Pszichofitness 44 csillagozás

Kacagás, kocogás, lazítás
Bagdy Emőke: Pszichofitness Bagdy Emőke: Pszichofitness Bagdy Emőke: Pszichofitness Bagdy Emőke: Pszichofitness Bagdy Emőke: Pszichofitness

Ez a vademecum ("gyere velem") könyv a kíváncsiak és vállalkozó kedvűek számára született. Azoknak, akik szeretnék megismerni saját lelki működéseik titokzatos világát. De nem öncélúan. Szeretnének e tudás által olyan lehetőségekhez és készségekhez jutni, amellyel elősegítik testi-lelki egészségük megőrzését, jó közérzetük, fizikai fittségük, lelki egyensúlyuk fenntartását. Azokhoz is szól ez a könyv, akik hajszoltak, fáradtak, kimerültek, szomorúak, kisebb-nagyobb „ideges tünetekkel” bajlódnak, esetleg valamilyen tesi működészavar már előállott náluk.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Károli Könyvek - Monográfia

Mojzer, 2014
ISBN: 9789630978736 · Felolvasta: Bagdy Emőke
L'Harmattan, Budapest, 2013
L'Harmattan, Budapest, 2013

Aigi P

Bagdy Emőke: Pszichofitness Kacagás, kocogás, lazítás

Életvezetési szabályok nélkül egyszerűen nem lehet. Próbáltam, de nem. És amikor meguntam a próbálkozást választottam egyet. Ki tudja mi segít feloldani az élet hétköznapi problémáit. Az én szabályaimat az evolúció támasztja alá. Íme: Dobj, Döngölj, Durvulj, Dönts és Dobj! Egyszerű igazságok egy bonyolultnak tűnő világban. És a lényeg, hogy kizárólag nagy darab, verekedős srácokat válasszunk barátnak, mert velük sokkal könnyebb összefogni a gyengék ellen.
De sajnos ezek a szabályok is olyanok, mint a biciklizés. Vagyis hát ezeket is el lehet baszni (Durva, obszcén szó. Kérem, kiskorúak ne használják!).
Professzor, kandidátus, admirális, generális Bagdy Emőke szerint ez így nem helyes és ebben a könyvében a következő javaslattal él: Relaxálj, kacagj, kocogj, lazíts, érints és segíts. Nos, ez valóban merőben más.
A lényege, hogy a minket megpróbáló kihívásokra, életeseményekre igyekezzünk pozitív válaszreakciót adni. A keep smiling-nak egyébként régi hagyománya van irodalomban is. Nézzünk is egy ismert példát a Piszkos Fredből.

– Milyen kés volt?
– Acél. Keskeny penge, kissé hajlott. Nem látta?
– Várjunk… Csak lassan, kérem… Milyen volt a nyele?
– Kagyló.
– Hány részből?
– Egy darabból készült.
– Akkor nincs baj. Megvan a kés!
– Hol?
– A hátamban.
– Köszönöm…
– Kérem… A csapos mesélte, hogy milyen szép kés van bennem. Egy darab húszcentis kagylóritkaság.

Na ugye, hogy így is lehet.
Viccet félrehajigálva, ennyire nem lesújtó a véleményem, bármennyire is tűnik néha abszurdnak az ilyenfajta belső, lelki ellenállás gondolata.
Akár még működhet is, bár valahol azt gondolom mielőtt mindenre így nézünk próbáljuk kielemezni a problémát és önmagunkban is kicsit mélyebbre ásni . És kevéssé hiszem, hogy minden rosszat jóvá változtathatunk szemléletváltással. Tovább menve azt sem, hogy akár egyáltalán meg kell-e próbálnunk.
Ettől függetlenül kocogjunk, nevessünk, érintsünk, lazítsunk és segítsünk amennyit csak lehet mert az mégiscsak egy boldogabb életet tehet lehetővé.

