Csendháborítás (Szandra és a csajok 3.) 22 csillagozás

Balázsy Panna: Csendháborítás

Helló csajok! Összebarátkoztam az új szomszédainkkal és hamarosan nyári karácsonyi bulit tartunk a frissen felújított lakásukban! Meghívtam a legjobb barátnőimet, és remélem, mindenkit elengednek a szülők… A nővérem mostanában sokat mereng, ennek köze lehet a szomszédban lakó helyes sráchoz, aki barista. Elég ügyes, már lecsekkoltuk a közeli kávézóban, ahol dolgozik. Most rohanok bikinit venni, mert nemsokára egy görög tengerparton süttetem magam. Én vagyok a szerencse lánya! Sállálálálálálálá

Manó Könyvek, Budapest, 2020
160 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789634037804 · Illusztrálta: Rippl Renáta

Nikolett0907 P>!
Balázsy Panna: Csendháborítás

„Semmivel sem nehezebb kedvesnek lenni, mint undoknak (…)”

Bevallom eddig nem voltam nagy rajongója ennek a sorozatnak, de ezzel a résszel nagyon közel került hozzám Szandra és barátai köre.
A mostani rész is kicsit szétszórtra sikeredett, mint ami jellemző kis főhősnőnkre is, mégis ettől az esetlenségtől olyan kedves a számomra.
Itt aztán volt minden: kutya sétáltatás, házibuli, fiúzás és titkok, testvér kalamajka, és két csodálatos utazás.
Igazi csajos könyv, tele élményekkel, humorral és némi okítással.
Nem gondoltam volna, hogy valaha ezt írom erre a sorozatra, de tetszik.
Egy élmény volt az olvasása.

csgabi P>!
Balázsy Panna: Csendháborítás

Számomra a sorozat eddigi leggyengébb darabja ez a regény, de talán az volt a baj, hogy a Csokiszuflé után olvastam, ami viszont a legjobban tetszett. Kellemes, egyszer-olvasós regény, kikapcsolódásnak tökéletes egyébként, és ha valaki megszerette Szandráékat, akkor mindenképpen olvassa el, ne hagyja ki, hiszen ez is a lány és barátai életét meséli el és avat be a fiatalok mindennapjaiba.

kratas P>!
Balázsy Panna: Csendháborítás

Oké, ez is megvolt. Ha holnap megkérdezitek, hogy miről szólt: nem fogok rá emlékezni.
Új szomszédok, cserediák, nyaralás, buli. Szandika néha úgy viselkedik, mint egy 8 éves. Néha meg mintha idősebb lenne, mint 12. Nem tudom hova tenni, nincs benne semmi érték Rodosz bemutatásán kívül.

CsakSimánDorka>!
Balázsy Panna: Csendháborítás

A sorozat eddigi részei közül ez tetszett a legjobban, de még mindig nem volt elég. Még mindig az az érzésem, hogy a történet csak ide kap, oda kap, de semmi nincs rendesen kidolgozva.
A történetben most is több dolog történik, és lehet emiatt nincs egyik sem olyan jól kidolgozva, viszont mégis a sorozat eddig megjelent részei közül ez a legjobb.
Szandra életben sok dolog történt: új szomszédok költöznek Szandráék fölé, elutaznak Görögországba, ahol újra találkozik a cserediák lánnyal az előző részből, végül pedig egy kis buli is befigyel.
Úgy gondolom, hogy a három fő cselekmény közül valamelyikre kellett volna hangsúlyt fektetni, mert külön-külön klassz könyvek születtek volna belőlük.
Összességében a sorozat eddig megjelent könyvei közül ez sikerült a legjobbra, de még mindig nagyon gyér :/

