Az ​ő családja 1 csillagozás

B. M. Croker: Az ő családja B. M. Croker: Az ő családja B. M. Croker: Az ő családja

– Nem, nem, nem! Várj csak, várj! Rögtön befejezem az elbeszélésemet. A mellettünk levő bungalóban csinos fiatal angol nő, egy tisztnek a felesége lakott. Neki is született rövid idővel előbb egy gyermeke, de az anya meghalt, s a kicsike életben maradt. Nálam fordítva volt: én éltem s a gyermekem halt meg. Értitek most már?
Elhallgatott s körülnézett. Senki sem válaszolt.
– Férje, a fiatal tüzértiszt, félig őrült volt a fájdalomtól. Istenem, volt is oka rá! Az ifjú pár csak nemrég jött Angliából, s úgy látszik, nem voltak közelebbi ismerősei. Szegény ember ezenkívül röviddel a felesége halála előtt indulási parancsot kapott Afganisztán felé. Bungalója a miénk mellett volt, s nyomorúságában hozzám fordult.
– Ha jól tudom, ön is tisztnek a felesége, s a gyermekét elveszítette – mondta nekem. – Ha jó keresztény, vegye magához az én kislánykámat az öné helyett, s legyen az anyja, míg én visszatérek.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Egyetemes regénytár Singer és Wolfner

Progresszió, Budapest, 1993
208 oldal · ISBN: 9637920536
Singer és Wolfner, Budapest
keménytáblás

SusieandMisu>!
B. M. Croker: Az ő családja

Nem szokásom ilyesmit olvasni, de ez most kifejezetten tetszett. A nagymamámnak vásároltam, gondoltam belelapozok, hogy milyen lehet és beszippantott. Veronát, a főhősnőt azonnal megkedveltem és kíváncsian vártam, hogy mi lesz a sorsa. Persze minden klisé adott és a sztori írtó sűrű (meséltem valakinek, hogy mi a történet, csodálkozott, hogy mindössze 200 oldalba minden belefér). :) Az összes Croker-könyvet nem tervezem elolvasni, de lehet, hogy egyszer egy másik téli laza hétvégén lezavarok majd még egyet. Könnyed stílusa üdítő.