A ​szerelem ébredésétől a harmóniáig 1 csillagozás

Bágyoni Attila: A szerelem ébredésétől a harmóniáig

A szerelem születésével, ezzel kapcsolatban az első hibákkal, ártalmakkal s azok későbbi következményeivel, napjaink jellemző szokásaival, közöttünk a „szex vagy szerelem” – „szex és szerelem” problematikával foglalkozik a könyv első fejezete. Ezután arról ír a szerző, hogy a mai tapasztalatok szerint ki juttatja gyakrabban zsákutcába a szerelmet: a férfi vagy a nő, s melyikük hogyan? Az érzelmek hullámzásával a szerelem sokszínűségével, és az érzelmi zavart okozó problémákkal ismerkedhet meg ezután az olvasó: a zsarnoki, a lenéző, a szenvedő, a gátlásos, az ujjongó, a gyilkos érzelmekkel és következményeikkel. A szerző esettanulmányokon mutatja meg, mitől romolhat el a házastársak szerelmi élete (anyagi körülmények, furcsa vagy káros szokások, házasságtörés, elhanyagoltság stb.), s miután nemcsak a tévutakkal, de az utakkal is foglalkozik, természetesen azokról is szól, akik elkerülték a zsákutcákat, és az aranylakodalmat is harmóniában ünneplik meg.

Minerva, Budapest, 1984

Lehoczky_János>!
Bágyoni Attila: A szerelem ébredésétől a harmóniáig

Amikor a kezembe vettem ezt a könyvet még nem sejtettem hogy semmilyen értékelés nem lesz olvasható róla. Most akkor rossz a könyv vagy még senki sem olvasta? Becsülettel elolvastam pedig úgy kezdtem neki hogy ha mégsem jó akkor abbahagyom. De szerencsére kellemesen csalódtam benne!
Ez a téma állítólag mindenkit érdekel (még maga az író is megemlítette ezt az egyik fejezetben) de akkor mégis hogyan lehetséges az hogy senki sem értékelte eddig itt ezt a könyvet? Kizártnak tartom hogy ne olvasta volna senki főleg úgy hogy magam sem tudom igazán kiknek írta ezt a remek könyvet az író!
✍Tizenéveseknek kizárt hisz nincs ebben a könyvben se kép se rajz se sikamlós téma.
✍Fiatal felnőtteknek? Talán de mégsem mert vannak olyan témák a könyvben ami „érettebb fejnek” való azaz meg kell élni ahhoz hogy értse aki olvassa vagyis múltjának kell lennie az olvasónak e terén hogy értse.
✍Középkorúaknak talán de hát ez a korosztály miért is venné a kezébe? Ez a könyv nem tankönyv szóval oktatni se lehet belőle és ha azt vesszük hogy középkorúak akkor eső után köpönyeg esete áll fenn náluk e könyv tartalma kapcsán.
✍Időseknek? Kizárt!
Hát akkor meg?
Engem megdöbbentett az hogy milyen aktuális még most is a benne leírtak. Ezért valamilyen szinten sokkot is kaptam amiatt. Azt hittem hogy régen jobb volt az úgynevezett erkölcs de tévedtem. Nincs új a nap alatt. A könyv szépen le is írja hogyan lehetne jobb ez az erkölcs dehát senki sem olvasta mert akkor nem lenne mai napig aktuális a benne leírtak nem igaz?
Maga a címe nagyon rossz. Szerintem egyáltalán nem utal a belső belbecsére. Jobb lenne olyan cím e könyvnek mint pl
„A harmónikus párkapcsolatra leselkedő veszélyek” vagy valami hasonló mert ebben legalább benne van az a gondolat ami én végig éreztem az olvasás során.
Egyetlen negatív dolgot tudok mondani a könyvről. Egy életre megutáltatta velem a 'modern' szót. Ilyen sokszor használni……
Aprócska hiányérzetem van csak. Mégpedig az hogy nem lettem úgymond megnyugtatva a nemi betegségek elkaphatósága terén mert szerintem a nők és a férfiak főleg ha több partnerük volt tiszta tenyésztelepek.