Kastélyok ​a történelmi Magyarországról 2 csillagozás

Nemzeti örökségünk
Bagyinszki Zoltán: Kastélyok a történelmi Magyarországról

"és mond: Honfi mit ér epedő kebel e romok ormán?
Régi kor árnya felé, visszamerengeni mit ér?
Messze jövendővel komolyan vess öszve jelenkort:…"
(Kölcsey Ferenc: Huszt)

A költőnek e gyönyörű sorai felidézik a magyar történelem viszontagságokkal teli éveit, melynek során sokszor megkísérelték lerombolni az uralkodó osztály lakhelyeit, szimbólumait.
A magyar kastélyok, paloták, gyönyörű kis kúriák már-már kőhalmazzá váltak.
Istennek hála azért, hogy a rombolás megállt!
A még büszkén álló nemes építmények fennen hirdetik őseink tehetségét, kulturális ízlésvilágát, és egyben bizonyítják a magyarság helyét Európában.
Őseink maradandót alkottak, hisz műveik emberöltők óta állnak…

Publi-CITY "1492", Budapest, 1998

PhantoMina_BlackSwan>!
Bagyinszki Zoltán: Kastélyok a történelmi Magyarországról

Szeretem ezt a könyvet, egy ismeretlen ismerőstől kaptam ajándékba. Gyakran forgattam, mert a leírások érdekesek voltak, a képi ábrázolása meseszépek. Az ember gyakran elgondolkodik, milyen lehetett hercegnőnek lenni egy-egy ilyen palotában. A műben megyék szerint felosztva, tanulmányozhatjuk a kastélyokat, múltjukat és jelenükről is kapunk némi információt. Szép könyv.

Tóth Pál – Czeglédi Zsolt: Magyarország gyöngyszemei
Vida Péter: Magyarország képekben / Hungary in Pictures / Ungarn in Bildern
Faludi Ildikó: A Gödöllői Királyi Kastélymúzeum / Das Königliche Schlossmuseum von Gödöllő / The Museum of the Royal Palace at Gödöllő / Le Musée du château royal de Gödöllő
Berényi Mária: Mesélő házak
Tóth Pál – Czeglédi Zsolt: Magyarország, szeretlek!
Somogyi Győző – Szelényi Károly: Káli-medence / Das Kál-Becken am Balaton / The Kál Basin by Lake Balaton
Faludi Ildikó: A gödöllői kastély
Sárközy Mátyás – Lábass Endre – Benedek István Gábor – Lugosi Viktória – Deutsch Gábor – Szántó T. Gábor – Németh Gábor – Zeke Gyula: Kövek meséi / Stories in the Stones
Vízy László – Mattyasovszky Zsolnay Tamás – Vécsey Esther: Zsolnay épületkerámiák Budapesten / Zsolnay Architectural Ceramics in Budapest
Kállay István – Pusztai László – Stipta István – Bernáth Alex – Dercsényi Balázs – Déri Erzsébet – Nagy András: Bírósági épületek Magyarországon / Court Buildings in Hungary / Gerichtsgebäude in Ungarn