Történelem ​érettségi témavázlatok I. 7 csillagozás

Középszint
B. Mátyus Gyöngyi – Bori István: Történelem érettségi témavázlatok I. B. Mátyus Gyöngyi – Bori István: Történelem érettségi témavázlatok I. B. Mátyus Gyöngyi – Bori István: Történelem érettségi témavázlatok I.

A ​középiskolai történelemoktatás követelményrendszere csak az utóbbi tizenöt évben is többször változott, legutóbb 2004/05-ben. Egy valami azonban nem változik: a történelem szereplői, eseményei, helyszínei, fogalmai, egyszóval a tények miniszterektől és kormányoktól függetlenül uralkodnak az idők felett. Ezek áttekintéséhez nyújt segítséget ez az oktatásban kipróbált, hiánypótló könyv, amelyben mindent megtalálsz, amire az érettségire való felkészülésben vagy puszta kíváncsiságból szükséged van, Síva-szobroktól a 'bubifrizuráig".

Kötetünket érettségire készülő diákoknak és maturáltató tanáraiknak egyaránt ajánljuk, 2006-ra, s bárhogy forduljanak is a dolgok, 2007-re, sőt 2057-re is!

A kötet szerzője tanár házaspár:

B. Mátyus Gyöngyi történelem-földrajz szakos tanár. Jelenleg a budapesti Dugonics András Gimnázium nappali és esti tagozatán tanít.

Bori István történelem-földrajz szakos középiskolai tanár, a Balassi Bálint Magyar Kulturális Intézet… (tovább)

Amtak, Budapest, 2016
Amtak, Budapest, 2014
Amtak, Budapest, 2006
218 oldal · ISBN: 9789632196046

Camelia>!
B. Mátyus Gyöngyi – Bori István: Történelem érettségi témavázlatok I.

Sokáig vaciláltam én is, hogy milyen törikönyvből készüljek fel érettségire, végül ezt választottam, mivel vastagabb. :D
Én nagyon hasznosnak találtam, nagyon tetszett, hogy vázaltosan ki vannak gyűjte minden anyaghoz a fontos tudnivalók, kiemelve a lényeget.
Néhol azt éreztem, hogy kevés, amit leír, de ez lehet, hogy csak a maximalista tanáromnak köszönhető. Viszont vannak benne „felesleges”, középszintre nem kellő témák is, ami szerintem bonyolultsága miatt sok időt el tud venni a felkészülésből. :/
Szintén csak ismétlős könyvnek tudom ajánlani, ebből megtanulva az anyagot, nem kaphatunk feltétlen 100%os érettségit. Szerintem szóbelire is alkalmas, bár a vírus miatt arról nem lesz élményem, viszont oda biztos, hogy túl részletesek egyes témák.

molylepke99>!
B. Mátyus Gyöngyi – Bori István: Történelem érettségi témavázlatok I.

Ebből készültem fel a kisérettségire (az összes tétel 1.vh-val bezárólag) Ötös lett. Jó vázlatok vannak benne.

dorina_sak>!
B. Mátyus Gyöngyi – Bori István: Történelem érettségi témavázlatok I.

Nagyon jó tudást biztosít; érettségizőknek tudom ajánlani! Hasznos, ha összeolvassuk az emelt szintű kiadvánnyal is – ártani nem árt, jobban meg lehet érteni.

Basáné Szabó Rozália: Történelmi évszámok gyűjteménye
Kaposi József – Szabó Márta – Száray Miklós: Feladatgyűjtemény az új történelem érettségihez – 9-10. évfolyam – Írásbeli
Vági Attila – Nagy Vilmos Márton: Kidolgozott emelt szintű történelem érettségi tételek 2014
Perger Gábor: Történelem felkészítő könyv a középszintű érettégire
Virágvölgyi András: Magyar történelem
Emelt szintű érettségi 2009 – Kidolgozott szóbeli tételek – Történelem
Teljes irodalom és történelem adattár kétszintű érettségihez
Vági Attila – Nagy Vilmos Márton: Kidolgozott emelt szintű történelem érettségi tételek 2015
Herman Anna (szerk.): Érettségi tételek – Magyar történelem
Csapodi Zoltán: Történelem – Szóbeli tételek a 2007-ben emelt szinten érettségizőknek