Az ​evés öröme, szenvedélye, szenvedése 15 csillagozás

Bagdy Emőke: Az evés öröme, szenvedélye, szenvedése

„Örök az ember sivár ösztöne, leghatalmasabb testi ösztöke, enni, szeretni és szeretve lenni, az élet titka mindössze csak ennyi.”
Mit együnk és mit ne együnk? Hogyan ismerhetjük fel a hibás étkezési mintákat és mit tehetünk ellenük? Hogyan alakíthatja az evés, a közös étkezés társaskapcsolatainkat? Mi a szerepe a különböző ízeknek? Hogyan lehet a közös étkezés a szeretet ünnepe? Milyen a szeretet íze? Ebben az előadásában Dr. Bagdy Emőke, többek között, ezekre a kérdésekre ad választ kedves hallgatóinak.

Kossuth, Budapest, 2016
ISBN: 9789630985024 · Felolvasta: Bagdy Emőke

Annamarie P>!
Bagdy Emőke: Az evés öröme, szenvedélye, szenvedése

Nem volt vele baj, de hallottam már ebben a témában számomra jobban tetsző előadást is.

Schonek_Zoltán_Nandagópa I>!
Bagdy Emőke: Az evés öröme, szenvedélye, szenvedése

Összességében érdekes volt. Az elejét (pl. nyelvi utalások, összefüggések elemzése) kicsit túlmagyarázónak éreztem, az lehetett volna rövidebb, és maga a lényegi tartalom pedig kicsit jobban, részletesebben kifejtett. Meg/felrázó újdonságot nem találtam benne, de ennek ellenére, ill. ezzel együtt érdekes és elgondolkodtató olvasmány.

Viki_Szeiman>!
Bagdy Emőke: Az evés öröme, szenvedélye, szenvedése

Okosabb nem lettem, ami ebben elhangzott, már az ismereteim közt volt, de persze ez elég szubjektív.