Járom ​az új váramat 10 csillagozás

Népmesék a világ minden tájáról 4-6 éveseknek
Bajzáth Mária (szerk.): Járom az új váramat

A mesékben, mondókákban, népdalokban a ház, vár, palota, a templom gyakran magát az embert jelképezi, amelynek ezen a nyelven ablaka a szem, ajtaja a száj, kupolája a homlok.
A 4-6 éves gyerekek ezt a várat járják, építik. Összes kérdésük, minden mozdulatuk, megszerzett élményük, tapasztalatuk és álmuk azt a célt szolgálja, hogy testükből-lelkükből erős, gyönyörű vár épüljön, s abban várkapitánnyá válhassanak.
Ebben segítik őket a világ minden tájáról való, sok-sok nép mesekincstárából válogatott különleges mesék, amelyek őseink mágikus, teremtő, képi nyelvén üzenik, hogy élni jó, jónak lenni érdemes, és jó tett helyébe jót várj!

Kiadói ajánlás: 4 éves kortól · Tagok ajánlása: Hány éves kortól ajánlod?

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Népmesekincstár

Kolibri, Budapest, 2017
240 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789634371953 · Illusztrálta: Simonyi Cecília
Kolibri, Budapest, 2014
240 oldal · ISBN: 9786155450242 · Illusztrálta: Simonyi Cecília

LittleStar>!
Bajzáth Mária (szerk.): Járom az új váramat

Bajzáth Mária (szerk.): Járom az új váramat Népmesék a világ minden tájáról 4-6 éveseknek

Újabb kedvenc mesegyujtemenyt avattam. Ráadásul nekem nagyon pozitív, hogy a világ minden tájáról került bele mese :) élvezhető, kalandos, vicces, jó néhány állatos :)
Igényes kiadás. 5*

Pennmenelien P>!
Bajzáth Mária (szerk.): Járom az új váramat

Voltak benne aranyos, voltak benne olyanok, amelyek nem tetszettek, de összességében egy nagyon jó és érdekes válogatásnak tartom. Az óvónéniknek, tanítónéniknek vagy csak a szülőknek jó lehet, ha a klasszikus meséktől kicsit el akarunk térni.

czuczy>!
Bajzáth Mária (szerk.): Járom az új váramat

Csodálatos mesék a Világ tájairól. (Felnőtteknek esti mesének tökéletes, gyerekeknek bármikor) Van ami picit ismerős, van hasonló a mi népmeséinkben is, vannak persze hazai, ismert mesék, de a kedvenceim a nagyon szokatlan ideológiát, gondolkodásmódot is érzékeltető mesék voltak (például az indián mesék). Ez az egy kötetem van meg egyelőre, de a sorozat többi részét is be fogom szerezni.
Szuper a kötet felosztása: jól alkalmazható a gyermekek kérdéseihez, aktuális gondolataihoz.
Bajzáth Mária előadásait pedig mindenkinek ajánlom, mert egy életreszóló élményt kap vele az ember.

Ancsúr>!
Bajzáth Mária (szerk.): Járom az új váramat

Kétkedve vettem a kezembe ezt a könyvet, de végül is kellemesen csalódtam benne.
Tetszett a mesék sokszínűsége, és sok különböző nép meséivel megismerkedhetünk, de úgy vélem, hogy ezt a könyvet leginkább az idősebb korosztály tudja értékelni. Vagyis olyan iskolás kortól. Ugyanakkor tetszett, hogy a képekkel sem estek túlzásba, és nem lépték át a giccs határát, amikor is már nem tudsz koncentrálni a szövegre sem, mert már annyira sok(k) a szín és a forma.

kaede>!
Bajzáth Mária (szerk.): Járom az új váramat

Az első 1-2 fejezet még nem győzött meg, de aztán egyre jobban tetszettek a mesék, de ami még fontosabb, hogy a gyerekeknél is jól vizsgázott.
Tetszett, hogy a fejezetek egy-egy téma köré épültek, az pedig külön piros pont, hogy minden mese előtt találós kérdés, mondóka vagy versike szerepelt, ami valamilyen formában (többnyire) kapcsolódott a mese mondanivalójához.
És igen, ezek az összegyűjtött mesék nem csak azért voltak érdekesek, mert a világ minden tájáról képviseltették magukat – ezáltal kicsit betekintést nyújtva a különböző kultúrák értékrendjébe –, hanem mert mindegyiknek volt valami mondanivalója, tanulsága. Sokszor gondolatébresztőként lehet ezeket használni és beszélgetni az adott témáról a gyerekkel.
Nagyon tetszik az is, hogy a kötetek korosztályonként vannak rendezve, megkönnyítve a szülők választását.