888 ​kérdés és válasz angol nyelvből 6 csillagozás

Szóbeli nyelvvizsgára készülőknek
Bajnóczi Beatrix – Haavisto Kirsi: 888 kérdés és válasz angol nyelvből

Könyvünk ​fő célja, hogy segítséget nyújtson mind az egynyelvű, mind a kétnyelvű alapfokú nyelwizsgák szóbeli részére készülőknek. A kiadványt haszonnal forgathatják a vizsgákra felkészítő tanárok és azok is, akik szeretnék felfrissíteni és bővíteni nyelvtudásukat – elsősorban szókincsüket – a kor igényeinek megfelelően. Igyekeztünk olyan felkészítő anyagot összeállítani, amely nemcsak hasznos, hanem élvezetes és gyakorlatias is. A nyelvvizsgákon előforduló húsz leggyakoribb témakört kérdés-felelet formájában dolgoztuk fel. Mínden fejezetet egy rövid, a témához kapcsolódó, humoros párbeszéd indít. A témához kapcsolódó kérdéseket nemcsak angolul, hanem magyarul is megadtuk, hogy ezzel is segítsük a hatékony tanulást. Mivel a kiadványt elsősorban 12-16 éveseknek szánjuk, igyekeztünk a korosztály érdeklődési körének figyelembe vételével megszerkeszteni a mintaválaszokat, de néhány kérdéssel a felnőtt nyelvtanulókra is gondoltunk. A témák és a kérdések között természetesen… (tovább)

Maxim, Szeged, 2012
Maxim, Szeged, 2010
Maxim, Szeged, 2008

Qwerf>!
Bajnóczi Beatrix – Haavisto Kirsi: 888 kérdés és válasz angol nyelvből

Tudásanyagát tekintve ötcsillagos könyv.
Nem kezdőknek való, nem alapok elsajátítására van, építkezni lehet belőle. Felkészülni például egy nyelvvizsgára. Állítom, aki ezt így bemagolja, mondjuk inkább úgy, valóban megtanulja, majd alkalmazza is, az tökéletesen felkészülten ülhet be a bizottság elé, mert meglepetés nem érheti. Az „ismétlés a tudás atyja” alapelvet magáénak vallva ez a könyv aztán gyakoroltat agyba-főbe. Tehát ha tudást akarsz, ezt válaszd. Ha játszva tanulni, és némi kreativitást, akkor ezt kerüld.
Én ezért nem adtam „csak” négyest neki, mert a saját osztályzataimban igyekszem szubjektív lenni. Az alapján ítélni, hogy nekem mit jelentett egy adott könyv, s nem pedig, hogy a világ mire értékeli.
Tehát nekem lejött az értékelésnél, hogy… valami POKOLIAN UNTAM!

Mézesmoly P>!
Bajnóczi Beatrix – Haavisto Kirsi: 888 kérdés és válasz angol nyelvből

Klassz könyv, nyelvvizsgára úgy érzem fel tudott készíteni. Nem teljesen, de ha csak ebből tanul az ember, akkor is nagyon nagy lesz a szókincse. Kicsit a mondatok bénák, ahogy meg vannak fogalmazva.

AnitaHhh P>!
Bajnóczi Beatrix – Haavisto Kirsi: 888 kérdés és válasz angol nyelvből

Számomra nagyon-nagyon hasznos volt és még lesz is. Tökéletesen alkalmas a nyelvvizsgára felkészítésre. Persze, az aki még soha nem tanult angolul annak nem ez a megfelelő könyv elsőre. Mindenkinek csak ajánlani tudom, tényleg remek könyv!