Lufi ​és Szamóca (Lufi 1.) 67 csillagozás

Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca

„Amikor az anyukám elkiáltja magát az udvaron, hogy Lufikááám, akkor csak azért sem szoktam előkerülni. Már ezerszer elmondtam neki, hogy ne hívjon Lufinak, mert réges-régóta nem illik rám ez a név. Olyan vékony vagyok, hogy kiesek minden nadrágomból.” Sokan nem szeretik a becenevüket. Így vannak ezzel Balázs Ágnes legújabb regényének hősei is: Lufi és Szamóca. Hogyan lesz a gúnynévből becenév? Idomítható-e Kamilla, az aranyhörcsög? Mi a legesleggyönyörűbb ajándék, amit a szüleitől kaphat az ember karácsonyra? Az üdítően vidám történetből mindez kiderül.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Tagok ajánlása: 9 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek

Móra, Budapest, 2017
Móra, Budapest, 2014
206 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789631196962 · Illusztrálta: Békés Rozi
Móra, Budapest, 2012
206 oldal · ISBN: 9789631192070

bozs>!
Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca

Miért van az, hogy a könyvekben el tudják magukat foglalni a gyerekek számítógép, internet és tv nélkül is? Szeretném, ha a gyerekeim is állandóan tréningben lennének, szaladnának a játszótérre, hörcsögöt próbálnának trükkökre tanítani, idős embereknek olvasnának fel vagy tartanának nekik színházi/báb előadást, sok osztálytárssal, baráttal együtt rohangálnának a parkban és amikor főzök egy kicsi sámlin ülnének mellettem és mesélnék a napjukat. Terelgetnem kell őket a nyitott, friss levegőjű világ felé. :)

pikkupilvi P>!
Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca

Mese egy életrevaló, rosszcsont, de jószándékú kislányról és újdonsúlt barátjáról. Közös nevezőjük a szokatlan becenév és hörcsögök iránt való érdeklődés, később háziállat-idomítás és idősek szórakoztatása. Találkozunk kifejezetten rossz arcokkal is, de főhősünk megtanulja őket figyelmen kívül hagyni. Aranyos történet, kérem a folytatását!

meseanyu P>!
Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca

Régi, kimaradt pöttyöst kerestem, de kiderült, hogy ez új. Ettől függetlenül igazi pöttyös élmény volt, be is gyűjtöm a gyereknek a többi részét is, olyan bájos, aranyos.

Mogyorós_csoki>!
Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca

Balázs Ágnes a kortárs szerzők egyik gyöngyszeme, fantasztikus, amiket papírra vet.
A Lufi-sorozat egybefonódik a gyermekkorormmal. Talán kilencéves fejjel vágtam bele először, és mivel az első regényben még hőseink is ebben a korban vannak, kifejezetten megragadott.
Lufi igazi vadóc, hebrencs lány, de éppen ez teszi őt olyan szerethetővé. Amikor a parkban megismerkedik Szamócával, és életreszóló barátok lesznek, na akkor lesz ez a történet igazán zseniális. Gyönyörű bemutatását olvashattam egy gyönyörű barátságnak, amely a további kötetekben egyre fontosabb szerepet kap.
Amióta ezt a sorozatot végigolvastam, hiányérzetem van. Nincs még egy olyan kortárs magyar regény, ami ennyire hitelesen, ennyire valósághűen írja le a felnőtté válást. Ugyan főszereplőnk, Dalos Hanna, azaz Lufi még csak ifjú kamaszlány utolsó találkozásunkkor, mégis az életet látjuk--nyolc könyvbe sűrítve.
Zseniális alkotás, nem tudom jobb szavakkal illetni. Ha tehetném, nem öt, hanem ötezer-ötszázötvenöt csillaggal jutalmaznám. Mert megérdemli.

Lahara ISP>!
Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca

Borzasztó aranyos, főleg ezekkel a becenevekkel. Az ember álmában sem gondolja elsőre, hogy Szamóca egy fiú, ugye, hogy nem?

Woland>!
Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca

Balázs Ágnes színész, szövegkönyvíró, dalszövegíró, zeneszerző és író. Ő szólal meg magyarul Bellatrix Lestrange-ként a Harry Potter sorozatban, de láthatjuk őt színpadon is vagy a Kisváros sorozat szereplőjeként. Szépirodalmi művei is szép számmal vannak, jelenleg futó sorozata például a kicsiknek szóló Mesék örökmozgóknak, és már lezárult sorozata a 8 kötetes Lufi-sorozat.

