Bakos József (szerk.) · Kun J. Judit (szerk.)

Sorsfordulók 1 csillagozás

Bakos József – Kun J. Judit (szerk.): Sorsfordulók

Ajánlás

Egy ​novellás kötet kéziratát olvasom, lektorálom, melyben több szerző alkotása található. A novella epikai és irodalmi vonatkozásban is kötöttebb az elbeszélés műfajánál, ezért a készülő könyv alcímként, bátran viselhetné a szépprózák gyűjteménye címet is, hiszen az írók arra törekedtek alkotásaikkal, hogy az általuk papírra vetett gondolatok, tartalmazzák mindazt, amire szüksége van ma a XXI. században élő embernek, olvasónak.
Recenziómban csupán összefoglalni szeretném azt az irodalmi sokszínűséget, melyet a könyvben található alkotók, írók olyanformán tárnak a leendő olvasók elé, hogy szinte minden ember megtalálja a kedvenc novelláját e szép gyűjteményes művészi igényességgel készült könyvben.
Az irodalmi műfajok egyik alapvető nagyon fontos tényezője az adott mű szerkezetének felépítése. A kötetben megjelenő szerzők, műveikkel törekedtek a novellák tartalmassága mellett, a mondanivalók, pontos és érthető kifejezésére. A szerzők kerülték munkáikban… (tovább)

A művek szerzői: Gerencsér Andrea, Lendvay Erika Anita, Poór Anikó, J. Simon Aranka, Márffyné Horváth Henrietta, Joóné Soós Andrea, Kondra Katalin, Mercsek Tímea, Csató Gáborné

Dinah I
Bakos József – Kun J. Judit (szerk.): Sorsfordulók

Remek kis írások vannak benne, kezdő és régebb óta írogató szerzőktől.
Külön öröm és megtiszteltetés számomra, hogy a sajátjaim is helyet kaptak benne.
Akkor még nagyon kezdő voltam, sokat hibáztam és ismételtem magam, ám azóta a fent említett novelláimat/szösszeneteimet átírtam – segítőkész olvasóim tanácsai alapján. :)

Megtalálható novelláim:

A pad