Hazugok (Hazugok 1.) 369 csillagozás

B. E. Belle: Hazugok B. E. Belle: Hazugok

Elképesztő ​igaz történet alapján, egy zárt világ színpadáról.

A magyar tánctársulat kiemelkedő szólistája, Rea nyomdafestéket nem tűrő szókimondása és heves természete miatt nem túl népszerű társai körében. Ezt kihasználva egy három hónapos spanyolországi munkaszerződés alatt gonoszsággal átitatott lelkű kolléganője, Leila elhatározza, hogy letaszítja a tánc képzeletbeli trónjáról a királynőt. Hazugságokkal fűszerezett háborút indít, aminek következményeire senki sem számít.

Rea megsebzett lelkét csak a szerelem gyógyíthatná. Sárba tiport becsületének egyetlen megmentője a bűnösen jóképű testőr, Hugo Ortega lehetne – akinek szállodatulajdonos apja szerződtette le a magyar társulatot –, akibe a lány első látásra beleszeret. Bár a sármos spanyol csapodár, szoknyapecér életet él egy régebbi csalódása miatt, a magyar táncművész combjaitól ő is elveszti józan ítélőképességét.

Rea és Hugo szíve eszeveszett vágytól vezérelve kezd táncba a hazugság színpadán, ám a… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2019

Maraton, 2023
450 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786158208338
Álomgyár, Budapest, 2020
Álomgyár, Budapest, 2019

Bogdán Rea · Hugo Ortega · Sergio Ortega

Simon_Ziti>!
B. E. Belle: Hazugok

Könnyen esem abba a hibába, hogy a könyv vége megváltoztatja az addigi véleményem. Viszont most nem hagytam magam eltántorítani a kezdetleges és szinte végig kísérő gondolatomtól!
A szereplők nagyon nem voltak szimpatikusak. A végén ez valamelyest megvaltozott, de az inkább már epilógus volt, sem mint a történet magja.
Azokat a részeket élveztem a legjobban, ahol egy tánc darab, egy műsor volt valakinek a szemszögéből leírva. Azok igazán lélekből szóltak.
A szereplők közti csatározások elcsépeltek voltak, és túl gyakoriak. Bármilyen legyen a vonzás ennyi vita tönkre tesz.
A szereplőink hazugsága pedig szerintem egyáltalán nem egetrengető. Senki nem ugy ismerkedik, hogy mindent a homlokára ír. Minden titoknak eljön az ideje, amikor lelepleződik.
Összességeben tetszett, de nem valószínű, hogy újraolvasom (mondjuk sose lehet tudni), a végének köszönheti, hogy 4 csillagra értékeltem.

klara_matravolgyi>!
B. E. Belle: Hazugok

Ahogy az írónő is írta, a Hazugok egyik célja, hogy tükröt tartson nekünk, magyaroknak. Elmondhatatlanul örülök, hogy végre valaki ki merte mondani, milyen nemzet is vagyunk valójában. Tisztelet a kivételnek, de sajnos én is, és biztos vagyok benne, hogy sokan mások is, tapasztaljuk azt a töméntelen negativitást és képmutatást, ami a magyarokból árad, akár személyesen, akár a különböző közösségi felületeken.
Imádtam a könyv minden egyes sorát. Én úgy érzem, tökéletes összhangban volt egymással a romantika, az erotika, és a tánc.
Végezetül annyit, hogy olvassatok magyar szerzőktől, mert ilyen kincsekre bukkanhattok, mint Belle első regénye!

Gorkie P>!
B. E. Belle: Hazugok

Bajban vagyok az értékeléssel. Egyrészt, bizonyos dolgok nagyon tetszettek, másrészt, én valahogy másra számítottam a fülszöveg és a borító alapján. Valószínűleg, innen származik a problémám gyökere. Ha nem vezet félre az információ a könyvről, máskor olvastam volna, más hangulatban.
Ez a könyv inkább Rea és Hugo kapcsolatáról, összecsiszolódásáról szól, körítve a tánccal. A színfalak mögötti világról számomra csak annyi derült ki, hogy rengeteget gyakorolnak és fúrják egymást.
Rea nagyon érdekes és összetett karakter volt, jól fel lett építve. spoiler
Hugot nagyon bírtam az elején, igazi macsó volt, az ő szemszöge hitelesnek is tűnt. Aztán nekem túlságosan spoiler lett. Ezt sajnáltam. A titkáról pedig spoiler.
Ketten együtt jó párost alkottak, jó húzóerők egymás számára. Elég erős egyéniség mindkettő, hogy ne nyomják el egymást.
A legfőbb problémám, a rengeteg erotikus jelenet volt. Szoktam olvasni erotikust könyveket is, de én most nem erre készültem, így hangulatom se volt hozzá. Úgy érzem, megtévesztettek ezzel kapcsolatban. Nem számítottam rá, hogy ennyire részletes és sok lesz benne.
A fő történet szála viszont nagyon tetszett, jól ír a szerző, különösen a színpadi előadások leírása fogott meg. Gyönyörűen le volt festve minden.
A vége nagyon izgalmas lett, kaptunk egy kis akciót is.
A stílus nagyon tetszett, gyorsan tudtam haladni vele, olvastatta magát a kötet, csak úgy repültek az oldalak.
Nagyon kíváncsi lennék, hogy ebből mennyi az igaz történet és mennyi a kitalált esemény.
A borító gyönyörű, azonnal beszereztem, ahogy megláttam. :)

