Jóga ​új megvilágításban 7 csillagozás

B. K. S. Iyengar: Jóga új megvilágításban B. K. S. Iyengar: Jóga új megvilágításban

A Jóga új megvilágításban a világ legnagyobb és legismertebb jógaoktatójának klasszikus műve, amely az alábbiakat tartalmazza:
– Bevezetés a jóga bölcseletébe és gyakorlatába
-Több, mint 200 testtartás részletes bemutatása
-A lelki nyugalom kialakításának technikái légzőgyakorlatok segítségével
-Több, mint 600 fénykép a testtartások és légzéstechnikák illusztrálására
-Egy 300 hetes jógatanfolyam programja, mely a kezdő szinttől egészen a haladó szintekig terjed
-Gyakorlatok és testtartások speciális helyzetekre.

Saxum, Budapest, 1999

Lunemorte MP
B. K. S. Iyengar: Jóga új megvilágításban

Ilyen alapos jógakönyvvel eddig még nem találkoztam. A magyarázatok is tetszenek, a testtartások képekkel való ábrázolása több pózban az adott helyzeteknél…stb. Nagyon igényes kötet ez, mindig ebből jógázok mostanában, szóval akár örökösen olvasottnak is jelölhetném…Szeretném ezt a könyvet a polcomon tudni. :)

cippo IP
B. K. S. Iyengar: Jóga új megvilágításban

Jó, hát az asanák nevét eléggé autodidakta módon, hogy úgy mondjam parasztszanszkritül „ejti”, de szerintem benne van a móksa. Ha máshogy nem, préselve. :)

lupi4

Boldog az az ember, aki tudja, hogyan különböztesse meg bölcsessége és éleslátása révén a valóságot, a káprázattól, az örökkévalót a mulandótól és a jót a kellemestől.

lupi4

A jóga a hat ortodox indiai bölcseleti rendszer egyike. Tanításainak lényegét Patandzsali foglalta össze és rendszerezte klasszikus művében, a 185 tömör aforizmát tartalmazó Jóga szútrákban.

lupi4

Az ember életének legfőbb kalandja az a belső utazás, amely visszavezeti őt saját Teremtőjéhez.