Chöpp >!
Balázsy Panna: Csendháborítás

Olvastam már Balázsy Pannától, és valahogy az jobban tetszett. Az egy kedves, mosolygós, egyszerű történet volt, gebasz nélkül. Lehet, hogy éppen ezért tartottam egy kicsit ettől a Csendháborítástól; már ugye a címéből kifolyólag is. Meg aztán ez a kislány éppen annyi idős, mint az én Kincsem. Nagyon nem szerettem volna, ha egy elfajuló buliban részt vesz és olyan dolgokat tapasztal, amikkel még nem szeretném, hogy ennyi idősen találkozzon. A két rodoszi utazás fénypontja volt a történetnek, de legfőképp a második. Az első inkább egy elhalványult, elnagyolt emlékképnek tűnik egy megfakult fotón. Szerettem volna, ha inkább az egész könyvnek ez a gyönyörű szigeten tett utazás áll a középpontjában, és nem egy nyári karácsonyi házibuli. spoiler
Szóval elment. Természetesen előző olvasmányom Király Anikó: Semmi pánik! kissé magasra tette a lécet, innen ez a zord értékelés.

krlany I>!
Balázsy Panna: Csendháborítás

Szösszenetek Szandra életéből, 3. felvonás „Cs” betűvel. Be kell vallanom őszintén, hogy nem nagyon rajongok ezért a sorozatért, mert nagyon felszínes, csak idekap, odakap…
Milyen már az, hogy mintahogy már az előző részekből kiderült, hogy Szandra kedvenc országa Görögország, az a nagy álma, hogy oda eljusson, még egy cserediák programban is részt vesz, amiben egy görög diákot fogadtak spoiler
Ez a harmadik kötet a sorozatban, de nem haladunk sehova, egyre több a szereplőnk, akiknek szinte nincs is szerepük, a történettel sem megyünk sehova, de még Szandráról sem tudunk meg semmit, ami max. 2 mondatban ne lenne összefoglalható, miközben már a 3. köteten is túl vagyunk, ami róla szól.

h_orsi>!
Balázsy Panna: Csendháborítás

Érdekes, hogy milyen régen olvastam ezt a könyvet, mégis emlékszek nagy vonalakban a cselekményére. Pedig Szandra történetei eddig teljes mértékben felejthetőek voltak számomra. A Csendháborítás most megtörte a jeget, és azt kell mondanom, hogy kellemesen csalódtam. A bája abban áll, hogy nagyon egyszerű, mindennapi dolgokról humorosan és olvasmányosan beszél. A kedvenc részem a fogorvosos rész volt, de ez nem is csoda, hiszen én 21 évesen kezdtem bele a fogszabályzás mizériájába.
A Görögországi rész is nagyon tetszett, bár itt fedeztem fel azt, hogy ennyi idősen ( szintén egy cserediák programban részt vettem) nekem magvasabb gondolataim voltak. Visszaolvasva a rég naplóimat, a stílusuk talán kicsit hajaz Balázsy Panna leírásaira (, annyi különbséggel, hogy szörnyű helyesírásom volt/van azóta is), de én sokkal többet foglalkoztam a dolgok pontos leírásával, és a bennem kavargó gondolatokkal.

Habók P>!
Balázsy Panna: Csendháborítás

Jobban tetszett, mint az előző kötet. (Most nem volt benne annyi direkt, és butácska propaganda). Kedves humorral ír az apró, de egy tini szemében nagyon fontos családi eseményekről (reggeli morcosság, iskolai gubancok, otthoni torna, testvérek rivalizálása, és az első igazi buli), és persze azok barátnőkkel történő azonnali megosztásáról. (Ezt sosem fogom megérteni, de ez az én gondom, öreg vagyok…) A nyaralások leírását is élveztem, jókat mosolyogtam a „Görögország Szandra-szemmel” részeken. (Valahogy a foghúzásos részek kevésbé tetszettek…)

Kicsibogár>!
Balázsy Panna: Csendháborítás

Kedves és kellemes kis történet, igazi fiatalos szeleburdisággal és lendülettel. A nyári karácsonyi buli ötlete nagyon tetszett, és a görögországi nyaraláson is jó volt képzeletben részt venni.

