Én ​vagyok a Tévé-Maci 123 csillagozás

Bálint Ágnes: Én vagyok a Tévé-Maci Bálint Ágnes: Én vagyok a Tévé-Maci

Nem vagyok közönséges játék mackó. Tévésztár voltam, esténként sok-sok gyereket hívtam a képernyő elé, hogy együtt nézzük a mesét. Amikor fogat mostam, velem gurguláztak a tévénézők, és csutkababámmal meg a gyerekekkel együtt bújtam ágyba.
Ha kíváncsi vagy a pici lakásomra, a játékaimra vagy a virágokra, amiket naponta öntözök, lapozz bele ebbe a képeskönyvbe! A kis fotókon engem láthatsz, mesélek és gitározok is neked elalvás előtt.

Eredeti megjelenés éve: 1983

Kiadói ajánlás: 2 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

Móra, Budapest, 2012
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631191646 · Illusztrálta: Koch Aurél
Móra, Budapest, 2008
Móra, Budapest, 1983
32 oldal · keménytáblás · ISBN: 963113167X

bodor_regina>!
Bálint Ágnes: Én vagyok a Tévé-Maci

Hát hogy lehet valami ennyire aranyos és szívetmelengetően nosztalgikus?
Nem szoktam már meséket olvasni, de amikor szembejött velem ez a kiskönyv, úgy éreztem hogy kell a lelkemnek. Azt nem tudom, hogy egy mai korosztály mennyire szeretné, például sok kisiskolás gyermek sem ismeri a hagyományos órát, itt pedig azok vannak a képeken, viszont arra jó lehet, hogy a gyermekben tudatosítsuk a napirendet és a tisztálkodás fontosságát. Szerintem aranyos kis mesekönyv.

Deziréé>!
Bálint Ágnes: Én vagyok a Tévé-Maci

Nagyon aranyos rövid kis történet. Gyerekkoromban mindig néztem a tv macit, hogy fogat mos és leül az esti mesét nézni.
Szeretek meséket olvasni, mert olyankor mindig újra gyereknek érzem magam és visszagondolok arra az időre, amikor még kicsi voltam.

Bálint Ágnes: Én vagyok a Tévé-Maci

Gyermekkorom egyik kedvenc mese alakja. Nagy öröm hogy sikerült most rátalálnom és megszereznem. Annak idején még csak ez az egy csatorna volt ahol minden este a híradó előtt megjelent a maci, fogatt mosott, felvette pizsamáját, tv-t nézett majd a mese végén aludni ment a kis játék babájával. Ki ne emlékezne rá akinek akkoriban ez volt az egyedüli esti mese. A mai gyerekek már bizonyára nehezen tudnák elképzelni milyen nagy szám volt ez a maci, mert még nem volt a rengeteg tv csatorna, youtube vagy akár az internet, ahonnan bármikor kikereshetem a kedvenc mesémet és megnézhetem amikor ráérek. Nekem tetszett de azért a könyv nem nyújtott akkora hatást mint a film és hozzá az oboás kiséret. Jót nosztalgiázhatunk a könyvön. Leginkább az idősebb korosztálynak ajánlom vagy azoknak a gyerekeknek, anyukáknak akik szeretnék gyerekeiknek továbbadni a hagyományokat. Talán elég hitelesen tudnak a saját gyerekkorúkról mesélni.

Coffee I>!
Bálint Ágnes: Én vagyok a Tévé-Maci

Elhozta legszebb gyerekkori emlékeimet, amikor testvéremmel a tévé előtt, a szőnyegen, törökülésben ültünk, és vártuk, hogy a Tévé-maci odaüljön mesét nézni, és végre mi is nézhessük vele együtt. :)
A könyv egyébként tele van képpel, és megismerhetjük a Maci egész lakását, játékait. Nagyon értékes kis könyv, pláne az én generációmnak még. Lehet, hogy a mi gyerekeink már nem fogják ennyire értékelni, mert a Tévé-Macit sem fogják ismerni. Az milyen durva már, hogy Maci NAPLÓT ÍR! MACKÓÍRÁSSAL! Brumm….

