Saint-Exupéry ​csodálatos élete 8 csillagozás

Bajomi Lázár Endre: Saint-Exupéry csodálatos élete

Ki ne ismerné A kis herceg című remekművet? Saint-Exupéry meséje több mint ötvenmillió példányban jelent meg, mintegy ötven nyelven, és ezzel a XX. századi világirodalom legkelendőbb, legnépszerűbb írása lett. Ki ismeri azonban magát az írót? Milliós olvasóközönségének java része talán csak annyit tud róla, hogy pilóta volt, és hősi halált halt a második világháború vége felé… Bajomi Lázár Endre könyve sok érdekes adattal, mulatságos és tragikus történettel mutatja be a kalandos sorsú írót, három kontinens hősét, kora gyermekkorától kezdve egészen a végzetes 1944. július 31-i eltűnéséig. A kötetet több mint száz fénykép, rajz, térkép és egyéb dokumentum illusztrálja.

Móra, Budapest, 1987
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631152030

Uzsonna>!
Bajomi Lázár Endre: Saint-Exupéry csodálatos élete

A Kis herceg íróját szerettem volna jobban megismerni ebből a könyvből. Örülök, hogy emellett megláthattam az író az EMBERI mivoltát is, és vágyom elovasni a többi művét is.

KBCsilla P>!
Bajomi Lázár Endre: Saint-Exupéry csodálatos élete

Teljesen véletlenül került a kezembe a könyv, egy nyitott polcról.
Nagyon izgalmas élete volt Exupery-nek, őrületes dolgokra vállalkozott, csak, hogy repülhessen.
Sajnos ezt az élményt nem ismerem, de hátha egyszer én is kipróbálhatom.
Gyerekként kissé bolondos kisfiúként élte az életét, eszméletlen, ahogyan minden dolgot „motorizálni” szeretett volna. Például a biciklit.
Ritka módon volt kitartó ember, kevés ember képes ennyi mindent megtenni álmai megvalósításáért, sokszor még az életét is kockáztatva.
Arra azért még most is kíváncsi vagyok, hogy vajon hová tűnt el ez a sokoldalú, sok mindenhez értő ember.
Mert az úgy csak nem lehet, hogy egyszer csak huss, és eltűnik a világ szeme elől.