Álomgyár, Budapest, 2019
Magdi1017>!
B. E. Belle: Hazugok

Talán márciusban láttam egy posztot Borsa csoportjában a könyvről , és egyből zsigerből éreztem, hogy nekem muszáj lesz lecsapni rá. Így is lett, és alig vártam, hogy olvashassam.
A tánc világa nagyon kemény és küzdelmes, sok lemondással jár. Na nem azért, mert a saját bőrömön tapasztaltam, csak olvastam már hasonló könyveket, és láttam filmeket! :)
Kívülállóknak szerintem az elképzelés és a valóság két különböző dolog. Rengeteg az irigység, ádkálódás, miközben a cél pedig közös.
Rea és Hugo 2 külön kultúrából és világból jöttek, mégis megvolt az a bizonyos szikra. Egyiküket sem kellett félteni, de tetszik, hogy Hugo szinte kezesbáránnyá változik Rea közelében, Rea pedig megmutatja sebezhető énjét is. A szúrós természete, csak egy páncél, hogy megvédje önmagát a sok bántástól.
Nagyon szerethetőek voltak, nagyon élveztem a könyvet.
Nem volt az erotika sem túltolva, megmaradt az egészséges egyensúly az egész történet során. Annak pedig kifejezetten örülök, hogy váltott szemszögből íródott.
Fogom még olvasni, nagyon tetszett! :)
Köszönöm szépen az élményt!

Naiva P>!
B. E. Belle: Hazugok

Gyakran „szembejött” velem ez a könyv. Vagyis egyre több figyeltemnél vettem észre, hogy ezt a könyvet olvassák. Elolvastam a fülszöveget és kíváncsivá tett. Tetszett az írói stílus. Szókimondó, őszinte, olykor nyers. Annak is örültem, hogy a tánc központi szerepet töltött a történetben és nem csak épphogy meg volt említve. A könyv hangulata is megfogott. Most jön a de…. Nem éreztem a szereplők között az igazi romantikát. Sajnálom.
A hősnővel, Reával sem tudtam azonosulni, de még csak szimpatizálni sem. Voltak pozitív megvillanásai, de azokat egy újabb alaptalan hisztivel ki is oltotta. A pasinak pedig szerintem komoly indulatkezelési problémái voltak. Azért kíváncsi vagyok a következő részre.

Regina_Elek>!
B. E. Belle: Hazugok

A történet bemutatja a magyar mentalitást, a nyers és közönséges megjegyzések végtelen áradatát, az irigységet és a megvetést, amit nem láthat a közönség, hisz mindez a színfalak mögött zajlik. De amint a függöny felemelkedik, ezzel teret engedve a művészetnek láthatóvá válik a tánc és a táncos eggyé válása, ami valódi érzelmeket vált ki a nézőből. Jelen esetben az olvasóból.

A köd felszáll és láthatóvá válik a tánc világának sötét és kegyetlen oldala. A hosszú és fáradalmas edzés, az ármánykodás és a sértegetés úgy tűnik velejárója a táncművészetnek. Csak úgy maradhatsz talpon, ha a szenvedélyed nem lesz egyben a függőséged.

Rea egy céltudatos és öntörvényű személyiség, míg Hugo egy arrogáns öntelt alak, akiknek együttállása kihozza egymásból a pozitívumot. A történet magával ragadó, bár zavaró is, hogy Rea túl sokat áldozott fel egy olyan személyért, akit alig ismer és állandó hangulatingadozásai vannak. De hát a szerelem nem ismer határokat.

