Zsófi ​nyomoz 8 csillagozás

Az ellopott fóliáns
Bakay Dóra: Zsófi nyomoz

Vagány tesók bevetésen! Zsófi és Dani – más testvérekhez hasonlóan – ritkán értenek egyet, pláne azóta, hogy Zsófi már a gimnázium kilencedik osztályába jár. Egy házi dolgozatnak köszönhetően azonban felcsillan előttük a remény, hogy a tavaszi szünetben végre elutazhatnak valahová a szüleik nélkül. Kedvenc rokonuk, Mici néni gondjaira bízva – aki Dani szerint nem is tolmács volt fiatalabb korában, hanem nemzetközi kém – éppen egy nagyon régi, értékes könyvet készülnek megszemlélni, amikor legnagyobb döbbenetükre kiderül, hogy a fóliáns eltűnt! Zsófinak csak két napja marad, hogy leleplezze a bűntényt, különben lőttek az év végi ötösnek! Nyomozás közben aztán fény derül a titokzatos hetedik érzékére… „Hidd el, aki kíváncsi, nem megöregszik, hanem hamar nyomra bukkan!" (Zsófi)

Molymacska>!

Bakay Dóra: Zsófi nyomoz Az ellopott fóliáns

Őszinte leszek: nem számítottam arra, hogy ez a könyv tetszeni fog. Mégis nagyon tetszett, és egyszerűen magával ragadóan cuki volt.
A történet arról szól, hogy Zsófi házifeladatot kap a tavaszi szünetre, hogy néztzen utána a vizsolyi Bibliának. Így nem csak utánanéz, de mint kiderült, nagyon érdekes lehet személyesen is látni, így nekikerekednek a tesjóval, és Mici nénivel Nándi bácsihoz, aki pont arrafelé lakik, mint amerre a Biblia is található. Aztán kiderül, hogy valaki orvul ellopta a Bibliát, így a rendőrség mellett a gyerekek is nyomozni kezdenek…
Tisztázzuk előre: engem ez a könyv kilóra megvett. Könyvtörténeti vonatkozása szerintem már érdekes. Kicsit didaktikusan (beépül a szövegbe, de úgy, hogy Zsófi ezt olvassa a Bibliáról, meg a pap azt mondja róla stb) de nagyon sok információt kapunk, nem csak a Bibliáról, de a nyomtatásról, a korszakról, az egész milliőről.
Emellett viszont nagyon aranyos a történet. Alapvetően a felsős korosztályt célozza be, így megvan benne a kalandosság, de még egy cseppnyi naivitás, egyszerűség is jellemzi. Könnyed nagyon, könnyen olvasható Ha a szövegről kellene mondanom valamit, azt mondanám, nagyon jó: nincs benne szleng (vagy nem sok), az idegen eredetű szavakat nagyon jól magyarázza a könyv, hiszen ott a tesó, aki mindenre rákérdez.
Nagyon tetszett, hogy alapvetően idős emberekkel vannak a gyerekek, de ezek az idősek aktívak (na jó, Mici néni néha nem az), meg tenni vágyóak, meg életrevalóak, és ami még jobb: megosztják a gondolataikat, tapasztalataikat, a fiatalokkal. Egyenlő félként kezelik őket, ez szerintem nagyon jó benne.
Nagyon féltem a könyvtől, hogy nem fog tetszeni, így még jobban érzem magam, hogy nagyon bejött. Hihetetlenül menő ez a könyv. Nem hibátlan, mert nyilván nem az, de közben meg azt mondom, ezt el kell olvasni. Kifejezetten ajánlom 10-12 évesek körében.

Bakay Dóra: Zsófi nyomoz Az ellopott fóliáns

Alapvetően jó kis könyvecske volt, bár nekem egy kicsit kevés.
Tetszett, hogy a Vizsolyi Biblia köré épült: Zsófinak, a főszereplőnek a Vizsolyi Bibliáról kell kiselőadást késztenie a tavaszi szünetben. Öccsével és Mici nénivel el is látogatnak egy régi ismerőshöz Nándi úrhoz, aki Vizsoly környékén lakik. Amikor megnéznék a Bibliát felfedezik, ogy eltűnt, valaki ellophatta. Természetesen győz a gyemeki kíváncsiság, és az események nyomába erednek.
Tényleg nagyon kedves, nagyon aranyos történet, gyakorlatilag minden a lehető legjobban alakul benne, nekem ez már „túl szép, hogy igaz legyen”. De ettől függetlenül nagyon örülök, hogy olvashattam, a mai fiatalságnak is ajánlom! :)

kratas P>!

Bakay Dóra: Zsófi nyomoz Az ellopott fóliáns

Aranyos történet, szerethető főhősökkel, nyomozással, kedves mellékszereplőkkel és oktató jelleggel.
Tetszett, szeretnék még olvasni Daniról és Zsófiról, de Mici néni előélete is érdekelne :)))

Chöpp >!

Bakay Dóra: Zsófi nyomoz Az ellopott fóliáns

Nekem ez kicsikét kevéske volt. Nagyon készültem rá, hogy a téma kifejezetten nekem való, és élvezni fogom. Talán ezért is érzem nagyon kevésnek. Szívesen olvastam volna egy amolyan Gézengúzok (és Mici néni) a fóliáns nyomában kalandot, talán még a terjedelmén sem kellett volna változtatni. Esetleg egy Nógrádi Gábor újragondolást…

Kicsibogár>!

Bakay Dóra: Zsófi nyomoz Az ellopott fóliáns

Nagyon szórakoztató, olvasmányos ifjúsági-krimit olvashattam. Már-már az ismeretterjesztő címkét is ráraknám, annyi mindent próbált játékos formában megtanítani, és ez abszolút pozitív.
@Molymacska, köszönöm szépen a pozitív értékelésedet, így bele mertem vágni, és én sem csalódtam benne! :)
Az idei ifjúsági újdonságok között ígéretes történet, remélem olvashatunk majd folytatást is.

Noémi_Zsófi_Tóvári P>!

Muszáj valami rendet tartani, ha az embernek több ezer könyve van, különben soha nem talál meg semmit.

– Anyaaaaaaa!!!!!!!!!!