A ​szitakötők szigetén 65 csillagozás

Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén

A Szitakötők Szigete arról volt nevezetes, hogy valamennyi dunai sziget közül ezen nőtt a legfinomabb, legízletesebb, legkövérebb fű. Mondták is némelyek, hogy meg kellene változtatni a sziget elnevezését, esetleg olyasmire, hogy a Zamatos Gyomnövények szigete vagy a Selymes Füvek szigete. Erre a szitakötők kijelentették, hogy akkor viszont ők elköltöznek a szigetről. Ez nagy kár lett volna, mert a szitakötők csillogó szárnyukkal, könnyed röptükkel sok gyönyörűséget szereztek a sziget lakóinak…

Eredeti megjelenés éve: 1969

Holnap, Budapest, 2022
50 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633490822 · Illusztrálta: Pásztohy Panka
Holnap, Budapest, 2014

Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén

Sok kis rövid történet a szeretetről, barátságról, félelemről. Giduci minden olyan tulajdonsággal rendelkezik ami szükséges ahhoz, hogy egy szerethető kis állatot megkedveljünk. Maga csintalansága, majd tanulságai minden kisgyermek számára tud adni hasznos irányt a fejlődéséhez.

Gelso>!
Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén

Régen olvastam már Bálint Ágnest, de jó volt – szépírói a stílusa, jólesett…
A történet számomra kedves és aranyos, meg egy kicsit tanulságos is volt, de aligha volt a szitakötőkhöz vajmi köze, amit sajnálok, mert a címből arra vártam…
Szitakötők helyett kaptam egy barikát, egy tigrist, de főleg egy kiskecskét – egy folyton öklözni (vagy böködni?) kész kiskecskét… Giducit – sajnos olasz nyelvre álló agyam, hiába látott Giducit, folyton folyvást Giudicet (ejtsd: Dzsúdicsét) olvasott (Daniele Del Giudice nyomán). Ez volt az egyetlen kellemetlenség a mesében olvasás közben.
Aranyos kis mese a félelemről a gyerekes bosszantásról, a barátságról, felelősségvállalásról, felnőttek tiszteletéről.
„Giudice” Kiskecske igazi eleven rosszcsont. De a mese végére megválik egy rossz tulajdonságától, és szerez egy új barátot. Kedves, aranyos, és kicsit nevelő hatású.
Bálint Ágnes (=Manócska hangján) szólal meg ritkán, amikor okít és nevel…

Idilli azért ez a sziget: gyönyörű, kiváló minőségű fű, csendes tópart, halak általában harapnak, szitakötők repkednek, nincsenek áldozatok – a ragadozó nem rohanja le a a kisállatot… – a kisállat meg ápolja a ragadozót – de ez már spoiler…

A Pásztohy Panka féle illusztráltat olvastam

lenne P>!
Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén

Vecsésen a Bálint Ágnes Mesefesztiválon szereztük be ezt a könyvet, ha jól értettem, az írónő lányától (de olyan fiatalnak tűnt). Ő ezt ajánlotta a 4-6 éves korosztályú fiaimnak és be is jött. Giduci egy rosszcsont kiskecske, viszont értelmes és bátor, így jóban lesz egy nyugdíjas cirkuszi oroszlánnal. Na de mire eljut idáig! Az a neheze.

Honey_Fly P>!
Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén

Kicsit nehezen csúszik nekem a szájbarágás és a nyakleves is. A majdnem 4 éves lányom szerint „a rajzok szépek voltak (’99-es kiadás) de a mese annyira nem mert Giduci nem is volt kedves és az anyukája sem volt rendes mert az anyukák nem szokták kikötözni a gyerekeiket ő pedig igen”. Ajánlom az összefoglalóját azoknak, akik szerint a gyerekek nem értik a mesékben a parhuzamot.

eeszter >!
Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén

A ’69-es Móra kiadást vettem meg a könyvből és meg is lepődtem, hogy milyen nagy alakú! Kicsit emiatt nehezen kezelhetőnek éreztem, de el tudom képzelni, hogy a gyerekeknek viszont tetszik ez a méret. A történet nagyon szerethető, kedvesen nevelő jellegű. A hangulata képes elvarázsolni így, felnőtt fejjel is.

kicsiboszi P>!
Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén

Ezt anyám úgy adta, hogy ő nagyon szerette, legyen meg az unokáinak is. Nem rémlik, hogy ezt nekünk anno olvasta, igaz, csak Brumi és Mary Poppins kalandjai maradtak meg élénken. Aranyos könyvecske, szép rajzok, tanulság és jellemfejlődés is van.

AnitaZoé P>!
Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén

Bájos, szerethető történet. Rövid, de lehet belőle tanulni. Giduci egy tipikus kisfiú, csak épp kecske képében. Legjobb barátjával Barikával, a báránylánnyal keverednek kalandokba a Szitakötők szigetén.
Kicsiknek és nagyoknak. Örök gyerekeknek.

Röfipingvin P>!
Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén

Ez didaktikailag elég érdekes volt, de azért tetszett.

BBarb>!
Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén

Szép illusztrációk, aranyos kis történetek. Minden történetnek megvolt a maga kis tanulsága és a rajzok szépen illusztrálták a történetet.

Jeffi P>!
Bálint Ágnes: A szitakötők szigetén

Pásztohy Panka, egy nagyon kedves illusztrátor számomra.
Amúgy fura, hogy 2013-ban elég sok új illusztrátor tűnik fel a közelemben. Persze lehet, hogy nem újak, csak nekem. Minden esetre a képek nagyon szépek és a történet is tetszett. Azt hiszem olvasnom kéne még Bálint Ágnest :D

konyvolvaso>!

Vissza sem nézett a szépen zöldellő tetőre, az ablak alatt virító muskátlikra, hanem illa berek, nádak, erek, átszaladt a patakocska hídján, s nyárfaligeten is keresztülvágtatva bevette magát az erdő sűrűjébe.

Sicc>!

Így kipányvázva Giducinak még legelni sem volt kedve. Csak üldögélt, és bosszúterveket fogatott a fejecskéjében. Egyre azon töprengett, mivel tudna igazán nagy bosszúságot okozni a tigrisnek. Aki miatt itt kell üldögélnie kipányvázva. Mert Giduci egy percig sem gondolt arra, hogy saját magának köszönheti ezt a szégyent.

konyvolvaso>!

Lenyugvóban volt a nap is, és valahol messze, az erdőn túl megszólalt a minden esti békakórus.

Sicc>!

-Duci, Duci, Giduci, merre jársz?
S már jött is a minden csengőnél harsányabb mekegéssel a válasz. És ha Kecske mama történetesen azt kiabálta, hogy szilvás gombóc van az asztalon, akkor nemcsak a válasz jött, hanem maga Giduci is.

konyvolvaso>!

Kvakk-kvakk, ung-ung, brekeke-brekeke – zengték a jó torkú békák.