DaTa P

Bagdy Emőke: Pszichofitness Kacagás, kocogás, lazítás

Hangoskönyvként hallgattam. Kacagás, kocogás, lazítás, érintés, segítés. A pszichofitness öt alappillére. Bagdy Emőke remek stílusban ad elő, és hasznos tippeket, gyakorlatokat mutat meg, amit a mindennapok során használhatunk. A stresszkezelés elsajátítása mindannyiunk elemi érdeke, ehhez Bagdy Emőke kiváló segítséget ad itt. Ajánlom. Nagyon.

KingucK

Bagdy Emőke: Pszichofitness Kacagás, kocogás, lazítás

Bagdy Emőke könyvei mindig feltöltenek :)
Olyan pozitív életszeretet van bennük, hogy néha érdemes beleolvasni vagy egy-két előadását megnézni.
Ebben a kötetben a stressz levezetésre és az ellenállásra felkészítő kis praktikák vannak.

Mindenkinek erősen ajánlom!

Adryenne1991

Bagdy Emőke: Pszichofitness Kacagás, kocogás, lazítás

Fogalmam sincs, hogy mit kellene róla írnom, és azt sem, hogy egyáltalán ennyi csillagot érdemel-e.
Hangoskönyv formájában hallgattam meg. Egy rész kivételével az egészet egy nap alatt hallgattam meg (vasalás közben).
Érdekel a téma, de nekem ez túl tudományos, túl bonyolult volt.
Nagyon sok részt nem értettem, ami érdekelt volna.
Én több gyakorlati tanácsot mondtam volna el, és egyszerűbb halandók számára is érthetően fogalmazok.
Ettől függetlenül úgy érzem, hogy kicsit hozzám adott a könyv valamit. Az utolsó kis részecskét biztosan többször is meghallgatom majd.
Ezen kívül a rövidke, egyszerű gyakorlatokat is alkalmazom majd, amikor alkalmam lesz rá. :)

Galambdúc

Bagdy Emőke: Pszichofitness Kacagás, kocogás, lazítás

Nagyon jó kis gyűjtemény, s bár a szerző nem a kedvencem éppen (kissé irritál az előadási stílusa), írni egészen meggyőzően és alaposan ír az önsegítő módszerekről. Van a könyvben sok jó gyakorlati tanács is, főként a mindennapi ellazulásra vonatkozóan, szóval ez a mindössze 100 oldalnyi írás hasznos lehet bárkinek. Érdekes tények vannak benne a stresszről és az ember idegrendszerének sajátos működéséről.

ptagi P

Bagdy Emőke: Pszichofitness Kacagás, kocogás, lazítás

Először egy kétnapos tréningen hallottam mindazt, ami a könyvben is megíródott. Mégis jó volt újra, kicsit rendszerezve is átolvasni mindent.
Sok aha-élményt adott már első hallásra is. Annyira banális tanácsok, hogy nem is értem, magamtól miért nem sikerült felismernem bizonyos összefüggéseket (talán mert nem én vagyok bagdyemőke).
Volt olyan is, amit keresztyén emberként fenntartásokkal olvastam, na de hát ez nem is teológia, hanem pszichológia, amelyek noha határterületei egymásnak, de nem ugyanabból a szemszögből közelítik az embert.

Judit0323

Bagdy Emőke: Pszichofitness Kacagás, kocogás, lazítás

Ha rajtam múlna kötelező tananyag lenne.

Filippino P

Bagdy Emőke: Pszichofitness Kacagás, kocogás, lazítás

Egyszerűen odavagyok ezért a nőért! Hihetetlen, amiket mond, és ahogy mondja.Tiszta, erős, harmonikus. Speciel ez a könyv szakmaibb volt, mint a vele egy című előadás- amit előbb láttam-, de ennek köszönhetően odaképzeltem Bagdy Emőke hangját a sorok közé, és így csak megerősített a mondanivalójában.

