Permakultúra ​és önellátó biogazdálkodás 13 csillagozás

Baji Béla: Permakultúra és önellátó biogazdálkodás Baji Béla: Permakultúra és önellátó biogazdálkodás Baji Béla: Permakultúra és önellátó biogazdálkodás

A régóta várt, hiánypótló mű bővített és átdolgozott második kiadása.

Hogyan gazdálkodjunk növényeinkkel vegyszerek nélkül? Egyáltalán szükségesek-e a vegyszerek a növényvédelemhez? Mi az a permakultúra? Baji Béla sok hasonló kérdésre ad választ, melyeket gyakorlati tapasztalatokkal is alátámaszt.

Első Lánchíd, Biri, 2013
Első Lánchíd, Biri, 2011
Első Lánchíd, Biri, 2009
152 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789638764829 · Illusztrálta: Sáli Róza

Morpheus>!
Baji Béla: Permakultúra és önellátó biogazdálkodás

Mindenkinek ajánlom, aki permakulturával szeretne foglalkozni. Szerintem ez az a kertészkedési módszer, amelynek alkalmazásával az ember képes lehet szimbiózisban élni a természettel.
A magyarországi permakulturában az állattartás is elfogadott, sőt támogatott is, ezért a „lehet”.
Mert tényleges szimbiózisban csak akkor lehet élni a természettel, a növényekkel, az állatokkal (és az emberekkel), ha az előbbiekkel szimbiózisban, az emberekkel pedig mutualista viszonyban vagyunk.

berta_arpad>!
Baji Béla: Permakultúra és önellátó biogazdálkodás

A családommal egy tanyakert és hosszabb távon egy erdőkert kialakítása előtt állunk. Az a célunk, hogy a lehető legjobban helyreállítsuk a ökoszisztémát és ezáltal a természet dolgozzon helyettünk. A permakultúra az összes eddig megismert kert-, természet-, élet- és földművelési módok közül a legszimpatikusabb. Nem mondok nagyot, ha Baji Bélát Magyarországon a permakultúra meghonosítójaként, egyik legnagyobb alakjaként mutatom be nektek. A könyve különösen fontos alapmű, ugyanis a nemzetközi irodalom nagy része nagyon más tájakra, nagyon más klímára, és nagyon más alkalmazkodó növényekre lett megalkotva. Így azoknak, akik érdeklődnek ez a téma iránt és főleg akik a gyakorlatban is kipróbálnák, azoknak ez a könyv megkerülhetetlen. Ajánlani tudom csak, rengeteg hasznos gyakorlati tapasztalat van megosztva benne.

Tuundee>!
Baji Béla: Permakultúra és önellátó biogazdálkodás

Nagyon kis cuki a stílusa, de azért elég vállalhatatlan dolgok vannak már benne:
pl soha nem süllyesztenék semmilyen otthoni tóba traktorgumit (brrr)
s az üvegházat sem raknám körbe vízzel töltött műanyag pet palackokkal.
Amúgy nem is tudom, olyan kis magyarosan permakulturás ( értsd: rendszerváltás előtti gányolásos ötletek)
Ami tetszett benne leginkább, azok a növényvédelemmel kapcsolatos kis info morzsák, leginkább talán azért, mert ebben a témában nagyon az elején járok a tudásnak.