Amaryll87>!
B. E. Belle: Hazugok

Első könyvem az írónőtől, de azt hiszem, sőt tudom, hogy nem az utolsó. Fantasztikusan ír. Folyamatosan úgy alakította a szálakat, hogy a figyelmem ne lankadjon. Rea és Hugo két nagyon nehéz természet, tele titkokkal, fájdalommal, ami kezdetben meg js látszik a viharos kapcsolatukon. Viszont hihetetlen az a szerelem, amit egymás iránt éreznek. Ami a tánctársulatot illeti, egy szó jut eszembe:undorító.

AnneLGreen IP>!
B. E. Belle: Hazugok

2020 február Olvass Anne L. Grennel kihívás kapcsán olvastam.
Megmondom őszintén, hogy engem már tavaly, a könyv megjelenése előtt megfogott a fülszövege a történetnek, így nagyon pozitívan álltam neki. De akkor még nem gondoltam volna, hogy ennyire tetszeni fog. Pörgős volt, izgalmas és szórakoztató, melyet szerencsére a Megtörtekről is elmondhatok. Kicsit tükröt mutat a magyarok számára. (Én egyáltalán nem éreztem úgy, hogy ezt bántóan tette volna az írónő.)
Nem tudom, hogy ti hogy vagytok vele, de szerintem egy nagy hibája van a könyvnek. Túl rövid! Úgy olvastam volna még, de nagyon gyorsan elfogytak a lapok. Éppen ezért nagyon kíváncsi vagyok, hogy hogyan folytatódik Rea és Hugo története a Kísért a múlt novellában.

Mariann_ P>!
B. E. Belle: Hazugok

Fülledt erotika paradicsomi környezetben egy spanyol szigeten, luxuskörülmények közt.
Röviden ennyi. Bővebben :
A szállodába szerződtetett előadóművész társulat belső feszültségekkel teli világát ismerhetjük meg. Erre még a szólótáncos szinte elképzelhetetlen vonzalma a szállodatulajdonos fiával , ami borzolja az idegeket.
Erőszak, felsőbbrendűség, durva szavak, ami a levonást illeti.
Ezek némiképp rontottak a tökéletességen.
+18 olvasóknak ajánlott.

Vikii_Kis>!

Azta!
Nagyon megfogó történet volt. Szerencsére volt benne bőven izgalom. Mire az olvasó azt hitte, hogy akkor most vége, mert nem lehet újabb dolgot belevinni a történetbe, addigra bejött valami új esemény, ami felforgatott mindent. Tetszett ez a túlfűtött romantikus/erotikus szál is, amivel elég jól tudtam azonosulni.
Emellett elég megdöbbentő volt így belelátni a művész-világba. Sok meglepő dolog szerepelt a könyvben, amire egy átlagos, művész-világon kívüli ember nem is gondolna.
Engem nagyon megfogott az írónő stílusa is, biztosan fogok még könyvet olvasni tőle.:)

pribrgre P>!

Az embereknek nem kell indok az utálatra. A magyar embernek pedig pláne nem.

Monette P>!

Végre valaki, aki tudja, hogy a nőiesség sugárzik, nem pedig felöltözik.

VVivuss>!

Figyeld lelked dallamát, mert az sosem játszik hamisan!

inci81 P>!

[…] inkább vagyok mocskos szájjal őszinte, mint szép szavakkal kétszínű.

Monette P>!

– Minden nap egy divatbemutató, és a világ a kifutó.

Harriet P>!

A női lélek nagyon érzékeny drágakő. Nem lehet kedvünk szerint a falhoz csapni minden alkalommal, amikor mérgesek vagyunk valamiért. Ha mégis megtesszük, megsérül, egy-egy erősebb ütésnél pedig egyszerűen letörik belőle egy darab.

Kapcsolódó szócikkek: Sergio Ortega
Barbcsie P>!

Én nem követem a divatot. Magam vagyok a divat!

lizzyke21 P>!

– Rólad azt is tudni fogom, miről álmodsz éjszaka, miután lehunytad a szemed. Azt is, milyen hőmérsékletű a víz, amikor beállsz a zuhany alá. Tudni fogom, mennyit ver a pulzusod egy áttáncolt nap után, de még azt is, melyik nap hány csillagot számolsz az égen.

Amaryll87>!

A legmélyebb belsőjéből gyökerezik a tudat, miszerint egy jó táncosnő nem feltétlenül szép vagy csinos. Egyszerűen légy a táncvilág Coco Chanelje, és nyert ügyed van!

Vikii_Kis>!

Ne add fel! Ne add meg nekik azt az örömet, hogy lássanak elbukni, amúgy pedig minden bábu a királynőt támadja a sakktáblán.

Kapcsolódó szócikkek: Bogdán Rea · Hugo Ortega

Hazugok sorozat · Összehasonlítás