Bhagavad ​gítá 9 csillagozás

Bakos Attila – Bakos Judit Eszter: Bhagavad gítá

Ez ​a tudás a bölcsesség királya (Rádzsa-vidjá), királyi titok (Rádzsa-guhjam) és a legfelsőbb szentség, mivel megvalósítása közvetlen tapasztalatot (Pratjaksa) nyújt, ez a Dharma tökéletessége, nagyon könnyen, örömmel végezhető és örökkévaló. Bhagavad-gítá 9.2.
E fenséges vagy királyi titkot (Rádzsa-guhjam) soha nem lehet teljességgel leírni, vagy élőszóval hiánytalanul feltárni, viszont kitörölhetetlenül bele van írva mindannyiunk szívébe. Létezésünk legnagyobb titka, legbensőbb tudatunk, a lelkünk felfedezésre vár, s az ehhez szükséges legkiválóbb útmutató maga a Bhagavad-gítá. Míg a Szamszárában, a létért való küzdelem világában vándorlunk, megszámlálhatatlan korokon keresztül pihen ott, várva a napot, amikor a Szádhaka, a megvilágosodásra érett jelölt széttépve Májá tudatlanságának (Avidjá) fátylát, megpillantja az örökkévalót (Átman) saját szívében. Nincs oly ember, legyen bármennyire elveszett, kinek ne lenne ez a vágy kitörölhetetlenül szívébe róva, de kevesen vannak,… (tovább)

Danvantara, Budapest, 2017

László_Gajai>!
Bakos Attila – Bakos Judit Eszter: Bhagavad gítá

Ez a harmadik fordítás, amiben olvastam a Bhagavad Gítát. Nagyszerű fordítás. Igényes könyvkiadás.

reich4>!
Bakos Attila – Bakos Judit Eszter: Bhagavad gítá

Ez egy nagyon jó fordítás. Ajánlom mindenkinek. Aki szeretne bővebb magyarázatokat ehhez a fordításhoz, annak ajánlom Bakos Attila – Ég a szívben művét.

Utib>!
Bakos Attila – Bakos Judit Eszter: Bhagavad gítá

Az egyik legjobb fordítás, ami magyar nyelven megjelent, a fejezetekhez fűzött hangfelvételek is kiválóak a nyári táborokból. Ilyen emberek kezébe kellene helyezni országunk irányítását.