A ​kismalac és a farkasok és más mesék 6 csillagozás

Bakó Krisztián: A kismalac és a farkasok és más mesék

Hol volt, hol nem volt, élt egyszer a sűrű, sötét tölgyerdő kellős közepén egy takaros kis házikóban egy talpraesett, vidám kismalac. Olyan egyedül volt akár a kisujjam, mégis szinte tavasztól-őszig az erdőt járta fáradhatatlanul elemózsia után kutatva, télen pedig behúzódott a jó meleg konyhájába, és egész nap csak sütött-főzött, mert hasát azt nagyon szerette.
De ebben az erdőben nemcsak ez a kedves kismalac lakott, hanem a lusta farkasok is, akik egész évben csak henyéltek, így nem csoda, hogy telente csapatokba verődve élelem után kutattak. Az ordasok mindenre elszánt, korgó gyomrú vezére pedig már régen szemet vetett a kismalacra…

A következő kiadói sorozatban jelent meg: A világ legszebb meséi Vagabund

Vagabund, Kecskemét, 2007
20 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789639685543 · Illusztrálta: Tari József

bokanyie>!
Bakó Krisztián: A kismalac és a farkasok és más mesék

Jaj, annak idején felvették magnóra, ahogy mondom, rettentő jó volt, azokat a szavakat, amelyeket nem értettem, szépen elferdítettem értelmesre! Sajnos véletlenül valaki évekkel később letörölte, pedig nagyszüleim sokáig ezt hallgatták, ha nem tudtak hozzájuk „nyaralni” vinni anyuék.

lenne P>!
Bakó Krisztián: A kismalac és a farkasok és más mesék

Három mesét tartalmaz a kötet, az illusztrációkat kivéve tetszett is minden. Ezt a könyvet is egy másik család szelektálásából kaptuk, ezért félve vettem kézbe, de feleslegesen ez esetben…

Jancsó_Reni>!
Bakó Krisztián: A kismalac és a farkasok és más mesék

A fiaimnak tetszettek a mesék. Szerintem túl hosszú összetett mondatok vannak benne a kicsiknek.

Benedek Elek: A farkas és a róka
Móricz Zsigmond: Kismalac meg a farkasok
Arany László: A kismalac és a farkasok
Ezópus – Szabó Zsolt: A farkas és a kecskegida
Móricz Zsigmond: A pórul járt farkas
V. Kubašta: Piroska és a farkas
Jakob Grimm – Wilhelm Grimm: Piroska és a farkas / Hamupipőke / Terülj, terülj, asztalkám / Hüvelyk Matyi
Orianne Lallemand: Lupo, a farkas, aki színt akart váltani
Walt Disney – A dzsungel könyve
Walt Disney – Vidám mesék – Cap és Capper / Jancsi nyúl legújabb kalandjai / A Kisfarkas és a születésnapi zsúr