Széllelbélelt ​karácsony 17 csillagozás

Bakó Ágnes: Széllelbélelt karácsony

A karácsony ünnepének varázsos hangulatát, bensőséges tartalmát, az őszinte és önzetlen szeretetet jeleníti meg az írónő hat meséjében. Ezekben a történetekben a karácsonyt mindenki a maga módján ünnepli, másként ünnepelnek a fák, az erdő vadjai és másként az emberek. Egyvalami mégis közös ebben az ünneplésben: a szeretet.

Móra, Budapest, 1977
90 oldal · keménytáblás · ISBN: 963110740X · Illusztrálta: Reich Károly

meseanyu P>!
Bakó Ágnes: Széllelbélelt karácsony

Hangulatában nagyon erős, csodásan írja le a telet, a hóesést, a karácsonyi csodavárást. A képek és a szöveg is békebeli, az ember hirtelen visszakerül a gyerekkorába, ami nagyon jó érzés. Ezzel együtt mégsem éreztem azt, amit vártam, nem kaptam meg a tökéletes karácsonyi meséket, szinte mindegyikben volt valami kis bukkanó, ami kizökkentett, fura volt. Azért nem bántam meg, hogy beszereztem, jó volt ezzel kezdeni a hangolódást.

dianna76 P>!
Bakó Ágnes: Széllelbélelt karácsony

Vajon miért van ez a könyv így „eldugva”, és miért nem ért meg újabb és újabb kiadásokat? Nem értem! Pedig kedves, és legfőképpen értékes karácsonyi történeteket tartalmaz. Amolyan elgondolkodtatóakat, szívet melengetőeket. Megismerhetünk fenyőfát, egy kislányt, kék tollú madarat, narancsot, kőszobrot, szelet és erdei állatokat. Az ő történeteiken keresztül irigységet, félelmet, vágyat, hiúságot, vidámságot, szomorúságot és szeretetet. S mindegyik történetben ott lapul a karácsony varázsa.
Régi, öreg kiadás, a korombeliek által jól ismert Reich illusztrációkkal. Kicsit talán visszamentem általa a gyermekkoromba. Köszönöm ezt az olvasói élményt!

Móra, Budapest, 1977
90 oldal · keménytáblás · ISBN: 963110740X · Illusztrálta: Reich Károly
pulse>!
Bakó Ágnes: Széllelbélelt karácsony

Szép történetek, picit olyan tanítósak, de talán ez jellemző a (gyerek)irodalomra. Furcsállom, hogy nem volt újabb kiadása a hetvenes évek óta.

Natalie_Danaisz IP>!

A fenyő hallgatagon állt. Némán és büszkén. Mint akinek titka van. Mint akit nem sérthet értetlen nevetés. Akihez nem ér fel köznapi locsogás.
Mint aki várni tud.

Kapcsolódó szócikkek: fenyőfa
Natalie_Danaisz IP>!

– Lehetséges, hogy mégis titka van? – kérdezte hitetlenül és halkan a diófa, de az almafa csak nevetett.
– Ó, haha! Titka?! És ugyan miért titkolná éppen azt, hogy szeretik? – És nevetett, nevetett úgy, hogy rázkódott belé, és vele nevetett a körte- meg a cseresznyefa is.
És mind a fenyőre néztek.
Az hallgatagon állt.
Kissé távolabb tőlük. És mosolygott.