Szövegértés ​lépésről lépésre 1 csillagozás

Bacskó Márta – Balázs Nikolett – Kőrös Kata – Madocsai Kinga – Mohácsi Eszter – Raátz Judit – Sáfrán Réka: Szövegértés lépésről lépésre

Ma ​már mindenki számára világos, hogy a szövegértés fejlesztése elengedhetetlen feladat, mely csak tervszerű és folyamatos gyakorlás révén valósulhat meg. A fejlesztést kiadványunk folyamatként kezeli, változatos, érdekes feladatokon keresztül tudatosan gyakoroltatja a különféle szövegtípusok megértését. A kötet felépítésénél, tematikus sokszínűségénél fogva egyedülálló a hasonló témájú gyakorlókönyvek piacán. A könyv megírását egyéves kutatómunka előzte meg az alkotószerkesztő, Raátz Judit vezetésével. Kilencvenöt, típus szerint válogatott feladatsort tartalmaz. A feladatok változatosak, a fokozatosság elvét követik. Feladatsorok készültek a mindennapi életben nélkülözhetetlen, dokumentum jellegű szövegekhez, nyomtatványokhoz. Az alkotók a kötet összeállításánál a PISA-felmérések szövegtipológiájához alkalmazkodtak. A kiadványt elsősorban a középiskolásoknak és az általános iskola felső tagozatos diákjainak ajánljuk, de hasznos lehet azoknak is, akik szeretnének figyelmes,… (tovább)

224 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789631966992

Takácsné Nagy Judit: Jól olvasom, jól értem
Földvári Erika: Fogalmazás 4. Munkatankönyv
Árvainé Libor Ildikó – Bondor Mónika: Heti gyakorló 1. osztály I. félév
Burai Lászlóné – Faragó Attiláné: Hétszínvirág munkafüzet 3.
Földvári Erika: Olvasás munkafüzet 3.
Bácsi János: Kompetencia alapú munkafüzet magyar nyelv és irodalomból – 4. osztály
Kovács Tibor – Széllné Király Mária: 30 szövegértés magyar nyelv és irodalomból
Szabó Ágnes: Kompetencia alapú feladatsorok magyarból 3. és 4. osztályosoknak – Szövegértés
Földvári Erika: Nyelvtan 2. Munkatankönyv – II. félév
Maklári Tamás: Lazán németül I.