Titkos ​Társaságok Története 5 csillagozás

Bajomi Lázár Endre: Titkos Társaságok Története Bajomi Lázár Endre: Titkos Társaságok Története

A szerző nem csupán arra vállalkozik, hogy tényszerű alaposságú krónikása legyen a leghíresebb-hírhedtebb titkos társaságoknak, hanem eközben szórakozásunkról is igyekszik gondoskodni: néha már-már filmszerű mozgalmassággal es lenyűgözően izgalmasan eleveníti fel – például – a Ku Klux Klan vagy a szicíliai maffia múltjának egy-egy különösen sötét epizódját. A műben tehát, szokatlan módon, érdekfeszítő tények tárgyszerű leírásai váltakoznak regényszerű párbeszédekkel. Ha a téma tantárgy lenne, a szerző műve bizonnyal szerepelne a irodalomlistán.

Parlando, Budapest, 2009
Minerva, Budapest, 1969
324 oldal

KillerCat>!
Bajomi Lázár Endre: Titkos Társaságok Története

Érdekes könyv volt. Legjobban a maffiáról szóló rész tetszett,de a többi is olvasmányos volt. Olvastam volna még többet az egyes társaságokról. Figyelemfelkeltésnek mindenképpen jó volt,bátran ajánlom azoknak,akiket érdekel a téma.

Belle_Maundrell >!
Bajomi Lázár Endre: Titkos Társaságok Története

Valamiért azt hittem, hogy ez egy halálosan izgalmas könyv lesz, amiből egy csomó érdekes infót megtudhatok a szabadkőművesekről és hasonló nyalánkságokról. Hát, nem igazán. A bácsi stílusa sem ragadott magával, és annyi érdekesség sem volt bennem, inkább csak a maffiás részek nyújtottak újdonságot. Voltak benne érdekfeszítő részek is, de azért elég sokszor unatkoztam. Ó, és hihetetlen, hogy egyesek mennyire odavannak a felkiáltójelekért(!!). ;)

tealevel99>!
Bajomi Lázár Endre: Titkos Társaságok Története

Hát a „Mesterlegény társaságokról” szóló rész nagyon érdek feszítőnek találtam. Sok dolgot megtudtam. Tetszik, hogy pár építmény fel sorolnak amiket ők építettek (pl.:). De legjobb része az volt amit a végére biggyesztettek.