Együttélősdi 7 csillagozás

Bácskai Júlia: Együttélősdi Bácskai Júlia: Együttélősdi

Férfi és nő együttélése kimeríthetetlen tárháza az irodalomnak. Bácskai Júlia tanulmányai arról szólnak, hogy amennyi kapcsolatunk, annyi énünk is van. Az esetek többségét a szerző ironikus köntösbe öltöztetve tárja elénk. Szakításaink, válásaink, vagy éppen a rossz házasság melletti kitartásunk, megcsalásunk és megcsalatásunk, féltékenységünk, szerelmeink és szexuális életünk kínjai – örömei elevenednek meg Az élet dolgai új kötetében.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Az élet dolgai

Saxum, Budapest, 2011
Korona, Budapest, 1999
344 oldal · ISBN: 9639191442 · Illusztrálta: Szyksznian Wanda

Zábráczky_Olivér>!
Bácskai Júlia: Együttélősdi

Meglepően könnyed és olvasmányos rövid történetek, helyzetek. Tudományosabb megközelítésre számítottam. Olyan mintha novellák alapötleteit sorakoztatná fel.

Juditha P>!
Bácskai Júlia: Együttélősdi

Meglepően könnyed, szellemes, elgondolkodtató írások sokasága. Azért kicsit „komolyabb” megközelítésre számítottam. Néhány boncolgatni való téma azért függőben maradt, úgy érzem.

Bácskai Júlia: Együttélősdi

Nem egészen azt kaptam, amire számítottam, de nagyon tetszett. Könnyed stílusban íródott, nincsenek benne nagy elméletek vagy empirikus kutatások eredményeivel alátámasztott tények, mégis érződik belőle egyfajta bölcsesség (nem mindentudóság), talán egyszerűen az élettapasztalat – ahogy a Dobó Kata által megformált Zsófi művésznő mondja a Csak szex és más semmiben: Az évek meg a rutin! Az emberek, rövid történeteik – tulajdonképpen csak illusztrációk – a gyarlóságokkal együtt is nagyon szerethetők. A „lábjegyzetekben” – melyeket Alföldi Róbert, Batiz András, Demjén Ferenc, Kaló Flórián és Verebes István készítettek, helyenként szintén nagy igazságokat olvashatunk.

metahari P>!

A szex minden egyes alkalommal halálugrás, bele az ismeretlenség sötétjébe. A jól ismert partnerrel is új és más minden nap, minden éjszaka. Más lesz a ritmusa, másképp adja magát a férfi és másképp fogad be a nő. Át kell hatolni egy ismeretlen falon, át kell hatolni egy másik testbe, be kell engedni egy idegen testet. Megsemmisülve felemelkedni.
Ehhez hihetetlen mértékű BIZALOM kell. Bízni abban, hogy a halálugrás közben elkap, hogy az én megsemmisülése nem szegényebbé tesz, hanem gazdagabbá, bízni abban, hogy a birtoklás értem és nem ellenem lesz.

gingalló>!

Jól teszi a nő, ha kitalálja a saját életét, szabadidejét a gyereke nélkül is. Ha soha nem hagyja magára, de néha másokra hagyja.

tothmozerszilvia I>!

Minden gyerek arra vágyik, hogy szeressék őt, de úgy, ahogy senkit – és nem úgy, ahogy a többit –, úgy ahogy csak őt és kizárólag őt lehet szeretni!

Testvérek játékai, 64. oldal

tothmozerszilvia I>!

Az első szerelem azért szép, mert még nem csúfítják el az embert az azután következő sérülések sebhelyei.

Az első szerelem, 258. oldal

tothmozerszilvia I>!

Szóval a pszichológus is csak ember, aki csodálkozik, és tetszik neki, hogy semmin se kell csodálkozni.

A szerelem és/vagy barátság pszichológiája, 262. oldal

tothmozerszilvia I>!

Hát mi más a színház, mint csábítás, vonzás és erotika? A rendező elcsábítja a színészt és a színésznőt. A színész elcsábítja a rendezőt. A főhősnő a főhőst. Rómeó Júliát. Vagy a dajkát. (Ízlés szerint.) Aztán mindenki együtt és külön-külön elcsábítja a nézőket. Együtt és külön-külön. És mindenki mindenkivel elcsábul. Képletesen, de akár szó szerint is.

A színház és a szex, 111. oldal