Feladó: ​Fekete Szivárvány 45 csillagozás

Balázs Ágnes: Feladó: Fekete Szivárvány Balázs Ágnes: Feladó: Fekete Szivárvány

Ki lehet a titokzatos alak, aki éjszakánként az ablakhoz lopódzik és anyát szólítja? Vajon ő írja a névtelen leveleket is, melyek feladóján fekete szivárvány díszeleg? Édesanyja balesete után Zsófi egyedül marad otthon. A tizenkét éves kislány megtanul gondoskodni önmagáról, sőt még diákmunkát is vállal. Ám az igazi gond a szerelem, s vele együtt az előítéletek hatalma. Zsófi kételyekkel küzdve ered a Fekete Szivárvány rejtélyének nyomába, hogy felfedje a felnőttek titkait és rátaláljon édesapjára.

Eredeti megjelenés éve: 2005

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Pöttyös könyvek

Móra, Budapest, 2010
278 oldal · ISBN: 9789631187250 · Illusztrálta: Békés Rozi
Móra, Budapest, 2005
272 oldal · ISBN: 9631180115 · Illusztrálta: Borogdai Zsuzsanna

utazó
Balázs Ágnes: Feladó: Fekete Szivárvány

Felejthetetlen – eddig is sokra tartottam az írónőt, mert sokoldalú és remekül vezeti nálunk nyaranta az ÁSZ Színjátszó tábort. Épp ideje volt, hogy olvassak is Tőle.
Kedvet is kaptam a többi ifjúsági regényeihez.

Zakuro
Balázs Ágnes: Feladó: Fekete Szivárvány

Még karácsonyra kaptam nagyon régen, akkor Zsófival egyidős voltam. Az egyik kedvencem lett. Most, a sokadik újraolvasás után egy dolog fogalmazódott meg bennem, ami eddig soha: szerintem Mátét kellett volna választania.

meseanyu MP
Balázs Ágnes: Feladó: Fekete Szivárvány

Jó téma, és maga a történet sem rossz, de nekem ez mégis csalódás volt a Lufi könyvek után. Kicsit túlírt volt, túl didaktikus, nem volt meg benne a Lufik könnyedsége.

Balázs Ágnes: Feladó: Fekete Szivárvány

Gyereknek, felnőttnek egyaránt ajánlom ezt a remekre szabott regényt. Ízelítőt ad és egyben megtanít az életben maradásra, a megoldások keresésére. Kedvencem, mert pergő, eseménydús, érzelmekkel átszőtt történet. :)
Ajánlott, illetve kötelező olvasmányként is el tudnám képzelni.
Olvassátok! :)

TóthCsenge
Balázs Ágnes: Feladó: Fekete Szivárvány

Döbbenetes történet. Egy olyan lányról akinek meg kell tanulni önállóan gondoskodni magáról vagy jöhet a nevelőintézet. Hónapokig titokban tartani, hogy van aki gondoskodik róla. Elhitetni mindenkivel, hogy minden a legnagyobb rendben. Kiközösítés csak azért mert más a vérvonal…Nekem személy szerint tetszett a történet. Remélem másnak is aki olvasta esetleg szeretné.

Hermione7244
Balázs Ágnes: Feladó: Fekete Szivárvány

szerintem ez egy nagyon szep konyv csak pottyosnek….hat nem valami :)

ElephantSider
Balázs Ágnes: Feladó: Fekete Szivárvány

Vagáány… Én mindig szerettem azokat a könyveket, amikben valaki önállósul egy kis időre. Ez is olyan, és megfelelő a vidám és szomorú aránya is.

laracroft93
Balázs Ágnes: Feladó: Fekete Szivárvány

Nagyon jó! Szívhez szólóan aranyos. Különleges stílusával azonnal belopta magát a szívembe. Külön plusz pont azért, mert egy kicsit kényes témát is beleszőtt az írónő. Elgondolkodtató.

bleknajt

Ezt a világot az emberek teszik reménytelenül boldoggá, ugyanakkor az emberek teszik reménytelenül boldogtalanná is.

Trudiz

„A tisztesség hatalmas erő! … – Soha ne térj le a helyes útról, kincsem, bármi történjék is!”

Arabella

– Te vagy mindenki – és a mindenség te vagy. Ha ellöksz egy kéregető kezet, magadtól tagadod meg az ételt. Ha nem emeled fel az elbukót, te maradsz a porban.

Trudiz

„A csattanás, mint egy gonosz varázsütés, megátkozta a várost; eltüntette a színeket, csupán a fekete és a fehér árnyalatait hagyta meg.”

Arabella

Azért bántanak, mert félünk – … Azért félünk, mert elveszítettük a gyökereinket, nincs mibe kapaszkodnunk, nincs miből erőt merítenünk. Mi gyógyítók vagyunk. Tudtad ezt, anya? Csodálatos küldetéssel jöttünk a földre; mi adunk erőt és hitet az embereknek. Megmutatjuk, hogy élni jó, és élni csak bátran szabad! Erősek vagyunk, mert szabadok vagyunk, és a szabadságunkat nem veheti el tőlünk senki! Nem kell félnünk senkitől és semmitől.

Trudiz

„… arra gondolt, hogy Rupert néni nem úgy jött a világra, mint a többi ember, hanem megfestette őt valaki, elnagyolt, felületes mozdulatokkal, s hol túlságosan nagyra, hol meg túl picire sikeredtek a művész ecsetvonásai.”

Trudiz

„ Szerelmes vagyok! Úgy érzem, hogy ekkora boldogságot már nem is lehet elviselni! Nehéz a szívem, nagyon nehéz!”