Határtalanul 15 csillagozás

Badár Sándor – Horváth János: Határtalanul Badár Sándor – Horváth János: Határtalanul

Kedves Olvasónk!

Újabb könyvünkön keresztül a Világ egyik fontos eseménysorozatába nyerhetsz betekintést. 1992-t írunk. Nagyon fontos időszak, hiszen már több mint három éve elkezdődik Európában egy folyamat: szögesdrótok, falak omlanak le, határok mosódnak össze, családok és barátok vagy ellenségek találnak újra egymásra. Trabantok és Wartburgok rajtolnak el szabadságkereső útjukra, és elindul hódító útjára az internet is, egy olyan kapu és eszköz az emberek kezében, amelyet még nem is sejtenek.

Mi sem. Annak a kis magyar csapatnak a tagjai, akik boldogan tértek haza az albertville-i téli olimpiáról, hogy új reményeket keressenek és új kalandok felé tekingessenek. Amennyiben lelkes olvasónk vagy, és miért ne lennél az, akkor bizonyos fokig már betekintést nyerhettél előző útjainkba… Ebben a könyvünkben a még számunkra is sötét foltoknak tekinthető utazásokra és történetekre világítunk rá. Tarts velünk!

Ez itt a trilógia negyedik része!

Jaffa, Budapest, 2014
Jaffa, Budapest, 2013

Alaszka

schummyka>!
Badár Sándor – Horváth János: Határtalanul

„A trilógia negyedik része” :)
…nekem pedig a harmadik könyvem tőlük (kicsit furán olvastam őket: Jappán – Ámerika, majd ez a könyv és a 3. lesz nekem az utolsó) Most h már ezt elolvastam és belekezdtem a KEK-be, felállíthatok egy sorrendet: Jappán / Ámerika / Határtalanul / KEK, szóval pont olvasási sorrendem. Ez a könyv főként Alaszkáról, ill. magyarországi eddig kimaradt történetekről szól és nagyon jó h visszatértek az első könyves formátumhoz, azaz sok kép a könyv elején és a végén.
Azt lehet kevesen tudják, hogy a „Cadillac Drive” c. műsor, ami a Fábry-Wahorn páros USA-Budapest road movie története az igazából kicsit a Badár Sándor – Horváth János párosé is, ugyanis Alaszkáig ők is kísérték a Cadillac autót! Szóval pár Fábry-s történet is található a könyvben.

Szencsike P>!
Badár Sándor – Horváth János: Határtalanul

Újabb remek sztorikban gazdag könyv. Megint nagyokat nevettem a kalandjaikon. Sikerült beleborzonganom a tigriskurrugásba, és Alaszka és Magyarország ugyanannyi kalandot tartogat. Szuper :)

Ez a 2. könyv amit olvastam tőlük :D
Majd jöhetnek a következők.

Jókat röhögtem rajtuk.
Egy két helyen tényleg vissza kellett olvasni hogy most ki is mondja a dolgokat, de egy idő után nem zavart.

Virág_Zsolt>!

Nagyon sokat röhögtem rajta
Sokszor
Hangosan
Kéthülyék!

Molymacska>!
Badár Sándor – Horváth János: Határtalanul

Nem volt rossz, nem volt rossz, de nem volt olyan mint az előzőek. Lehet itt már kifogytak a humorból, de igazából nem is baj Kedves kis történetek voltak.

Szencsike P>!

Végül is tigristől nem kapsz Lyme-kórt.

141. oldal A farkasember (5. fejezet), Jaffa, 2013.

Kapcsolódó szócikkek: Lyme-kór
Leah P>!

-Horváth János egy, egyetlenegy eszközön tudott közlekedni, az az anyja Camping biciklije volt.
-Piros Camping bicikli.
-Az nem piros volt, hanem lila.
-Egy ilyen bordóspiros, na!
-Lilás, maradjunk ebben.
-Kicsi lila is, jó.
-Aminek annyira elvolt ferdítve a kormánya, mert a ferde vállával úgy tudta tekerni, hogy azon senki más nem tudott közlekedni még az anyja sem. Csak ő, kizárólag ő.

91 - 92.old Jaffa, 2013.

