Magyar ​várak 16 csillagozás

Bagyinszki Zoltán – Tóth Pál: Magyar várak Bagyinszki Zoltán – Tóth Pál: Magyar várak Bagyinszki Zoltán – Tóth Pál: Magyar várak

Fáradságos, ​ám igen érdekes vártúrákat jelentett az utóbbi két évben e könyv képeinek elkészítése a történelmi Magyarország területén. A képanyag több mint fele a mai Magyarország határain kívül készült, az Adriától a Székelyföldön, az Al-Dunától a lengyel határig. Minden – a magyar történelmet ismerő – ember számára lélekemelő érzés szembesülni Huszt, Munkács, Déva, Vajdahunyad, Nándorfehérvár, Fraknó, Trencsén, Krasznahorka, Csejte vagy éppen Visegrád, Siklós, Kőszeg, Drégely, Szigetvár, Eger, Buda váraival, romantikus romjaival, a világörökség részét képező Hollókő, Szepesváralja, Berethalom emlékeivel. Mint szerző, ezt az élményt is szeretném megosztani Önnel.

Elkészült tehát a Magyar kastélyok című albummal kezdődő sorozat második kötete, amely ismét csak szubjektív válogatás – térben és időben egyaránt. A színvonalas könyv több száz fotójával, valamint a várakra vonatkozó legfontosabb adatokkal bizonyára örömet szerez a magyar várak szerelmeseinek. A Magyar várak… (tovább)

Tóth, Debrecen, 2013
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635966622 · Fordította: Szilágyi Balázs, Kosztyu Jánosné · Illusztrálta: Kőnig Frigyes
Tóth, Debrecen, 2006
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789635964307 · Fordította: Szilágyi Balázs, Kosztyu Jánosné · Illusztrálta: Kőnig Frigyes
Tóth, Debrecen, 2004
192 oldal · keménytáblás · ISBN: 9635964307 · Fordította: Kosztyu Jánosné, Szilágyi Balázs · Illusztrálta: Kőnig Frigyes

RosszQtya P
Bagyinszki Zoltán – Tóth Pál: Magyar várak

Ez egy három nyelvű könyv, de bevallom én csak a magyar részét olvastam el. Sajnos, a nem is olyan rossz képanyaghoz, bizony csak egy nyúlfarknyi leírás jár, amit én nagyon keveslek.

Lady_Hope I
Bagyinszki Zoltán – Tóth Pál: Magyar várak

Szeretem az ilyen típusú könyveket! Szép kép, rövid szöveg, pontos információ. Nem sok, annyi amennyi kell. :)

Fülöp Gyula – Őri Tóth István (szerk.): Fejér megye
Ferencz Zsuzsanna (szerk.): Templomok a történelmi Magyarországról
Vándor László: Magyar várak
Baja
Konyhás István: Hortobágy
Balogh Zsolt – Kerékgyártó Éva – Tárnoki Judit – Técsi Zoltán: Szívünk hungarikumai
Makovecz Anna – Jánosi János (szerk.): Makovecz – …összekötni az eget és a földet… / …uniting heaven and earth… / …den Himmel und die Erde verbinden…
Csécs Teréz – Takács Miklós (szerk.): Beatus homo qui invenit sapientiam
Faludi Ildikó: A Gödöllői Királyi Kastélymúzeum / Das Königliche Schlossmuseum von Gödöllő / The Museum of the Royal Palace at Gödöllő / Le Musée du château royal de Gödöllő
Gyukics Péter – Tóth Ernő – Hajós Bence: Hidak mentén a Tiszán