A ​beszélő kiskutya és más történetek 2 csillagozás

Balázs Ágnes: A beszélő kiskutya és más történetek

Hányszor hallottad már, hogy ne ugrándozz mesehallgatás közben, ne kiabálj, ne dobolj, ne trappolj, hanem ülj le szépen, és fi gyelj csöndben? Ha nehezedre esik egy helyben maradnod, ha te is örökmozgó vagy, akkor ezek a mesék éppen neked szólnak! A mulatságos történetek alatt ugrálhatsz, tapsolhatsz, szaladgálhatsz, sőt még kiabálhatsz is, de csak akkor, amikor elhangzanak a feladatokra buzdító szavak.

Móra, Budapest, 2017
56 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634158257 · Illusztrálta: Horváth Ildi

meseanyu MP
Balázs Ágnes: A beszélő kiskutya és más történetek

Egyszerű, de nagyon helyes történetek, a szerzőnőtől megszokott remek stílusban. Szuper ötlet a mozgásos feladatok beépítése, szerintem meseolvasó és mesehallgató egyaránt élvezni fogja. Horváth Ildi rajzai meg cukik, mint mindig.

Hintafa P
Balázs Ágnes: A beszélő kiskutya és más történetek

Értem a koncepciót és tetszik is az ötlet, de az olvasás közben ugrálások feladatok végül mégis a hallgatóságot idegesítették a legjobban. Pedig azt hittem tetszeni fog neki, hiszen menetrendszerűen bukfencezve, autókat tologatva szokta hallgatni a meséket. A felétől már nem is volt kedve reagálni a sűrűn elhangzó „hívószavakra”. A történetek pedig…hm.. nekem laposak voltak, túlságosan alárendelődtek a feladatnak, hogy megmozgassák a hallgatóságot spoiler