Dosztojevszkij ​világa 9 csillagozás

Bakcsi György: Dosztojevszkij világa

Fjodor Dosztojevszkij mindmáig a világirodalom egyik legizgalmasabb, s bízvást mondhatjuk: egyik legrejtélyesebb alakja. Ki ez a zseniális regényíró valójában? Megszállott titoklátó? Tévelygő forradalmár? Isten dicsőségét hirdető teológus? Epileptikus őrült? Mániákus rulettbolond?…
Immáron egy évszázada megannyi tudós irodalmár munkálkodik, érvel és szenvedélyes vitákban csap össze, hogy megfejtse „a nagy orosz” titkát.
Pedig Dosztojevszkij jószerével olyan művész és gondolkodó, aki minden misztifikáció és belemagyarázás nélkül is megérthető – sőt, talán csupán így érthető meg valójában. Kötetünk szerzője e gondolat szellemében szólaltatja meg magát az írót, elemzi remekmívű regényeit, ellentmondásos világnézeti koncepcióját, s végigkíséri Dosztojevszkij magánéletét: küzdelmeit, szerelmeit, szenvedélyeit, vívódásait.

Róla szól: Fjodor Mihajlovics Dosztojevszkij

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Írók Világa Európa

Európa, Budapest, 1974
Európa, Budapest, 1971
214 oldal

Emmi_Lotta I>!
Bakcsi György: Dosztojevszkij világa

Nekem ez már több mint harminc éve bakancslistás könyv volt, úgyhogy nagy várakozással olvastam. A fél csillag levonás annak szól, hogy nem elég részletes.

Lahara IP>!
Bakcsi György: Dosztojevszkij világa

Gyerekként nem olvastam soha, de többször a kezembe vettem. Akkor két dolog kötötte le a figyelmemet, ez egyik Turgenyev önarcképe kissé karikarisztikus vonásai, a másik a Szegény emberek első kiadásának és első oldalának cirill betűs képe, s azon egy szó: „Варвара”. Most már tudom, hogy az egy név, Barbara, de akkor mi Bapbapának olvastuk, és jókat röhögtünk a Barbapapára emlékeztető hangzás miatt.
Dosztojevszkijtől én nem olvastam egyebet, csak a Bűn és Bűnhődést meg elkezdtem és félbehagytam A kamaszt.
E könyvet olvasva döbbentem rá, hogy valójában nem is tudtam semmit erről az emberről, és korábban nem is foglalkoztam vele, de egyáltalán nem bántam meg, hogy most így tettem.

RealRedzsy>!

Imádom! Tökéletes!