Lufi ​és a hóba rajzolt szív (Lufi 7.) 16 csillagozás

Balázs Ágnes: Lufi és a hóba rajzolt szív

Ugyan kit érdekel egy tanulmányi verseny, ha már hetedikes az ember és amúgy is ki kell javítani a matek hármast a félévi bizonyítványban? Ám ha kiderül, hogy Szamóca a francia fővárosba utazik a nyáron és a verseny fődíja egy párizsi utazás?
A DALMÉZSUKUKUKATAPÁ HANTAZSIZIRIDEKLAMEMŐ lelkesen jelentkezik a feladatra. Vajon sikerül-e legyőzniük a 7.a-sokat, akik még csalni is képesek a győzelem érdekében? És sikerül-e kinyomozniuk, hogy ki rajzolta azt a titokzatos szívet a hóba, amelynek közepén Lufi neve díszeleg?

Eredeti megjelenés éve: 2011

Móra, Budapest, 2011
214 oldal · ISBN: 9789631190441 · Illusztrálta: Békés Rozi

Csöre P
Balázs Ágnes: Lufi és a hóba rajzolt szív

Mondjátok meg nekem, miért nem olvastam eddig Lufi könyveket? (azon kívül, hogy nem vagyok teljesen célcsoport) A lányomnak egy csomó (4?) megvan.
Szerettem, hogy
– a környezet ismerős, ahogy a problémák is
– hogy a gyerekek úgy viselkednek, mint az igazi gyerekek
– az izgalmak mellett történnek hétköznapi dolgok (ettől azért valljuk be, életszerűbb)
– és hogy a végén minden jóra fordul.

Jesper_Olsen
Balázs Ágnes: Lufi és a hóba rajzolt szív

Megint szinte egyhuzamban olvastam el. Ha egyszer belekezd az ember, nehéz abbahagyni. És mindig elkezdi valami facsarni a szivemet, miközben olvasom. (Vsz. gyári hiba. :-))
És jaj – már csak egy rész maradt!

Adelsz13

Cheril

– Átgázolt a szíven? – rökönyödött meg Tamara.
– Át.
– Átgázolt a szíveden – fordult hozzám sajnálkozva Emőke, és felnőttes hanglejtéssel hozzátette: – Ilyenek a férfiak!

Lufi sorozat · Összehasonlítás