Az ​ügyetlen bohóc és más történetek 29 csillagozás

Balázs Ágnes: Az ügyetlen bohóc és más történetek

Örökmozgó, mesehallgatásra és játékra fel! Ha nehezedre esik egy helyben maradnod, ha te is örökmozgó vagy, akkor ezek a mesék éppen neked szólnak! A mulatságos történetek alatt ugrálhatsz, tapsolhatsz, szaladgálhatsz, sőt, még kiabálhatsz is, de csak akkor, amikor elhangzanak a feladatokra buzdító szavak. Keltsd életre a vakmerő rákocska, a vaksi kismatróz vagy az ügyetlen bohóc történetét!

Kiadói ajánlás: 6 éves kortól · Tagok ajánlása: 5 éves kortól

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Mesék örökmozgóknak

Móra, Budapest, 2019
52 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634862741 · Illusztrálta: Horváth Ildi

Tarja_Kauppinen IP>!
Balázs Ágnes: Az ügyetlen bohóc és más történetek

Ezúttal nemcsak szabad ugrálni mesehallgatás közben, de egyenesen kötelező, ezekben az interaktív mesékben ugyanis bizonyos vezényszavakhoz nagy mozgásos feladatok társulnak, melyeket a mesék egyes pontjain végre kell hajtani. Mennyivel jobb már ez, mint kínszenvedve ücsörögni és hallgatni a mesét, amikor márpedig mi szaladgálni szeretnénk.
A történetek is rendben vannak, jó kis retro hangulatú mind, sehol egy kütyü, helyette állatok és bohóc, ami különösen retro. A rövidlátó kisfiú a végére szemüveget kap, mindenki nagy örömére, a kalandvágya miatt bajba kerülő rákocska pedig megtanulja, hogy a szüleinkre hallgatni nem ciki vagy unalmas, épp ellenkezőleg.
Az utolsó mese egy parányit talán erőszakosabb a kelleténél, de több is veszett Mohácsnál. Jobbnál jobb tanulságokkal teli könyvecske. Mert én olyan gyereket még nem láttam, aki csendben végigül egy mesét. Hacsak nem beteg.

Nikolett0907 P>!
Balázs Ágnes: Az ügyetlen bohóc és más történetek

„A bohócokban éppen az a vicces, hogy ügyetlenek (…)”

Az első és egyben címadó mese nagyon tetszett.
A többivel nem igazán találtam a közös nevezőt, de végül is nem nekem kell szeretnem.
Viszont a róka és a borz meséje számomra nagyon bugyután hangzott.

A tematika, miszerint örökmozgó ifjúságnak is élvezhető, de okító mesében legyen része nagyon tetszik.
Biztos hasznos és kacagtató élmény ezen könyv feladatait végrehajtani.
Bár ez a sorozat negyedik kötete, mindenképpen olvasni szeretném a többit is, hisz lehet ott a mesék már jobban megérintenek.

Ettől függetlenül örülök, hogy olvastam.

ziara>!
Balázs Ágnes: Az ügyetlen bohóc és más történetek

Ebéd utáni kikapcsolódásnak olvastuk. Más kêrdés, hogy lehet tele hassal ugrálni, de Adélnak ment. Megint kedvesek a történetek, jó ötlet ez a sorozat. A visszhangos történet különösen tetszett.
Annyi a bajom egyedül, hogy nagyon egyszerre voltak a figyelt szavak, nem kellett annyira koncentrálni, túl sok volt egyszerre a mozgás.

Honey_Fly P>!
Balázs Ágnes: Az ügyetlen bohóc és más történetek

Lelkendeztem, hogy végre olyan része is van a sorozatnak amiben tényleg az összes mese jó, nincs túltolva az ugráltatás és senki nem utál és nem akar megverni senkit. De a róka és a borz azért csak összekülönböznek:
spoiler
Szerintem inkább legyenek a mesehősök kedvesek egymáshoz és ugráljanak, kiabáljanak örömükben. Písz.

Trudiz >!
Balázs Ágnes: Az ügyetlen bohóc és más történetek

Öt történet hozza mozgásba a hallgatóságot. Fergeteges ötlet! :)
Leginkább az első tetszett, mely során a tanulság profi módon lett közvetítve.
Balázs Ágnes ismét szerethetőt és értéket alkotott.
Köszönjük!

TarkaBarkaVilág P>!
Balázs Ágnes: Az ügyetlen bohóc és más történetek

Ki mondta, hogy a meseolvasas csendes tevékenység.
Imádom ezt a sorozatot. Egyetlen meseolvasas közben sem nevetnek annyit a gyerekeim mint amikor a mesék örökmozgóknak részeit olvassuk.
Ebben a részben kalandozhatunk egy bohóccal, három kiscicával, egy vakmerő rákocskával, egy kalózzal és megtudhatjuk milyen mókás is tud lenni a visszhang….vagy nem?
A feladatok egyre nehezebbek.Az utolsó résznél garantáltan mindenki jól elfárad.

krlany I>!
Balázs Ágnes: Az ügyetlen bohóc és más történetek

Mesekönyv sok ugrálással… és az van, hogy én ezeket a gyakorlatokat végigszoktam csinálni… Ma csaltam, kimaradt pár: nem futottam körbe a szobát (nincs mit, kicsi, földön könyvkupacokkal), nem úsztam földre fekve, és nem jártam rákul… de ez még így, a könnyített változatban is jó!:) A rövid, egyszerű mesék is rendben vannak, könnyen érthetők és tanulságuk is van.

sztinus>!
Balázs Ágnes: Az ügyetlen bohóc és más történetek

Megtaláltam a 2019- es gyerekirodalmi zsűrizés számomra legjobb könyvét. Vicces, ötletes, kreatív, én imádtam. Tesztelem majd itthon, és ha végre visszamegyünk a suliba, ott is.
Ez az a könyv, amit meg is fogok venni.

lenne P>!
Balázs Ágnes: Az ügyetlen bohóc és más történetek

Egyre jobban érzik a fiúk ezeknek a könyveknek a lényegét, de nálam a Pösze Nyuszi volt az etalon, úgyhogy sajnos nem tudom 5 csillagosra értékelni.

repe993 P>!
Balázs Ágnes: Az ügyetlen bohóc és más történetek

Könyvtári ajánlóban láttam, de első nekifutásra nem vettem ki. Visszamentem, de szegény könyvtáros nénit megoldhatatlan feladat elé állítottam: 26e könyvből ugyan mondja már meg nekem, melyik az ugrálós mesekönyv. Szerencsére mások tudták, miről beszélek.
A könyv nagyon jó a felesleges energiák levezetésére téli estéken, amikor kinn már sötét van, esik és minden csupa nyálka. Voltak történetek, amik jobban tetszettek Kiskrampónak (5), mint pl. a matrózos. Még másnap is mondta, hogy az ágyugolyó benne maradt a kosárban! A rákocskás mese végére elfáradt, mert a kis rák a végére inkább seggen csúszott, mint menetelt.

Caledonia_Valley P>!

– Ha meglátjátok az ellenséget, azonnal hátráljatok, s meg se álljatok, míg haza nem értek! – tanítgatta őket.

„Dehogy hátrálok meg! Nem vagyok én gyáva! – morfondírozott magában. – Ha jön az ellenség, majd jól megcsípem az ollómmal.”