83. legjobb romantikus könyv a molyok értékelése alapján
88. legjobb fantasy könyv a molyok értékelése alapján

Lélekvesztők 406 csillagozás

B. N. Toler: Lélekvesztők

Hat ​évvel ezelőtt egy tragikus baleset megváltoztatta az életem. Örökre.
Charlotte a nevem, de általában Charnak hívnak. És van egy különleges képességem: tudok a holtakkal beszélni.
Látom azokat a lelkeket, akik nem tudnak átkelni, mert valamilyen elvarratlan szál még itt tartja őket. Fáradhatatlanul segítettem nekik, de ennek az volt az ára, hogy feladtam a saját életem. Végül pénz, otthon és remény nélkül már csak egy megoldást találtam.
De abban a pillanatban, ahogy a halálba ugrottam volna, Ike McDermott megmentett. Ez a jóképű katona megmosolyogtat és felvidít mindenkit. Kedves és gyengéd.
És nem él.
Megállapodást kötöttünk. Segít nekem otthont és munkát találni, ha én is segítek neki. Az ő lezáratlan ügye az ikertestvére. George szétesett Ike halála óta, aki addig nem bír békében átkelni, amíg a bátyja élete egyenesbe nem kerül.
Amikor beleegyeztem az alkuba, fogalmam sem volt, hogy bele fogok szeretni mindkettejükbe. Márpedig azzal, ha… (tovább)

Eredeti mű: B. N. Toler: Where One Goes

Eredeti megjelenés éve: 2015

WOW, Budapest, 2015
320 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158027045 · Fordította: Dudás Éva

Ike McDermott · Charlotte ’Char’ Acres · George McDermott · Sniper · Cameron McDermott · Anna · Beverly McDermott · Misty

Nikolett0907 P
B. N. Toler: Lélekvesztők

Végre találkoztam egy olyan könyvel ami kívül is és belül is gyönyörű. Ami teljesen összetör, de pont a megfelelő időben fel is emel. Ami elemészt, de amikor már úgy érzed nem bírod tovább elenged és megkönnyebbülést okoz.

Fantasztikusan megírt, igazán szívbemarkoló, néhol sokkoló történetet sikerült olvasnom.
A négy férfi közül a legfiatalabb testvért imádtam a humoráért és természetesen hatalmas rajongás alakult ki Ike iránt. A búcsú tőle számomra is legalább annyira fájdalmas lett, mint a többieknek.
Örülnék ha olvashatnék a legfiatalabb fiúról, páratlan humora van, hangosan kacagtam.

Összességében nagyon tetszett.
Ajánlom és kedvenc! :)

Kikiriki
B. N. Toler: Lélekvesztők

Ismét egy olyan könyv, ami kívül is, belül is gyönyörű, ami összetör, de közben nem egyszer megmelengeti szívedet, rabul ejt, beférkőzik a gondolataidba.

Nagyon megérintett, rengeteg érzelmet váltott ki belőlem.
Sírtam, nevettem, dühös voltam, szerelmes lettem, és meglepően gyorsan olvastam ki.
Ez a könyv megmentett. Imádtam. Sokkal, de sokkal többet szeretnék neki adni 5 csillagnál.

Egyszerűen csak annyira csodálatos. :')

Gorkie P
B. N. Toler: Lélekvesztők

Nagyon szerettem volna ezt a könyvet a polcomon látni, amint először olvastam róla. Az a nagy szerencse ért, hogy megnyertem a kiadó nyereményjátékán. Hihetelenül örültem. :)

Nehéz írni még mindig, mert ha rágondolok, ami sűrűn megtörténik, nehéznek érzem a szívemet. Olvasás közben, mintha mázsás súlyt tettek volna rá.

Bővebben:

MFKata P
B. N. Toler: Lélekvesztők

Olyan, mintha a szívem hivatalosan is millió apró fájdalmas darabra robbant volna.

Ez pont olyan könyv, amiről nem tudok elfogultság nélkül írni. Az első oldalaktól kezdve tudtam, hogy nem úszom meg sírás nélkül. Mélyen megérintett a történet, az érzelmek széles skáláját átéltem. És imádtam és kedvenc lett!
Bővebben»

Tünde_JLT I

Lélekvesztők

Elvesztettem a lelkem,
s újat kaptam helyette.
Sajog a régi helye,
s ugyanakkor békét ad az új.

Mrs_Curran_Lennart P
B. N. Toler: Lélekvesztők

Abszolút öt csillagos gyönyörű könyv, bár kibőgtem rajta mindkét szemem. Aki elolvassa, tuti, hogy beleszeret Ike-ba, annyira édes. Disznóság, ami történt vele. Nem akarok cselekményleírásokba belemenni, nem is lenne egyszerű. El kell olvasni, és kész! A borító gyönyörű, a fordítás szerintem szépen visszaadja a mondanivalót. Az írónőt Kim Holden segítette ( a Bright Side írója) , ami szerintem meg is látszik a könyvön. Lányok, zsepiket elő, és olvassatok!

