Tourismus, ​hin und zurück 5 csillagozás

Felkészítő- és gyakorlókönyv a német szakmai nyelvvizsgákra
B. Zuba Mariann – Karácsonyi László Tamás – Kovács Krisztina – Révné Lőrinc Anna: Tourismus, hin und zurück

„Sokat ​kell tanulnunk ahhoz, hogy keveset tudjunk.” (Montesquieu)
A turizmus a XXI. század egyik legígéretesebb gazdasági ágazata, ahol egyre nagyobb az igény az idegen nyelven jól kommunikáló szakemberekre. Ehhez szükség van nyelvtanulást segítő, támogató kiadványokra.
A most „megszületett” mű – amely egy komoly tudású és kiváló pedagógiai módszerekkel rendelkező „szerzőcsapat” munkája – ezeknek az elvárásoknak igyekezett megfelelni. Sikerrel!
A nyelvkönyv a középfokú szakmai nyelvvizsgára készülők számára nyújt gondosan összeválogatott ismeretanyagot. Fejezetei az idegenforgalom szakterületei szerint kerültek kialakításra. Kész tudásanyagot kínál „tálcán”, megkönnyítve ezáltal a felkészülés folyamatát. Az egyes témák hiteles szókincse és szakszavai olyan szövegkörnyezetben és szituációkban sajátíthatóak el, ahogy az a turizmus területén a mindennapok gyakorlatában előfordul. A szerzők a KITEX szakmai nyelvvizsga követelményrendszerére építve állították össze az… (tovább)

blueorchid>!

A legjobban összeállított nyelvvizsgafelkészítő könyv, amit láttam! Rengeteg új kifejezést megtanultam, fejlődött a szókincsem, beszédkészségem. Sajnálom, hogy már nem vizsgázhatok le belőle. :'(

roganedina>!

Nagyon jó könyv, sok feladattal, teszttel, szerintem ideális a nyelvvizsgára való felkészülésben. Bár a szavak terén erős kiegészítésre szorul, érdemes a Hegyi Boglárka-féle 1000 Fragen 1000 Antworten: Gastronomie – Tourismus könyvvel együtt használni.

Papusz>!

Hasznos „kis” könyvecske, azt hiszem, még jobban felkészített volna, ha van időm rendesen átnézni :P

Anneli Billina: Fit in Grammatik A1/A2
Einhorn Ágnes – Petneki Katalin – Szablyár Anna – Zalán Péter: Érettségi, felvételi nyelvvizsga tesztek – Német
Gáborján Lászlóné – Molnár Judit: Német szövegek értése, fordítása
Antal Mária: Hallás utáni szövegértés a nyelvvizsgán – Német 2. – Középfok
Friederike Jin – Jutta Neumann – Joachim Schote: Pluspunkt Deutsch Österreich A2 – Kursbuch
Rosa-Maria Dallapiazza – Eduard von Jan – Til Schönherr: Tangram Aktuell: Kurs- Und Arbeitsbuch 2. – Lektion 1-4
Friederike Jin – Jutta Neumann – Joachim Schote: Pluspunkt Deutsch Österreich A2 – Arbeitsbuch
Rosa-Maria Dallapiazza – Eduard von Jan – Beate Blüggel – Anja Schümann: Tangram Aktuell: Kurs- Und Arbeitsbuch 2. – Lektion 5-8
Deák Ágnes – Czigány Zsuzsa: Német középfok
Szalai Elek: Német tesztek nyelvvizsgákra