A ​szép Neville kisasszony 1 csillagozás

B. M. Croker: A szép Neville kisasszony B. M. Croker: A szép Neville kisasszony

– De hát kedves gyermekem, minek megy ki akkor Indiába?
– Hogy nagybátyámnál és nénémnél éljek!
– Ah! No az ön kedves bácsija és nénije nem fogják sokáig élvezni az ön társaságát. Megmondhatja nekik, hogy ezt én üzenem, és átadhatja nekik tiszteletemet. Ön igen jól tudja, hogy nagyon csinos.
– Nem arról nem tudok – szóltam mélyen elpirulva –, és úgy hiszem, jobb lenne, ha ön nem gúnyolódna rajtam. Tudom, hogy csak tréfál.
– Na hallja, nálam nincs értelme ilyen végtelen szerénységet színlelni – szólt Mrs. Rapper félig unott, félig mosolygó arckifejezéssel végigmérve. – Nálam az ilyesmi nem fog.
– De kérem, én egészen komolyan beszélek. Amióta emlékszem, mindig azt mondták, hogy csúnya vagyok; mint kislány valóban ijesztően rút voltam.
– Az meglehet – hagyta helyben hideg hangon útitársnőm –, de most, hogy felnőtt, beállt az ellenkezője. Ön valóban rendkívül szép.

Hermész Média, Budapest, 2015
334 oldal · ISBN: 9786158018135 · Fordította: Cserhalmi H. Irén
Progresszió, Budapest, 1992
242 oldal · ISBN: 9637920439

Habók P
B. M. Croker: A szép Neville kisasszony

Kihívás miatt kezdtem bele, de meglepően szórakoztató volt. Persze minden romantikus klisé belekerült. Nagyapa által kierőszakolt eljegyzés, az eljegyzés előli menekülés, tengeri hajótörés, bálok Indiában, gazdag ám hűtlen vőlegény, végül a boldog vég… de legalább nem csöpögött.

mdmselle IP

"Alulírottak megfoggadjuk, hogy mához tíz évre e fal alatt fogunk találkozni.
Saját kezűleg aláírtak:
Roderick French, 12 éves
Deborah French, 11 éves
Nora O'Neill, 11 éves
Utóirat: Ha meghalunk, nem jövünk el."

Habók P

A Beresfordok kiváló emberek voltak, külön fajt képeztek, és sosem volt szabad őket a többi emberrel együtt emlegetni, sőt nem tudom, vajon nem volt-e meggyőződve arról, hogy a Beresfordoknak külön bárkájuk volt az özönvíz alkalmával: