Bajzáth Sándor (szerk.) · Tóth Eszter Zsófia (szerk.) · Rácz József (szerk.)

Pörögnek ​a fejemben a filmkockák 5 csillagozás

felépülő függők életútjai
Bajzáth Sándor – Tóth Eszter Zsófia – Rácz József (szerk.): Pörögnek a fejemben a filmkockák

Felépülő ​függőkről szól ez a könyv. Olyanokról, akik vállalták, hogy megosztják a nyilvánossággal felépülésük történetét. Olyan könyvet szeretnénk az olvasó kezébe adni, amely mind a témával foglalkozó szakemberek, mind a laikus olvasók számára is érdekes lehet, akár ő maga is felépülő függő, vagy felépülő függő személy hozzátartozója, esetleg egyszerűen csak érdekli egy számára ismeretlen világ.

Az e kötetben megosztott történetek emberi tapasztalatai segíthetnek nekünk, olvasóknak abban, hogy a legmélyebb válságból is lássuk a kiutat, hogy akkor is van remény, amikor már azt hisszük, hogy nincs. Akkor is megélhető a boldogság, kemény önismereti munka révén, egy csoport, egy program részeként, amikor azt hisszük, hogy már nem.

„Kimentem az NA-ba, és láttam, hogy ott vannak 10-en, csávók meg csajok, s bár nem sok foguk van már, vegyesen, van 10 ember, akiket látom, hogy nem sok foguk van, tehát hogy elég hasonló helyről jöhettek, mint én, mert nekem sincs túl sok… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: ELTE-PPK RendSzerTan – Addiktológiai elméletek és kutatások L'Harmattan

L'Harmattan, Budapest, 2018