Bagdy Emőke: Pszichofitness Kacagás, kocogás, lazítás

Már több előadáson vettem részt a stresszről és kezeléséről, de mégis több új dolgot hallottam és tudatosítottam magamban.
Nem árt tisztába lenni ezekkel a dolgokkal. A tudatosítás fél siker a minket eltemető stresszfolyam alatt.

P_Eni P

Bagdy Emőke: Pszichofitness Kacagás, kocogás, lazítás

Lényegretörő, közérthető, felrázó. Pont, amilyennek egy ilyen jellegű könyvnek szerintem lennie kell.

Az első részen, ami az emberi idegrendszer működéséről szól, nehezebben rágtam át magam, de szükség van erre is a téma megértéséhez, átlátásához. Több „aha” élményem is volt olvasás közben.
Legjobban a gyakorlati tanácsokat tartalmazó fejezet tetszett, egész biztosan ki fogom próbálni mindegyiket.

sassenach

Aki rágódásba ragad bele, nem is keres kiutat, megoldást, az egyre depressziósabbá válik. A rágódás akadálya lehet a problémával való aktív megküzdésnek és így a helyzetbe belebetegedhetünk.

sassenach

A humoristák „alaptermészetét” vizsgáló lélektani próbálkozások meglepően egybehangzó eredménye, hogy minden humorista depresszióra hajlamos. Saját pesszimizmusának „orvosaként”, foglalkozásával azonban átfordítja a negatív készségeket társas szempontból is nagyra értékelt, önmagának is hasznos értékké.

sassenach

A szellemet nem lehet fogságba ejteni, a hit nem ismer határokat.

Annamarie P

Nem a feladatkör betegít meg, nem az ezzel járó megterhelések, hanem az, ahogyan az ember reagál, értékel, viszonyul, viselkedik.

levai_dora

Testtartásunkban közvetlenül kifejezésre jutnak lelkiállapotaink, hangulataink. Jellegzetes fizikai tartáshoz gyakran kapcsolunk jellembeli, a „lelki tartásra” vonatkozó megállapításokat.

sassenach

A drog, a kábítószer, alkohol enyhülete, de még a halál békéjének ígérete is többet ér az önmaga elől menekülő embernek, mint az elviselhetetlen élet.
Alapos okunk van tehát arra, hogy keressük a megtartó, segítő/önsegítő magatartásmódokat, feltárjuk azokat a titkokat, amelyek az ellenállás és küzdelem erőit, a megerősödve túlélés lehetőségeit adják kezünkbe.

sassenach

… az is fontos, hogy úgy ügyeljünk testi-lelki egészségünkre, mint pl. fogaink épségére. Csakhogy a fogainkat ápoljuk, naponta tisztálkodunk, ezt is természetesnek vesszük. Arra viszont már ritkán gondolunk, hogy a lelki szervezetünket is ápolnunk, gondoznunk kell.

Emmus

A félelemre pazarolt időt érdemes hasznosabbra fordítani, hiszen a félelemben is a „rossz” állandóságnak torokszorító gyötrelme és jövőbeni rossz bekövetkezésének hiedelme bénítja meg értelmünket és cselekvő erőnket.

Kapcsolódó szócikkek: értelem · félelem · rossz
ciemat P

Velem sincs minden rendben, veled sincs minden rendben, és ez így van rendben…

II. rész 1. fejezet

Annamarie P

A stresszel való küzdelem folyamatára és kimeneteli esélyeire vonatkozó vizsgálatok egyértelműen elénk tárják, hogy a stresszhelyzet kevésbé szövődményes, nem károsító, nem betegít meg, ha 1. a helyzet felett kontrollt szerezhetünk; 2. ha „látjuk az alagút végét”, tehát, van a helyzetnek bizonyos kiszámíthatósága, tudjuk, mit várhatunk (bejósolhatóság); 3. képesek vagyunk a helyzet befolyásolhatóságának, illetve értelmének hitét, belső meggyőződését kialakítani.