Válasszon ​gyilkost magának! 20 csillagozás

Bakcsi György: Válasszon gyilkost magának!

Önkiszolgáló detektívregény Ez az elsõ olyan krimi, amelyben az olvasót nem érheti csalódás. Ebben a detektívregényben az lesz a gyilkos, akit õ akar. Nem kell egyebet tennie, csak azt, hogy a döntõ pillanatban kizárólag azt a fejezetet olvassa el, amelynek címében az általa választott gyilkos szerepel. Még a tartalomjegyzéket is elõretesszük, nehogy lapozás közben elhibázza, és felesleges variációkra gondoljon. Ha az olvasó – figyelmeztetésünk ellenére – más fejezeteket is elolvas, netán a befejezésbe is beletekint, az ebbõl adódó kellemetlenségekért nem vállal felelõsséget a szerzõ.

Eredeti megjelenés éve: 1985

Adamo Books, 2011
Közgazdasági és Jogi, Budapest, 1985

Chivas>!
Bakcsi György: Válasszon gyilkost magának!

Hűha! Az utolsó két mondatért kapja az öt csillagot! :) Egyébként a koncepció zseniális volt, de a vége, az nagyot ütött. :)

kaporszakall>!
Bakcsi György: Válasszon gyilkost magának!

Bakcsi úr nemhiába sakkfeladványszerző nemzetközi nagymester! Itt is remekül kombinál, nem csupán a feladványokban.

Így írtok ti avagy hommage á Agatha Christie.

Egy vonatút befejező olvasmánya volt, Prisvin fárasztó önéletrajza után. Jólesett.

Schmeiszerné_Vincek_Evelin>!

Ez szuper volt! :)
És tetszik, hogy „önkiszolgáló”, de természetesen „egy az egyben” olvastam el, és nem bántam meg!

TeveLaci>!

Nagyon jó könyv! :-)
Detektívtörténetnek és detektívtörténet paródiának is elmegy, jól összerakott történettel, választható megoldásokkal a végén.
Ha nem paródiaként nézem, az egyik legjobb detektívregény, amit olvastam. :-)

bfg3 P>!
Bakcsi György: Válasszon gyilkost magának!

Ez a fickó legalább akkora manipulátor, mint egyes szereplői. Hát persze, hogy ilyen felvezetés után a földkerekség összes olvasója elolvassa az egészet :D És ez is a cél ;)

metahari P>!
Bakcsi György: Válasszon gyilkost magának!

kedveltem, egy korrektül összerakott történettel fog találkozni az olvasó, sőt kedve szerint végiglapozhatja a lehetséges kifejleteket és akkor jó rá fog jönni az író trükkjére és vidáman fogja becsukni a könyvet.

Eleniel>!
Bakcsi György: Válasszon gyilkost magának!

Szuper ötlet volt, jópofa, kicsit paródia-nyelvezettel. A felvezető lehetett volna valamivel hosszabb, ha már lélektani gyilkosság, akkor megismerhettük volna jobban a szereplőket – én pl emiatt az egyikük motivációja alapján választottam másik embert gyilkosnak, emiatt a minusz fél csillag.

Ágnes0612>!
Bakcsi György: Válasszon gyilkost magának!

Fölöttébb érdekes könyv :) De be kell vallanom, miután kiválasztottam a magam gyilkosát, elolvastam a többit is, és a végét is :D Nem bántam meg, baromi jó volt :D

SteelCurtain>!

Önkiszolgáló krimi!
A zseniális ötletért jár az öt csillag.
Kár, hogy ezt többé nem lehet elsütni.

Tydirium>!
Bakcsi György: Válasszon gyilkost magának!

Igen rövid, de szórakoztató történetet ismertem meg, a nyelvezete humoros, ami még jobb élménnyé tette az olvasást. A kiindulópont elég sablonos, azonban nem is ez a lényeg, ugyanis egyedisége abból adódik, hogy önkényesen mi választjuk ki a bűnöst. A befejezés nagyon ötletes és valójában jóval nagyobb értéket tartogat magában ez a könyv, mint az elsőre látszik: ha évente egyszer valaki előveszi és elolvassa újra és újra egy másik gyilkossal, akkor igazából egy helyett nyolc történetet ismerhet meg. Egyetlen negatívum számomra a rövidsége csupán.

– Mikor lett Mr. Kirkeby titkárnője?
– 1968. szeptember 20-án.
– Mikor let Mr. Kirkeby szeretője?
– 1968. szepetember 21-én.

A csontos alkatrész

Minden lehetséges , nem jó a whiskyt, vermutot és gint összekeverni…

Utazás humanizmusban

A mai házasságban már az esküvő előtt megkezdődik a hatalmi harc, amely kétféleképpen érhet véget: az egyik fél pusztulásával, vagy pedig teljes meghódolásával.

Ötletek özöne

Kapcsolódó szócikkek: hatalmi harc

A földjét szorgalmasan művelő gazda is meg-megáll olykor, letörli orcájának verítékét, hogy gyönyörködjön munkája eredményében…

A talpkő vacsorázik

– Hová lennénk – Allan Lobley maga volt a megtestesült erkölcs –, ha mindenki csak úgy otthagyná a szerető szülők házát…

A talpkő vacsorázik