PTJulia P>!
Balázsy Panna: Csendháborítás

Ötödikes volt a nagylányom, ha ilyen lesz már hatodikban, valóban nem lesz könnyű együttélni vele! :-)) Most még nagyon nem ilyen.
A bölcsességfog-műtétből való felépülés nem két nap, én két hétig dekkoltam tavaly itthon, varrattal a számban nem engedett el a doki dolgozni… (Amúgy sem tudtam volna kb egy hétig). Azt sem tartom reálisnak, hogy egy 11-12.-es srác majd pont egy nyolcadikos csitrivel fog összejönni, ebben az életkorban ez a pár év óriás korkülönbség.
Egyébként továbbra is az a sorozatot nagy előnye, hogy olyan lököttek benne a tinik, amilyenek valójában. Szerintem ezért nagyon könnyen magáének is érezheti egy felsős lány ezt a könyvet.

Caledonia_Valley P>!

A legromantikusabb babona azért tetszik: a karácsony este, fagyöngy alatt csókolózó párok szerelme állítólag örökre szól.

Caledonia_Valley P>!

– Csak azt nem értem, hogy ha ennyit dolgozol a kirakással, akkor miért dobod vissza az egészet a dobozába, hogy majd egy szép napon az egészet újra kirakd? – értetlenkedett a nővérem.
– Mert az út a lényeg! – győzködtem.

Caledonia_Valley P>!

Azt már a suliban is tanultuk, hogy a nyugati kultúra bölcsője az ókori Görögország volt, ahol csodálatos templomokat, színházakat és stadionokat építettek. Olyan sok idő telt el azóta, hogy már csak a romokban tudtunk gyönyörködni, de megérte.

Caledonia_Valley P>!

A dombra épített Akropolisz esti kivilágításban olyan szép, hogy majdnem elsírtam magam.

Caledonia_Valley P>!

Benyitottam, és ott ült a nővérem a szoba tulajdonosával az ágy szélén. Lotti szobáját egy hatalmas ágy uralta, amit telepakolt mindenféle formájú díszpárnával és plédekkel. Az egyik falat beborították a könyvek, az íróasztala felett pedig apró csíptetőkön mini polaroid képek lógtak, amiken a barátaival pózoltak. Éppen a laptopján nézegettek valamit.
– Öööö, sziasztok! – mondtam félve, és alig mertem a nővéremre nézni.
– Szia, minike…

Caledonia_Valley P>!

Babona ide vagy oda, másnap mégiscsak péntek 13-ára ébredtem. Rögtön azzal kezdtem, hogy bevertem a combomat egy kiálló könyv sarkába, amitől napokig egy hatalmas lila folt éktelenkedett a bőrömön.

Caledonia_Valley P>!

Nekem igencsak kattogott még az agyam, egyáltalán nem voltam álmos. Telihold is volt, akkor amúgy is megkergülök, tágra nyílt szemmel fekszem az ágyban, és nem jön álom a szememre.

Caledonia_Valley P>!

Milán barátja, Andris, aki szerintem a leghelyesebb srác volt a pólósok közül a világító kék szemeivel és a szőkésbarna hajával, egyszerre csak odaállt elém.
– Táncolni szeretnék veled – bökte ki Andris.

Caledonia_Valley P>!

– Semmivel sem nehezebb kedvesnek lenni, mint undoknak – tette hozzá Apa. – És mennyivel hasznosabb!

Caledonia_Valley P>!

Anya a szálláson találta egy angol krimit, pontosabban thrillert, csak azt nem tudom szépen kimondani, csak pöszén. Minden esete ezt a könyvet bújta. Néha felszisszent, mert rettentő izgi volt a történet, senki sem az volt, aminek látszott.

Szandra és a csajok sorozat · Összehasonlítás