Vigyázat! Cselekményleírást tartalmaz.
A látható ember / A film szelleme 18 csillagozás

A könyv nélkülözhetetlen szakkönyv a film- és médiaoktatásban, de haszonnal forgathatják azok is, akik szeretnének a filmművészet problémáival behatóbban megismerkedni. Balázs Bélának, a magyar és a nemzetközi filmesztétika egyik atyjának két klasszikus műve, A látható ember és A film szelleme máig érvényes gondolatokat fogalmazott meg az írások keletkezése idején még születőben lévő filmművészetről. A korai filmművészet tapasztalataiból kiindulva Balázs Béla felismerte az arc és a közelkép, a történet dramaturgiája, a vágás szerepének fontosságát a film művészi lehetőségeinek kihasználásában, s ez mind a mai napig sok tanulsággal szolgálhat a modern és a kortárs filmek elemzéséhez és megértéséhez.
A következő kiadói sorozatban jelent meg: Palatinus Filmkönyvek Palatinus
Kedvencelte 3
Várólistára tette 12
Kívánságlistára tette 6

Kiemelt értékelések


Természetesen kötelező olvasmány volt, magamtól nem olvasnék Balázs Bélát, mert nem bírom a stílusát. Itt is nehéz volt őt olvasni, legtöbbször a gondolataival sem értek egyet, és sok felvetését azóta meg is cáfolták. Ettől függetlenül azért érdekes volt, és az ötösömhöz is hozzásegített.


Filmelméleti alapmű,de mára már csak eszmei értéke van. Furcsa az Imax mozik és 3D-s filmek világába arról olvasni, a szerző miként gondolkodott a filmről mint művészetről és kifejezésmódról a némafilmek korában. A nyelvezete sokszor feleslegesen emelkedett, egy-két helyen nehéz olvasmány, problémás kihámozni a valódi mondanivalót, és könnyen elveszhet az ember a sorok között. Érdekes olvasmány, de mára érvényességét vesztette.
Népszerű idézetek
Hasonló könyvek címkék alapján
- Pentelényi László – Zentay Nóra Fanni (szerk.): JLG / JLG ·
Összehasonlítás - Kamarás István: Olvasatok ·
Összehasonlítás - Bódy Gábor: Egybegyűjtött filmművészeti írások 1. ·
Összehasonlítás - Király Jenő: A mai film szimbolikája ·
Összehasonlítás - Andrej Tarkovszkij: A megörökített idő 98% ·
Összehasonlítás - Kovács András Bálint – Szilágyi Ákos: Tarkovszkij 91% ·
Összehasonlítás - Pethő Ágnes: Múzsák tükre ·
Összehasonlítás - Király Jenő: A kalandfilm formái ·
Összehasonlítás - Gyenge Zsolt: Kép, mozgókép, megértés ·
Összehasonlítás - Pentelényi László (szerk.): Arcok iskolája ·
Összehasonlítás