Amikor megismerkedünk Lufival – azaz Dalos Hannával –, ő még csak 9 éves. Nem érti, miért akarnak rá a szülei szoknyát meg szép ruhát adni, amikor ő kúszik-mászik a parkban, és nyilván azt szoknyában nemigen lehet, ellenben tökéletesen megfelel hozzá egy kicsit kopott, kicsit szakadt melegítő. Így találkozik össze Szamócával – azaz Szamócai Tihamérral – is, és onnantól együtt játszanak a parkban, többek között megpróbálják idomítani Szamóca aranyhörcsögét, Kamillát is. Innentől kezdve Lufi és Szamóca elválaszthatatlan jóbarátok lesznek.

Teljes kritika az egész sorozatról: https://kulturkrimo.blog.hu/2019/12/23/balasz_agnes_luf…

Annamaria_Nagy_Korodi>!
Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca

Erősen jókat mulattunk esténként ezen a történeten a 8 éves lányommal. Csodás „esti mesék” a pöttyös könyvek. Lufi egy alig-alig kiskamaszodó, imádnivalóan csintalan kislány, aki folyton galibába kerül, pedig mindig a jó szándék vezérli. Szívből ajánlom akár anya-lánya program gyanánt ennek a sorozatnak a kézbevételét. Úgy sejtem a többi rész is ugyanilyen mókás lesz.

Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca

Olyan aranyos. Engem teljesen elvarázsolt Lufi története. Elfogadnám barátnőmnek Dalos Hannát, az biztos, hogy fájna a hasam a sok nevetéstől.

Rosemary_Pike>!
Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca

Én nagyon szeretem a Lufi sorozatokat, csak sajnos nincs meg a Lufi és az elcserélt szülinap. Nagyon várom!!!

Szamღca>!
Balázs Ágnes: Lufi és Szamóca

Nagyon aranyos, vidam tortenet egy 9 eves kislanyrol aki mindig bekeveredik vmibe pedig o mindig csak jot akar.

bleknajt>!

– Nem tudod, hogy ki az az F.F.?
Elég buta képet vághattam, mert Szamóca felnevetett, és úgy felelte:
– Fekete Fantom vagy Félkarú Findzsa…
– Vagy Félelmetes Fülfaló – folytatta lelkesen.
– Félhalott Fajdkakas…
– Förtelmes Finomfőzelék…
– Fantasztikus Fejespenész…
– Falábú Faféreg…

GSzabina>!

– Ki merte azt mondani Lufira, hogy Lufi?

bleknajt>!

De mint kiderült, nem világgá készült menni a kutyám miatt, hanem csak rokonlátogatóba, Nagykanizsára.

GSzabina>!

Annál inkább szóhoz jutott Kertész néni, aki felfújta magát mérgében, úgy nézett ki, mint egy óriásira dagadt luftballon, és akkorát visított, hogy beleremegtek a falak: „Te jóságos atyaúristen, kerülj csak a kezeim közé!”- aminek persze nem volt semmi értelme, mert nagymamától tudom, hogy a jó Istent senki sem érheti el.

GSzabina>!

Gizi néni fejét csóválva állt meg a padom fölött, és azt sóhajtotta, hogy ez a munkám is csapnivaló lett, csakúgy, mint az előbbiek. Gondoltam, hogy legalább ezúttal sem okoztam neki csalódást.

bleknajt>!

Márpedig a nagymama hiába felnőtt, benne egészen biztosan megbízhat az ember!

Kabóca>!

Kati-Juli-Évi-Zsuzsival csodálatosan lehet játszani, csak Zolikával nem, mert ő állandóan óbégat, hogy kihagyjuk a játékból. Persze hogy kihagyjuk, mert Zolika még csak óvodás, mindig folyik az orra, ráadásul fiú! És ez már elég ok arra, hogy ne foglalkozzon vele az ember.

Zsofesz>!

Másnap mégis letelt a büntetésem, mert olcsó marhahús érkezett a csarnokba.

Zsofesz>!

Ma délután átadjuk a titkos csomagot!
Hatkor a fagylaltosbódé mögött várunk!
F.F.

Lufi sorozat · Összehasonlítás