Naiva P
B. N. Toler: Lélekvesztők

Annyira magával ragadó és olyan szép, nem szokványos szerelmi történet volt, hogy alig bírtam letenni, pedig legalább a könyv nagy részén, csak úgy záporoztak a könnyeim. Hasonló alaptörténettel már találkoztam, de azok aligha nyűgöztek le ennyire. Már egy jó ideje ott figyelt a polcomon a szépséges borítójával, de nem is értem, miért halogattam eddig. Talán a szerelmi háromszög volt a visszatartó ok, de az egyáltalán nem volt zavaró. Sőt! Elhitette velem, hogy lehet egyszerre 2 személyt is szeretni, csak egészen másért, máshogy.
Nagyon bírtam majdnem minden szereplőt. Szerettem Charlotte-ot és George-ot, de Ike-ot egyszerűen imádtam. Én nem tudtam volna őt elengedni. Life can be so unfair
Az életkorukra azért kíváncsi lettem volna, de a magam módján sikerült azokat kilogikáznom a leírtakból.
Ez a könyv többet érdemelne, mint 6 csillag, pedig az epilógust nem éreztem a történet részének. El lehetett volna hagyni. Sokszor lélegzetvisszafojtva olvastam a sorokat. Különösen a vége felé. Egy újabb könyv, amit olvasás után is szorosan magamhoz öleltem.♥

_Eriii P
B. N. Toler: Lélekvesztők

Ismeritek azt az érzést amikor egy könyv annyira gyönyörű, annyira magával ragadó, hogy úgy érzitek ez a ti könyvetek? Gondolom igen…..
Ez a könyv, valami csodálatos, különleges, és szívfacsaró volt. Megnevetett, megbőgetett, de a végén boldogan csuktam össze. Ezek azok a könyvek, amelyeket Imádok. Charlotte egy igazan különleges lány, az első pillanattól fogva szívembe lopta magát. Annyira jó a stílusa, a kisugárzása, hogy valami elkepesztő. Ike szívem csücske, te jó fiú. Miért, miért, csak ezt tudtam hajtogatni. Annyira gyönyörű életet festettetek le Charlotte-val, hogy végig bömböltem.
George, hiába nah, nálam azok a fiuk a rozsászínköd akiknek van egy kis rosszfiús beütésük. Es George valami elkepesztő egy srác volt.
Imádtam Ike családját, de különösen Cameront, annyit nevettem mikor a mamáját ugratta(ehh te kis csibész)….Ajánlom azoknak, kik szeretnének valami különlegesen szépet olvasni……

Bitten
B. N. Toler: Lélekvesztők

Ha belegondolsz a lelkünk apró darabkákból áll, ezeket a darabkákat mi magunk adjuk hozzá az által, ahogy a mindennapjaink telnek és a cselekedeteink formálják a perceket.
Szereplők személyiségei egy alaposan átgondolt és megformált jellemek, az írónő ezt „mesterfokon űzi” – le a kalappal!
Ike… hát igen…. szerelem – méghozzá bimbó módjára kibontakozó lelkünk legmélyéig hatoló és ott sátort verő szerelem……
George – meg akarod menteni – érezte még ezt vki ? ki akarod rángatni a sötétből, meg akarod fogni a kezét és addig erősíteni még újra életre kell…..
Char – kihunytak a fények a szeméből, mit szeretnénk? Szeretnénk a csillogást!
Feltűnt mekkora szerepet kapok a srácok nevetése, a dögcédula dallamos csilingelése ?!
Szívesen olvasnék még az írónőtől, reméljük lesz még!

Kedves @WOW_Kiadó!
Érdeklődni szeretnék a közeljövőben tervezik e, hogy további alkotásokat hoznak el nekünk az írónőtől? Válaszukat előre is köszönöm!

Üdvözlettel,
Bitten

MFKata P

Olykor padlót kell fogni ahhoz, hogy elindulhass felfelé.

Chrissie

„Figyelj, nem ismerlek, nem tudom, min mentél keresztül, de azt tudom, hogy akárhogy is van, én bármit megadnék, ha még mindig életben lehetnék.”

Kapcsolódó szócikkek: Ike McDermott
Letehetetlen

A nagymamámnak volt egy mondása, mindig ezt hajtogatta, ha nagyon magam alatt voltam. „Ez is elmúlik egyszer.”

WOW_Kiadó KU

Olykor a kis dolgok is megteszik. Olykor egy nőnek csak arra van szüksége, hogy egy férfi figyelmet szenteljen neki, hogy érezhesse, érdemes a figyelemre.

OctoberRain P

– (…) Mindent akarok belőled. A jót, a rosszat és a csúfot.

Kapcsolódó szócikkek: George McDermott
szakonyianiko

Úgy hiszem, azok a pillanatok maradnak velünk a legkitartóbban, amiket elszalasztunk, mert a megbánás olyasmi, ami soha nem hagy el minket.

FairyDust P

Amikor leérsz a gödör aljára, jusson eszedbe, hogy az egyetlen út felfelé vezet.

WOW_Kiadó KU

Valami összefűz minket, habár mindketten tudjuk, hogy az idő, amit együtt tölthetünk, korlátozott.

Kapcsolódó szócikkek: Ike McDermott
Szilvi00 P

Az öngyilkosság önző. Óriási arculcsapás bárkinek, aki meghalt, pedig élni akart.