Bálint Ágnes: Én vagyok a Tévé-Maci

Régies. Fakult. De azért aranyos. Kár, hogy a könyvtár raktárából kellett kihozatni… De azért örülök, hogy legalább ott megvan még. Bizony, ez egy agyonhasznált példány. Valószínűleg tele is firkálták az olvasók, mert hibajavítós foltok éktelenítik… De azért, szerintem, ha nem a raktárban lenne, talán még ma is kölcsönöznék – így, hogy száműzve van, esély sincs rá. No, én javítottam most a kölcsönzési statisztikáján.

Boglárka_Madar>!
Bálint Ágnes: Én vagyok a Tévé-Maci

Aranyos mese a Tévé Maciról. Dórinál nagyon népszerű, egy időben minden este lefekvés előtt végig kellett nézni a Tévé Maci összest. :D Szóval most ezt is nagy lelkesedéssel fogadta, ahogy ismerem, vissza se vihetem a könyvtárba…

turanett P>!
Bálint Ágnes: Én vagyok a Tévé-Maci

Gyerekkorom egyik nagy kedvence. Alig vártam, hogy mikor is jön már. Ez a könyv megint előhozta a régi emlékeket. De jó is volt gyereknek lenni :)

Nienna001 P>!
Bálint Ágnes: Én vagyok a Tévé-Maci

Bár gyerekként én is néztem tévémacis mesét, ez a könyv annyira nem tudott megfogni. Biztos vagyok, hogy nagyobb nosztalgia faktorral sokkal jobban tetszett volna, de így csak négy csillag. Már eltelt vagy egy hét és annyira nem is maradt meg, hogy pontosan miről is szólt, pedig általában szoktam emlékezni az olvasmányaimra.

A Tévémaci azonban egy generáció meghatározója élménye volt.

Anetta_Ef P>!
Bálint Ágnes: Én vagyok a Tévé-Maci

Mit nem adtam volna régen egy ilyen könyvért!
Hőn szeretett Tévé-Maci, jó újra látni. Azt nem tudom, a mostani gyerekeknek mit jelent, talán ugyanazt, amit nekünk, de ez a sok kép a maciról biztosan tetszik nekik.
A mackóírásos résznél csak annyit tudtam magamban mondani: aww♥︎, szerencsére ez a kép van a borítón is, de a szöveg nélkül elsőre nem értettem mit is mancsolt le papírra. :)

Timi98>!

Főzni már úgy tudok, mint valami vén medve! Csuda, hogy mennyi mindenfélét tudok főzni: kásalevest… kásafőzeléket… tejbekását…

Kapcsolódó szócikkek: medve
Kek P>!

Építkezés közben énekelek, de csak egész halkan: „Kiment a ház az ablakon…”

Kapcsolódó szócikkek: Kiment a ház az ablakon
Kek P>!

Bele is írtam a naplómba, mennyire megijedtem akkor.
Mackóírással írtam, mert még nem ismerem a betűket.

Kek P>!

Gyere Csutkababa, menjünk aludni!
Micsoda, hogy te még nem vagy álmos?!
Én pedig már aludni akarok!
Későre jár.
Holnap majd megint játszunk!
Jó éjszakát!

MóroczMárk>!

Puff!
Te zsámoly!
Ha még egyszer föl mersz billenni, nyakon öntlek!

Timi98>!

Jó estét!
Engedd meg, hogy bemutatkozzam!
Igaz, hogy félig meddig már ismersz engem, láttál a képernyőn, mégis úgy érzem, illik bemutatkoznom. Én vagyok a Tévé Maci! Neked van valamilyen macid?Azért kérdem csak, mert én pont olyan vagyok, mint minden játékmackó.Játszani is éppúgy szeretek, de nekem van saját lakásom, ami más, közönséges játékmackónak nincsen.

Almára tejet…
..nekem még soha meg nem ártott!
Cukor helyett is almát eszem – nem is fáj a fogam soha!
.. tejre almát…

Kek P>!

És mit szólsz a kenguruzsebemhez?
Ott tartom a kincseimet – ha éppen vannak.
Most éppen nincsenek.

konyvolvaso>!

Megy a gőzős, megy a gőzős Kanizsára,
kanizsai, kanizsai állomásra.
Elől ül a masiniszta,
ki a gőzöst, ki a gőzöst igazítja…