Kapcsolódó szócikkek: kerékpár
Leah P>!

-Okulásként csak meg kellett volna nézni a Csillagok háborúja második részét, hogy hogyan kell túlélni a rettentő hideget… mondjuk, egy lézerkard mindenképpen kellett hozzá. Nektek volt lézerkardotok?
– Melyik második részét? …
-Nincs több mondanivalóm.

116. oldal Jaffa, 2013.

Kapcsolódó szócikkek: Csillagok háborúja · Csillagok háborúja
Leah P>!

-Nyáron motorcsónakban, télen motoros szánon halnak meg, meg nyáron…
-…vízibiciklivel.
-Nem! Hogy hívják ezt, ami a vízen megy, és motorja van neki? Jetski!
-Quad. Ja, dzsetszki. Nédd mán! Az amerikás magyar.
Jetski .

191. oldal Jaffa, 2013.

Kapcsolódó szócikkek: motorcsónak
Leah P>!

-… befutott a térbe egy alaszkai malamut de nem hiszed el, mintha egy az egyben a Mr. T-t láttam volna meg.
-Na! Most ezzel egy olyan kaput nyitottál meg, mert innentől kezdve, aki nem olvasta , vagy nem olvassa el a KEK (Közép-Európai kalandok) című könyvet…
-…vagy nem ismerte személyesen Mr. T-t…
-…semmit nem ért meg ebből a könyvből.

63. oldal -- Jaffa, 2013.

Leah P>!

-[…]Szegény olvasó meg csak kapkodja a fejét, mert azt sem tudja, hogy éppen hol jár. Az utolsó hasznos információ ebből a korból az volt, hogy moziba megyünk. Erre emlékszel?
-Ilyen sokszor volt. Ha nem edzettünk vagy nem utaztunk, akkor általában moziba mentünk, mert Szentesen sok szórakozás, ahogy máshol sem , nem nagyon volt.
-Igen , de ez konkrét. Ha elkezdem, annyit mondok bagoly, akkor rögtön emlékezni fogsz.

51. oldal Jaffa, 2013.

Leah P>!

Sajnos, úgy vagyok a Golden Gate-el lefotózva, és egész életemben ezt kell néznem , hogy folyik a gyereknek a takony az orrából…

42. oldal Jaffa, 2013.

Kapcsolódó szócikkek: Golden Gate Híd
Leah P>!

-[…] Akkor hozzanak kávét! Hoztak is olyan kávét, hogy ránézésre olyan volt mint a tevenyál. Abban a pillanatban mondtam, hogy kávét nem , inkább tea. Sanyi megivott három kávét.
-Persze hogy megittam. Ki tudja mikor fogunk megint kávézni. Ráadásul ingyen volt. Az igyenkávé, még hogyha szar is, akkor is jól esik. Egyébként elég erős kávé volt, valami furcsa különleges ízzel.
-Na, és itt volt a baj, mert a kávétól fölpörögtél. Először elkezdted az Egri Csillagokból az idézetet, amit csak te értettél…Ez nagyon jó volt, mert akkor megtudtuk, hogy ez nem arabul, hanem törökül van, ráadásul középkori török nyelvet szedett össze a Gárdonyi, úgyhogy, ebből a líbiaiak csak az Allahot értették meg […]

47. oldal Jaffa, 2013.

Kapcsolódó szócikkek: Gárdonyi Géza · kávé · tevenyál
Leah P>!

Azt beszélgettük, hogy föl kéne olvasztani. A felolvasztás jól sikerült, mert közel raktuk a termoszt a tűzhöz, ezért elolvadt a termosz. Lett belőle egy fagyott, amorf valami […]

115. oldal Jaffa, 2013.

Leah P>!

-[…]Gyönyörű fehér farkaskant kell elképzelni, gyönyörűt, tényleg meseszépet. Ki is fejlődött szépen, nagyon ígéretes volt, szép és nemes állat. Nagyon okos. És Osu ugyanúgy járt, mint a többiek, őt is megmérgezték.
-Ezért kell hülye meséket olvasni a gyerekeknek. Az emberekben ott van az előítélet.

162. oldal Jaffa, 2013.

Kapcsolódó szócikkek: farkas