Torockó ​és környéke régi képeslapokon 2. 0 csillagozás

Balázs D. Attila: Torockó és környéke régi képeslapokon 2.

Erdély legszebb fekvésű településének múltjába röpít minket ez a történelmi album. És korántsem csak múltat idéz, de hűen bizonyítja, hogy Torockó akár már a századfordulón megkaphatta volna a világörökségi címet, aminek most még csak az előszobájában várakozik. A sorozat Duna Napon bemutatott új kötetében teljesen friss képanyaggal találkozhatunk, a szerző pedig ismét könnyen szóra bírta ezeket a ritka felvételeket. A képes levelezőlapokon megelevenedik a régi Torockó páratlan magyar építészeti öröksége és gazdag népi hagyománya is, több képen pedig be lettek azonosítva az egykori gazdag bányaváros jeles családjainak tagjai is. Még a tudós unitárius püspök, Kriza János utódai is feltűnnek egy különösen ritka felvételen. Ez a kötet rejti az egyetlen ismert régi torockói panorámaképeslapot is, ami a környéket uraló sziklakolosszust, a több kilométer hosszú Székelykőt és az alatta elterülő magyar világot tárja elénk 1909-ből.

Magánkiadás, Budapest, 2018
48 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786150021911

Csepreghy András – Csepreghy Henrik: Képeslapon üzen a múlt
Jankovics József – Galavics Géza – R. Várkonyi Ágnes: Régi erdélyi viseletek
Gazda Klára – Haáz Sándor: Székelyek ünneplőben
Boros Péter: Szilvásvárad régi képeslapokon
Kiss Péter – Molnár István Géza – Tóth László (szerk.): Képeslapok és fotók a 20. századi Egerről
Gyurgyák János – Környei Anikó – Saly Noémi (szerk.): Élet a régi Magyarországon
Tóth László: A régmúlt képei Eger történetéből
Boros Péter: Az Eger-Putnok vasútvonal