok, cicuskáim, művelődjetek! Ott a Természettudományi Lexikon, abból megtudhatjátok, miféle érdekes kísérleteket lehet fehéregerekkel végezni.
A macskák megköszönték a biztatást, majd összegömbölyödtek, és aludtak, mint a bunda.

61. oldal, VI. Szerénke művelődik (Móra, 2002)