Ivy 3 csillagozás

Baji Kristóf: Ivy

Az utcára ömlik az esővíz. Sűrű-vörös váltja fel a víz áttetsző színét. Egy meztelen talpról csorog le a betonjárdára. Az aprócska láb remegve felemelkedik, és az eső egy pillanat alatt elmossa a vért.
Ahogy a 6 éves kislány lassan sétál előre, szemlátomást bármelyik pillanatban elájulhat. Halkan mantrázik magában. „Jobb láb előre. Bal láb előre.”
Befordul a sarkon. Nem tűnik fel neki, hogy piros a gyalogoslámpa. Megállás nélkül lép a zebrára. Éles fékcsikorgás kíséretében próbál megállni a szürke autó. A gyermek megtorpan. Nem mozdul. A kormányt elrántják, és az autó megcsúszik. Végül a lámpaoszlop állítja meg. A kislány képtelen egyhelyben állva egyensúlyozni magát ezért összeesik az úttest közepén.

Publio, Győr, 2018

kormoci_edit P>!
Baji Kristóf: Ivy

A kisregény Ivy történetét meséli el. Ki is valójában ez a kislány, akit ájultan, meztelenül, vérző ágyékkal találnak meg az úttest közepén?
Több témát is érint a szerző: memóriamanipulációs kutatás, prostitúció, szexuális abúzus. Mindeközben számos szereplő múltját és jelenét ismerhetjük meg, melyek egymásba fonódnak, néha gyengéden átölelik, máskor fojtogatóan szorítják egymást.
”-Megmondod nekem, hogy ki bántott?
-Nem bántottak. Erősen szerettek. Ezt úgy hívják, hogy erősen szeretnek. Ha valakit nagyon-nagyon szeretnek, az néha fáj…”
Megviselt a történet. Ismét kiléptem a komfortzónámból, tudtomon kívül. A könyv adatlapján csak a minimum címkék szerepelnek. Azoknak ajánlom a könyvet, akik szeretik a jól felépített lélektani történeteket.

Lilla_91 P>!
Baji Kristóf: Ivy

Igazán megrázó, fordulatos jól megszerkesztett és felépített könyv. Oldalról, oldalra fokozódik a feszültség, ami már a z első fejezetben arcon csap. Ajánlom mindenkinek szívből, aki nem hétköznapi unalmas történtekre vágyik.