Válasz ​a nőknek 2 csillagozás

Felmérés és tanulmány a férfiak szexuális kulturáltságáról
Bágyoni Attila – Székely Lajos: Válasz a nőknek

Ahogy a piros bőrnyerget hó-lepte téli meggyesbe elástam azt a szerelmet nem hagytam néki jelet se eljönni tőled így tudtam csókolt a világ ölbe vett s valaki ejtett könnyeket hempergő arany-zöldeket kicsi-nosí-tom magamat a fe-jemet jól fel-tartom becsíptél velem gyász-baba dalodat máig is hallom álom-kapu nyílt neked is: Pest Buda robot városa jaj neked göndör fejedet nem emeled föl már soha csak a nagy firmamentumra hulló csillagú estéken legendásan ha szíveden átfut a meghalt szerelem kék bóbitáddal egész nap orsókra bókolsz kismadár szemednek csupa jégvirág az a muzsikás csipkegyár tűnik a test a hajdani szép császárkörte-akakú nénikés lesz a mosoly is értük vagyok én szomorú szédít engem a nikotin lázzal megáld a koffein s megölt szerelem sóhaja fukálja karvalyfürtjeim burjánzik rajtad életem szerelem: első gyötrelem lázam bárdjával faragok keresztet s föléd emelem.

Pallas, Budapest, 1987

Emmi_Lotta I>!

Ahogy a piros bőrnyerget hó-lepte téli meggyesbe elástam azt a szerelmet nem hagytam néki jelet se eljönni tőled így tudtam csókolt a világ ölbe vett s valaki ejtett könnyeket hempergő arany-zöldeket kicsinosítom magamat a fejemet jól fel-tartom becsíptél velem gyász-baba dalodat máig is hallom álom-kapu nyílt neked is: Pest Buda robot városa jaj neked göndör fejedet nem emeled föl már soha csak a nagy firmamentumra hulló csillagú estéken legendásan ha szíveden átfut a meghalt szerelem kék bóbitáddal egész nap orsókra bókolsz kismadár szemednek csupa jégvirág az a muzsikás csipkegyár tűnik a test a hajdani szép császárkörte-akakú nénikés lesz a mosoly is értük vagyok én szomorú szédít engem a nikotin lázzal megáld a koffein s megölt szerelem sóhaja fujkálja karvalyfürtjeim burjánzik rajtad életem szerelem: első gyötrelem lázam bárdjával faragok keresztet s föléd emelem.
Kereszt az első szerelemre (Nagy László)

Előszó, 5. o.

Bágyoni Attila – Székely Lajos: Válasz a nőknek Felmérés és tanulmány a férfiak szexuális kulturáltságáról