Cserediák (Szandra és a csajok 2.) 1 csillagozás

Balázsy Panna: Cserediák

Káliszpera, csajok! Képzeljétek, a legjobb barátnőimmel megalapítottuk az Áfonya Pandák csapatot, közben tele a fejem angol szavakkal, görög istenekkel és ABBA-dalokkal. Folyton barlangokban járok, és turista vagyok a saját városomban. Arra is rájöttem, hogy a vendéglátás elég fárasztó dolog, de azért nagyon jó! Ismerjétek meg görög cserediákomat, Tasiát, és legújabb kalandjainkat! Jászu!

Szentesi Szandra

Caledonia_Valley P

Azt nem teljesen értem, hogy egy olyan szép nő, mint azt Agnetha, hogy tudott belezúgni a kisegérfejű Björnbe, de mint tudjuk, a szerelem vak.

Caledonia_Valley P

Elmentünk együtt a moziba, és megnéztük a Két lépés távolság című filmet, amin Szonja és én is jókat bőgtünk, de ahogy kijöttünk a moziból, megint meg akartuk nézni. Meggugliztam Cole Sprouse nevét, aki a beteg srácot alakította a filmben, és most az egyik róla készült fotó a képernyővédőm, aztán fagyiztunk is, de arra sokkal halványabban emlékszem, mint arra a mindent elborító, elhomályosító merengésnézetre, amit, azt hiszem, Cole Sprouse okozott. Apa próbált hozzám szólni, de én csak meredtem magam elé, és egészen furán éreztem magam. Szonja totál megértő volt, de ez részben azért lehet, mert neki Dylan Sprouse, Cole tesója jött be igazán, és mivel ő nem szerepelt a filmben, ezért nem került merengős állapotba, mint én. Abban viszont mindketten egyetértettünk, hogy mindkét srácnak sürgősen le kell cserélnie az aktuális barátnőjét, akármilyen menő és szép színésznő vagy modell, és természetesen minket kell választaniuk.
Azon igyekeztem nem elgondolkodni, hogy egy huszonhat éves srác miért akarna egy tizenkét éves alig tinivel randizni, de majd vár pár évet, és akkor már nem lesz semmi gond. Addig plátói szerelem lesz köztünk, és csak epekedünk egymásért, két lépés távolságra, pont, mint a filmben.

Caledonia_Valley P

Megbámultuk a negyven méter magas Szabadság-szobort, ami egy izmos nő, aki a feje felé emel egy pálmafaágat.

Caledonia_Valley P

– Megcsípett egy szúnyog – suttogtam Jucinak, és rámutattam a lábszáramon feldagadt vörös foltra.
– Téged imádnak a szúnyogok – nézett vissza sajnálkozón.
– Ilyenkor még nem szoktak szúnyogok lenni, szerintem áttelelt az iskolában, és rögtön nekem esett – méltatlankodtam…

Caledonia_Valley P

…például kiderült, hogy nem datoya angolul a datolya, pedig mennyire passzolna, hanem date. Eddig azt hittem, a date az egy randi, erre kiderül, hogy randi ÉS datolya. Vajon honnan tudják az angolok, hogy most datolyáznak vagy randiznak? Mondjuk, ha Cole Sprouse elhívna datolyázni, én azt se bánnám. Előbb-utóbb csak randi kerekedne belőle.

Caledonia_Valley P

Ahogy elindultunk, én belefeledkeztem egy szuper könyvbe: A távolság relatív. Nagyon figyelmesen kellett olvasnom, mert felcsaptam diákújságírónak, és egy blogba könyvkritikát fogok írni erről a könyvről.

Caledonia_Valley P

Reggelente mindig együtt ébredtünk, bár egyszer egy csótánnyal néztem farkasszemet, amit azért kihagytam volna, akárhány éves is vagyok. Ott ücsörgött a paplanom szélén, az orromtól fél centi távolságra, és egyáltalán nem félt, még a szörnyektől sem. Amikor velőtrázóan sikoltozni kezdtem, a döbbenettől elrohant – ilyet még nem nagyon hallhatott csótánypályafutása alatt.

Caledonia_Valley P

Az ember nem fordíthatja ki az addigi gondolatvilágát egy másik nyelv kedvéért csak úgy ripsz-ropsz!

Caledonia_Valley P

Apa eszébe jutott egy ősrégi dal, és hamiskásan énekelni kezdett:

Egy Duna-parti csónakházban, nagy a jókedv mindennap.
Úszik az ember boldogságban, és a jó Duna-víz simogat.
Napozunk órák hosszat lázban, és a csókból csattan száz,
Olyan szép a Dunán, ilyen nyári délután,
De vidám ez a csónakház!

Caledonia_Valley P

Azért nevezték el Szent István-bazilikának, mert itt őrzik a magyar államalapító király, Szent István jobb kezét, vagyis a Szent Jobbot. Én nem bírtam megnézni a király levágott kezét, sajnálom!

Említett könyvek