Gombák ​2. 21 csillagozás

1987 – Rajzolta F. Gyurkó Gizella
A legfontosabb ehető és mérges gombákat a Búvár Zsebkönyvek sorozatban a Gombák első kötete mutatta be. Újabb könyvünkben törpék és óriások, feltűnő gombák és alig észrevehető apróságok egyaránt szerepelnek. Ha ezek étkezési vagy mérgezési szempontból nem is mind jelentősek, kivétel nélkül fontos láncszemek a természet szervesanyag-körforgásának biztosításában.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Búvár Zsebkönyvek Móra

Móra, Budapest, 1987
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631153622 · Illusztrálta: F. Gyurkó Gizella

Boglinc P>!
Babos Lórántné: Gombák 2.

Szintén, mint elődje. Szuper élmény volt, hogy rájöttem, én bizony korábban már találtam csíkos pohárgombát, fotóztam is, akkor még nem tudván, mi is ez, csak reménykedve, hogy valamilyen apró gomba. Bár keresgéltem, akkor nem találtam meg az internet bugyraiban, de a könyv segítségével végre nyugodtan alszom, hogy mindezt tudom. :D

Móra, Budapest, 1987
64 oldal · keménytáblás · ISBN: 9631153622 · Illusztrálta: F. Gyurkó Gizella
Kicsibogár>!
Babos Lórántné: Gombák 2.

Újabb kedvenc sok-sok újabb érdekes információval.
Nem mindegy milyen gomba milyen talajon él meg, ez egy jó infó az ehető gombákhoz, amik főleg savas talajon élnek. De nemcsak az ehetők, így ez csak egy szempont a sok közül.
Barna tinorú – vágásra/ nyomásra kékül.
Cinóberszínú bőrgomba- piros az egész.
Csípős ízű a feketésvörös galambgomba
Csillaggomba, aminek az alakja is csillag.
Szeretem a Búvár könyveket, és ez is biztos újraolvasós lesz.

aszor>!
Babos Lórántné: Gombák 2.

Mennyi gombafaj van! Ebben a kis könyvecskében is sok ismerős gombára akadtam.. Ilyenek voltak a tapló gombák, amik a fák törzsén nőnek. A Vöröses kénvirággombával is már találkoztam a fák tövében. Aranyos neve van a Piruló őzlábgombának, melynek kalapja, törzse vágásra, fogásra narancsszínűre változik.
Megtudtam, hogy a Ráncos tintagomba ehető, de ha alkoholt iszunk rá, mérgezővé válik.
Gombaszakértő biztos nem vált belőlem, de örömmel olvasgattam ezt a remek kis gombákról készített gyújteményt.